Co je a jak můžete zhubnout díky Cambridge dietě

16.09. 2013 • Hubnutí 1299x

Patříte i Vy k těm, co už prošli všemi možnými dietami, ale stále si ještě myslíte, že žádná z nich pro Vás nebyla ta správná? Možná by se Vám mohla nejvíce líbit a také pomoci s redukcí hmotnosti Cambridge dieta postavená na striktním vědeckém základě. Skončila většina Vašich pokusů o zhubnutí na tom, že jste si nebyli stoprocentně jistí kolik, jakého jídla smíte sníst, nebo jste prostě nevydrželi? Což takhle vyzkoušet dietu, při které Vás žádné jídlo nezláká? Při Cambridge dietě zajišťují Vaši výživu přípravky v instantní podobě, které zahrnují veškeré tělu potřebné látky.

Tvůrcem Cambridge diety, chcete-li přesněji – dietního programu, je Dr. Alan Howard. Tomu se povedlo dokončit jeho nápad právě při působení na univerzitě Cambridge ve Velké Británii. Podle toho byla dieta také pojmenována. Sice se objevila již v sedmdesátých letech 20. století, populární a hromadně šířenou se však stala až po deseti letech v USA.

U Cambridge diety se nejedná jen o další "zaručenou" metodu hubnutí, při které musíte pořád dokola počítat energetické hodnoty potravin a uvažovat, zda dalším celozrnným rohlíkem k večeři neporušíte svůj denní plán. Také se nemusíte bát, že budete hubnout jen díky neustálému úmornému opakování konzumace jediné potraviny. Cambridge dieta má poněkud vyšší ambice. Doktor Howard jednoduše zpozoroval to, že obrovským úskalím redukce váhy lidí s vysokou hmotností je to, že je pro ně jídlo velkým pokušení. A vzhledem k tomu, že každý člověk musí přijímat potravu, je jen kousek od toho, aby sklouzl k prvnímu prohřešku oproti nastavenému režimu. Jakým způsobem ale dosáhnout toho, aby jídlo nebylo zbytečným lákadlem? Lehce!

Podstatou Cambridge diety je revoluční myšlenka, založená na tom, že místo konzumace jídla, kde nás již chuť, příprava a vaření láká k jeho vyšší spotřebě, bude fungování organismu zajišťováno pomocí umělého přísunu veškerých významných živin a minerálních látek. Lidský organismus se brzy adaptuje na skutečnost, že v průběhu dne několikrát dostane speciální instantní potravu, a vzhledem k tomu, že tato potrava obsahuje vše potřebné, nenastane ani to, že bude během dne stále něco uzobávat.

Jistě se nemusíte strachovat z toho, že jediným Vašim jídlem budou pouze nějaké tablety. V reálu vypadá Cambridge dieta jinak, strava je podávána ve formě koktejlů, malých tyčinek a teplých polévek, které samozřejmě pěkně voní. Důmyslnost této diety spočívá ve skutečnosti, že v několikatýdenním období nebude Váš jídelníček obsahovat žádné jiné potraviny. Tímto je tedy zajištěno, že se vyhnete nepříjemným volbám a pokušením, často vedoucích k nedodržení jiných diet.

Neznamená to vždy však jenom to, že nemůžete jíst jinou stravu. To se týká především lidí s vysokou nadváhou, u kterých je potřeba rychlého snížení hmotnosti až o několik desítek kilogramů.

Pokud ale chcete jen zhubnout pět až deset kilogarmů, bude naprosto stačit nahrazení některých běžných jídel výrobky Cambridge diety. Zde je možné nejvíce těžit z psychologického působení této diety. Je-li Vašim problémem krotit se v průběhu oběda nebo večeře, bude vhodné zvyknout si na náhradní řešení. Vyměňte Váš tradiční oběd nebo večeři skládající se z několika chodů, dezertů, pečiva a jiných sladkostí za jeden produkt vyráběný v řadě Cambridge diety. I Vy poznáte, že po několika dnech už tuto změnu nebudete téměř ani vnímat. A navíc, Vaše nadbytečná kila se začnou ztrácet!

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra