5 důvodů, proč chodit do fitness centra

10.04. 2014 • Hubnutí 1237x

Jste i vy ten typ člověka, který ještě neabsolvoval svoji první návštěvu fitness centra, přestože o tom neustále slyšíte od svých známých, čtete na internetu, v novinách a na plakátech a i váš dospívající syn ho již několikrát využil? Přiblížíme si pět základních důvodů, které by vás měly donutit se nad tím alespoň zamyslet.

1.  Pravidelnost

Posilovny a fitness centra jak známo, nejsou zcela levnou záležitostí a tím pádem i dostupné pro každého, nicméně jak lépe můžete investovat peníze, než do svého zdraví? Zakoupení permanentky do fitness centra vás přinutí k tomu, abyste ji následně využili a alespoň dvakrát týdně ho navštívili. Není to sice často, ale určitě lepší než nic. Ovšem je potřeba si uvědomit, že pravidelnost je důležitá a bude mít jistě větší efekt, než když půjdete pouze občas, když budete mít zrovna chuť a náladu. Nutno také podotknout, že permanentka, předplatné nebo členství na určitou dobu vás vyjdou cenově mnohem výhodněji, než když si budete vždy platit pouze jednorázové vstupy.

2.  Cvičení bez chyb

Jste toho názoru, že stejně efektivně a přitom zadarmo můžete cvičit doma, bez toho abyste navštěvovali posilovnu? Platit by to mohlo v případě, že byste měli trenérský kurz a podrobné znalosti technik, jak se mají jednotlivé cviky provádět. Což pravděpodobně nemáte. Spousta žen se snaží cvičit několik hodin do týdne doma, třeba u televize. Ale v tom případě nemají většinou žádnou záruku, že cviky provádějí skutečně bez chyb a správně. V případě, že budete podle DVD napodobovat pohyby fitness trenérů, vás nemá šanci nikdo zkontrolovat a případně upozornit na cviky, u kterých nemáte dobrou techniku. A toto je bohužel velmi důležité, neboť zde jde o vaše zdraví. Špatné provádění cviků může mít za následek např. natažení svalů nebo může být příčinou následné bolesti zad. A to jsou pouze ty mírnější formy následků. Proto byste měli být zodpovědní vůči sobě samému.

3.  Motivace

Samozřejmý je i fakt, že ve fitness centru se setkáte se spoustou krásných a propracovaných těl, ať už trenérů, nebo lidí, kteří je navštěvují pravidelně a delší dobu. To nejenže potěší vaše oko, ale bude také motivovat k tomu, abyste se sebou také něco udělali. Pak můžete alespoň zapomenout na různé motivační citáty a fotky. Pozor ale na to, aby to ve vás nevzbudilo nějaké komplexy. Musíte zaujmout postoj, že cvičíte právě proto, abyste v budoucnu vypadali stejně.

4.  Utužení vztahu s kamarádem či kamarádkou

Máte nabitý program a většinou vám nezbývá čas se sejít se svými kamarády či nejlepší kamarádkou? Řešením je např. začít navštěvovat fitness centrum společně. Nejenže budete mít možnost se vidět častěji, ale budete moci také porovnávat své výsledky a budete mít větší motivaci chodit pravidelně.

5.  Zdraví na prvním místě

Je nutné si také dobře uvědomit, že pokud začnete pravidelně cvičit, není to jen pro vaši krásnou postavu, ale především pro vaše zdraví. Sportovní aktivita posiluje nejen ducha, ale má příznivé působení také na nervovou a oběhovou soustavu. Tím dochází ke snížení rizika jak infarktu, tak i jiných srdečních nemocí. Při sportu jsou tělem navíc produkovány hormony štěstí endorfiny, čímž je eliminován stres a ve výčtu pozitiv bychom mohli pokračovat. Chcete-li se zbavit celulitidy, je zapotřebí správné prokrvování vašeho lymfatického systému. A tušíte, jak toho dosáhnete? Opět sportem. Mimo jiné také vědecká studie zaměřená na rozdíl mezi aktivními a neaktivními sportovkyněmi prokázala, že u těch fyzicky aktivních je až o 40% menší výskyt akné a černých teček na pleti.

Tak co, přesvědčil vás článek a motivoval k první návštěvě posilovny?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra