Znáte Breussovu metodu hubnutí?

08.09. 2013 • Hubnutí 1338x

Původ Breussovy diety spočívá v alternativní medicíně, která ji využívala pro léčbu rakovinových onemocnění. Její princip není nijak komplikovaný, v praxi je jeho dodržování ale obtížné. Konzumace potravin je v konkrétním časovém období nahrazena pouze požíváním zeleninových šťáv a bylinných čajů. Odborníci výsledky Breussovy diety v rámci léčby rakoviny zpochybňují, nesporné jsou však její účinky při redukci váhy a detoxikaci organismu. Nelze ji však doporučit každému. 

Autor založil tuto metodu na relativně snadné myšlence - rakovinový nádor musí vyhladovět, tím se ho pacient zbaví. Z tohoto důvodu byla veškerá konzumace potravin substituována pitím zeleninových šťáv, které mohou obstarat pro lidské tělo jen minimální příjem důležitých živin. Tato teorie se ovšem nepotvrdila a další výzkumy popisují chování rakovinového nádoru spíše jako výživu plodu v těle matky - živiny dostává především plod. Nicméně může jít i o nevšední metodu hubnutí a očisty lidského těla. 

V dnešní podobě se setkáváme s Breussovou dietou jako s pročišťující procedurou, která většinou trvá 40 až 42 dní. Po tuto dobu postačí splnit "lehký" úkol. Místo pevné potravy konzumovat pouze, již zmiňované, zeleninové šťávy, jejichž množství a pořadí je předem určeno.
Celodenní příjem zeleninových šťáv je pouze 125 až 500 ml. Útěchou snad může být alespoň skutečnost, že spotřeba bylinných čajů není ničím omezena, musí se však opět dbát na jejich požívání  v předem určeném pořadí dle jejich jednotlivých druhů. 

Z výše uvedené charakteristiky Breussovy diety je jasné, že její dodržení nebude vůbec nic jednoduchého a podle toho bychom se také při této dietě měli chovat. Jelikož se jedná o obrovský zásah do chodu lidského těla, měla by být používána jen v kritických případech, například když lidé trpící obezitou nebyli úspěšní u jiných metod redukce váhy. Breussovu dietu by bylo možné doporučit i lidem, kteří chtějí co možná nejrychleji zhubnout několik kilogramů.
Breussova dieta rozhodně nezajistí lidskému organismu potřebný příjem životně důležitých látek, proto se může tento režim praktikovat jen po nezbytně dlouhý časový úsek. Důležitá je také porada s Vašim ošetřujícím lékařem, který by měl po dobu jejího držení sledovat Váš zdravotní stav. 

Zde by bylo také vhodné upozornit, že v průběhu držení této diety by se měly zredukovat či úplně vyloučit všechny fyzicky namáhavější činnosti. Obsah sacharidů a bílkovin v zeleninových šťávách je samozřejmě nulový, proto není možné v průběhu Breussovy diety provádět fyzicky namáhavou aktivitu a sporty. V takovémto případě by vydaná energie organismu mnohonásobně převýšila její příjem, což by mohlo vést k těžkým zdravotním komplikacím. 

S jistotou lze ale tvrdit, že právě tento nadměrný výdej energie je důvodem úspěchu Breussovy metody při snižování tělesné hmotnosti. Z obsahu celého článku je jistě zřejmé, že Breussova dieta není vzorem pro režim zdravého stravování. Tak bychom také měli na tuto metodu pohlížet. Ačkoliv se může jednat o zajímavou několikadenní netradiční detoxikační proceduru, její využití při redukci váhy bychom si měli dobře rozvážit a uchýlit se k ní až v krajních situacích.
Závěrem bychom mohli ještě upozornit, že není nutné veškeré zeleninové šťávy vlastnoručně vyrábět doma, ale v některých obchodech jsou k dostání už připravené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra