Jak vybrat vhodné oblečení na zumbu

20.06. 2014 • Hubnutí 1183x

Už skutečnost, že lze najít některé paralely mezi cvičením aerobiku a zumbou naznačuje, že ani co do výběru toho nejvhodnějšího cvičebního úboru nepůjde o jakkoliv náročný sport. V podstatě nejdůležitějším pravidlem je i zde jednoduchá poučka, aby se každý pokud možno co nejširším obloukem vyhnul oděvu, který tělo na některém místě omezuje. Měli byste vždy vybírat takové oblečení, které je naopak pohodlné, a umožňuje vašemu tělu dostatečně „dýchat“.

Jednou z hlavních zásad, kterou byste se měli nechat vést při výběru svého oblečení určeného pro cvičení zumby   je, že by jednotlivé kusy neměli jen umožňovat skutečně volný pohyb, ale především byste se v nich měli opravdu dobře cítit, a stejně tak zároveň mít pocit, že v nich dobře vypadáte.

Ačkoliv se to může zdát jako protimluv, mnohé vědecké studie z oblasti sportu bezpečně prokázaly, že v situaci, kdy je cvičenec spokojen se svým vzhledem se zároveň výrazně zvyšuje účinnost vlastního cvičení. Jednoduše řečeno, pokud člověku vyhovuje oblečení, které má na sobě, nesoustředí se na to, z jakého úhlu mohou být nejvíce vidět případně nedostatky postavy, ale raději se koncentruje na samotný výkon, což se samozřejmě odráží i na jeho výsledcích. 

Jednou z nejdůležitějších součástí dobrého zumba oblečení jsou samozřejmě vhodné kalhoty. Právě ony by měly snad nejvíce naplňovat zmíněnou zásadu volného pohybu. Vhodné kalhoty lze poznat zejména podle toho, že během vykonávání každého pohybu se pohybují spolu s vaším tělem, a nepředstavují tak jeho nežádoucí omezující bariéru. Spolu s tím by samozřejmě měly být ušité ze vzdušné látky. Vhodné jsou především takové materiály, které jsou dostatečně měkké,  a na první pohled připomínají bavlnu, ale zároveň jsou natolik pružné a elastické, že se po provedeném pohybu „vracejí zpět“. Rovněž se doporučuje vybírat takové materiály, které dobře drží tvar, a zároveň v rámci možností odvádějí vlhkost.

Podle podobného modelu se vyplatí vybírat i oblečení pro horní polovinu těla. Opět by tedy mělo jít především o vzdušný oděv. Na trhu je v současné době pochopitelně obrovské množství různých topů či triček, a není zde proto možné přímo doporučit několik konkrétních modelů. Raději zde upozorníme na to, že mnozí vyznavači zumby na sobě během cvičení mají několik vrstev, které lze spolu s vývojem lekce podle potřeby odkládat. 

Neméně důležitou otázkou je však i výběr vhodné sportovní obuvi. Jde zde zejména o to, že během každé lekce zumby uděláte mnoho nejrůznějších tanečních kroků, které budou zahrnovat množství otoček a obratů. Vhodné proto může být sáhnout například k taneční obuvi, která vzhledem v podstatě připomíná klasickou tenisovou obuv, nebo přímo k ní. Dobré boty na zumbu jsou také ty, které nějakým způsobem tlumí nárazy, ať už prostřednictvím nejrozmanitějších vzduchových či gelových polštářů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra