Celulitida - jak se jí zbavit a proč se tvoří

27.08. 2013 • Hubnutí 2311x

Každá dospělá žena, až na několik málo výjimek, má nevítanou společnici ve svém životě a to nehezké dolíčky na těle, zejména na stehnech, zadku a jiných místech. Tomuto efektu se velice často přezdívá pomerančová kůže, na základě vnější podobnosti právě s pomerančovou kůrou.

Celulitida

Celulitida je nepěkná, ať je více či méně viditelná, a ať je na kterém chce místu lidského těla a vzniká jedině a prostě – špatnou funkcí lymfatického systému.

Co je lymfatický systém?

Lymfatický systém si představme jako odpadní potrubí ve městě. Různé nečistoty, dešťová voda spolu s odhozenými odpadky se splavuje do kanálů a tam proudí dál, z města pryč. Pokud se však odpadní potrubí ucpe, voda a další nečistoty se nemohou odplavit, voda na místo, aby se posunula dál, tak stojí a z kanálů naopak začne stoupat napovrch. To zanechá zápalu a nečistoty všude po městě. A právě na podobném principu funguje právě i náš lymfatický systém. Odplavuje toxiny a další nepotřebné látky z našeho těla. Jenže občas je potřeba jej rozpohybovat, aby se škodliviny neusazovaly v našem těle, a nedaly tak vzniknout nejen nehezkým dolíčkům, ale také očistily naše tělo a my se tak cítili mnohem lépe, svěží a fit.

Projevy dobře fungujícího lymfatického systému

Dobře fungující lymfatický systém se postará o to, aby všechny přijímané vitamíny, minerály a další zdraví prospěšné látky se vstřebávaly do těla a naopak odplavovaly jedy a další nepotřebnosti. Jsme pak více zdraví, plni energie, chuti do života. Vylepší se naše problémy s pletí, obvykle zcela vyřeší, také vlasy i nehty jsou pevnější, lesklé a na první pohled zcela zdravé. Zbavíme se únavy, bolestí hlavy a mnohých dalších potíží.

STOP pomerančové kůži

A nejen toho, ale především i nenáviděné pomerančové kůže. Tu odstraníme pravidelným mnutím, masážemi, ale vůbec nejúčinnější jsou lymfatické masáže. Podporou může být i zdravější strava, obsahující hodně čerstvé zeleniny a ovoce a vše doplněné tekutinami, zvláště čistou vodou.

Mýty a fakta o celulitidě

Říká se, že celulitidou trpí pouze ženy s nadváhou, což však není pravda. Médii poslední dobou proplouvají fotky celebrit z řad vyzáblých hereček, zpěvaček, ale dokonce i modelek. Tuk není tedy až takovou příčinou vzniku nehezkých dolíčků, a důvodem, proč se tato fáma vůbec zrodila je s největší pravděpodobností fakt, že na obézních ženách je celulitida znatelnější.

Celulitida vzniká v prvé řadě z nepravidelného, nezdravého stravování, kdy tučné a „umělé“ pokrmy nahrazují čerstvé potraviny, kdy kofeinové a sladké nápoje jsou více konzumovány, než čistá voda. Také nepravidelný, anebo vůbec žádný pohyb přispěje k tvorbě pomerančové kůže. Napomáhá ji i častý stres, napětí a třeba i nedostatečný spánek.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra