Jak zhubnout po porodu

21.11. 2013 • Hubnutí 1942x

Narození dítěte je obvykle velkou a radostnou novinou v životě celé rodiny. Zvláště u novopečených maminek je situace dosti citlivá a tvrzení umocňuje fakt, že je dítě vytoužené a dlouhá léta vymodlené. Jenže tato vele radostná novina s sebou nese i jistou nepříjemnost a to nabraná kila.

Maminky, buďte hlavně maminky

Jenže copak je to důležité? Pakliže jsem matka malého drobečka, které mu sotva pár týdnů, rozhodně mám jiné starosti, než o svoji postavu, nebo bych aspoň správně mít měla. Je zcela normální, pokud žena po porodu ještě má o deset, nebo i dvacet kilo navíc ze své původní váhy, je to zcela normální a neměla by se znepokojovat. Jakmile se vrátíte do běžného života a budete běhat jak kolem dítěte, tak celé domácnosti i partnera, jistě s přehledem svá nabraná kila shodíte.

Jak na nadbytečná kila?

A pomoci si můžete několika málo triky, které budete aplikovat během svého radostného mateřství. Říkáte si, že během rodičovské „dovolené“ nebudete mít čas na nic, jen na starost o vašeho potomka? Pak nemáte co řešit – nebudete mít čas ani na pořádné jídlo, tudíž se ani přejídat a v žádném případě tak tloustnout. Starost o novorozeně znamená neustále přebalování, mytí, kojení, a to vše pořád dokola. Je jedno, zda je noc, nebo den. Dítě zejména zpočátku jen spí, jí a kaká.

Cvičení

Pokud máte to štěstí a váš potomek se budí pouze v pravidelných intervalech, tak si můžete gratulovat a ušetřit i nějaký čas jen pro sebe. Tím pádem si můžete udělat chvilku na cvičení. Pro novopečené maminy je skvělá jóga, které nejen protáhne tělo, ale revitalizuje i mysl. Sledujte cvičení v televizi, kupte si DVD jógy, nebo knihu, ideálně obojí a dejte se do toho. Máte chvilku pro sebe, tak si ji užijte.

Stepper – užitečný pomocník pro každou matku

Skvělý je také stepper, který není drahý, na internetu v bazaru můžete koupit i mnohem levnější. Je to poměrně malý cvičební nástroj, na kterém chodíte, šlapete. Je jednoduše skladný a můžete si jej umístit před televizi a sledovat svůj oblíbený pořad. Pokud máte více místa, pak si můžete pořídit rotoped, nebo  orbitrek či běžící pás. Jejich využití je podobné jako u stepperu, ale zaberou poněkud více místa.

Domácí práce

Dost energie spálí i běžné domácí práce. Ať je to neustálé žehlení, praní, vaření, mytí nádobí, uklízení, vymetání, nebo stírání prachu a mnoho dalšího. To všechno budete dělat denně a přitom spálíte obrovské množství kalorií. Protože budete neustále v pohybu, často budete potřebovat pít vodu, takže opět další plus pro hubnutí.

Úprava stravy

Pokud kojíte, což je u většiny matek novorozenců (výjimkou jsou případy, kdy dítě trpí alergií na mateřské mléko apod.), pak musíte myslet i na to, že vaše strava musí být pestrá, protože část živin předáváte svému děťátku. Výrazně omezit, anebo zcela vynechat byste měli kofein, alkohol a další návykové látky, z nichž dítě dostává část, a tudíž je také přijímá. Mladý organismus je náchylnější na vytvoření si závislosti a později by se to na miminku mohlo projevit velice negativně.

Nicméně nikomu ještě naopak neuškodila strava sestávající se ze zeleniny, ovoce, vlákniny, dostatku tekutin, ale i příjmu masa, ryb a také mléčných výrobků. Nadbytečné cukry může mladá maminka klidně vynechat a tak si ulehčit cestu ke shazování přibraných kil z těhotenství. Vynechat pravidelnou stravu je jak pro hubnutí, tak pro dítě velice vážné a zásadní. Malému tvorečku, kterého jste přivedla na svět se nebude dostávat potřebných živin, a tudíž snáze onemocní buď hned, nebo později. Dítě nebude mít potřebnou imunitu a je dost pravděpodobné, že se jeho rozum nebude vyvíjet tak dobře, jak by správně měl.

Doplňky stravy – nutná konzultace s lékařem

Reklamy snad na každém kroku na nás útočí a pomalu i vymývají mozky názory, že revoluční přípravek vám pomůže získat vaši vysněnou postavu, nebo původní váhu. Krabička prý skvělých a stoprocentních přípravků pak stojí několik stovek, někdy i tisíc, a užívání má prý být jednoduché. I když reklamní slogany slibují žádné nežádoucí účinky, nemusí to bát až tak pravda. Jestliže jste kojící matka, tím spíše byste měli mít v paměti, že krmíte nejen svoje tělo, ale i tělíčko svého malého drobečka.

Před lékárnou zajděte na poradu

Proto musíte být opatrná a veškeré případky, které putují z lékárny, nebo drogerie, nejlépe předem konzultujte s lékařem. Zapomeňte na rady z internetu, lidské tělo je jedinečné a potřebuje zvláštní péči. S vaším lékařem se poraďte, zda vybrané léky, nebo doplňky stravy můžete užívat a nejlépe uděláte, když se mu svěříte, že je vaším záměrem shodit nabraná kila. Ten by vám měl poradit nejlépe nejen to, co je pro novopečené matky po porodu vhodné, ale co také skvěle funguje. Existují nejen samotné léky na hubnutí, ale i pouhé doplňky stravy, které omezí vaše chutě na sladké, nebo udrží vaši hladinu cukru v krvi tak, že nebudete mít chuť, ani potřebu doplňovat energii.

Procházky s kočárkem – super

Až budete moci s děťátkem vyrazit ven, tak jděte. Chůze je nejlepší a nejpřirozenější pohyb pro lidskou bytost. Svého potomka oblečte a vypravte podle ročního období a běžte i s kočárkem ven. Pokud při chůzi tlačíte kočárek, může vám to pomoci při formování páteře. Často lidé mají problém, že se hodně předklánějí, nebo hrbí. S kočárkem před sebou takový problém mít nebudete. Do kopce to pro vás bude silnější zátěž, ale i po rovince. Spálíte více energie, vy i vaše dítě budete na čerstvém vzduchu, takže oba budete zdravější, vitálnější a bude se vám lépe spát.

Kolečkové brusle a kočárek k sobě jdou

Pokud je jaro v plném proudu, vytáhněte své kolečkové brusle, udělejte jim doporučený servis – zkontrolujete jejich funkčnost, kolečka přitáhněte a běžte i s kočárkem ven. Pokud nejste zdatná bruslařka, nemusíte mít obavy. Tím, že potáhnete před sebou kočárek, budete mít možnost vyrovnávat rovnováhu a bruslení vám půjde jedna báseň. I když je pro takový pohyb vhodnější odpolední, večerní hodina, zvolte raději dopolední výjezd, cyklostezky, nebo i běžné cesty nebudou tak plné a vy se budete moci více rozjet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra