Jak pomocí jógy zhubnout

22.11. 2013 • Hubnutí 2086x

Chcete-li být štíhlá, moderní, mladá duchem, ale i tělem, pružná, veselá i aktivní? Pak cvičte jógu. Všechny dnešní moderní ženy jógu cvičí a samozřejmě výjimkou nejsou ani muži. I když u mužů je to spíše posilování, běh nebo nějaký tvrdší sport, než klasická jóga, kterou upřednostňují. Nicméně na protáhnutí a uvolnění mysli je to skvělý způsob.

Jo je jóga?

Snad každá moderní žena cvičí jógu, a ta, i když jde o cvičení a mysl starou několik staletí, se v posledních letech rozmohla a patří mezi moderní prvky zdravého životního stylu i prostředek na hubnutí. Cvičí ji lidé na celém světě, a pokud ji praktikují skutečně poctivě, potvrdí vám, že se cítí mnohem lépe, mají více energie, jsou šťastní, spokojení i celkově vyvážení.

Zbavit se kil, ale i bolestí hlavy

Každý, kdo jógu poctivě cvičí a cvičil, si po nějaké době všiml, že aniž by nějak upravil jídelníček, nebo celkový způsob život, nějaké to kilo shodil. Zdá se to až neuvěřitelné, ale ono to tak funguje. Lidé se cítí být spokojenější, jejich mysl je uvolněná, klidná a tak netrpí žádnými strachy, nevolnostmi, ani pocity, které vedou k přejídání, nebo hledání anti-stresu v čokoládové tyčince. Snad všichni fanoušci jógy potvrdili, že se zázračně zbavili bolestí hlavy, které je trápili po několik let a najednou nepotřebovali žádné uklidňující prášky.

Začínáme cvičit jógu

Co potřebujeme, abychom cvičili jógu? V první řadě nějakou publikaci, nahrávku, podle které budeme cvičit. Protože jóga je skutečně moderní způsob cvičení, není problém takovou publikaci sehnat. Kupte si v knihkupectví knihu o józe, dejte na doporučení čtenářů, diskuze a také na obsah. Uvnitř by měli být pózy a jejich provedení. Jistě oceníte i samotnou nahrávku. Proto si pořiďte DVD jógy pro začátečníky. V televizi najděte vhodný program, kde se jóga cvičí a spolu s načerpanými znalostmi začněte jógu praktikovat. Na cvičení budete potřebovat ještě podložku. Pokud nechcete ihned investovat do nákupu takové podložky, ani nemusíte. Jistě máte doma deku, ručník, nebo kus koberce, který jako podložku na cvičení můžete využít. Oblečení nemusí být notně sportovní úbor. Nutné je však pamatovat, že jógu lze vykonávat pouze v příjemném, pohodlném oblečení, ve kterém se sami cítíte co nejlépe. Ideální jsou legíny a bavlněné tričko.

Stravování při józe

Aby hubnuté šlo jako „po másle“, je nutné spojit cvičení jógy i se správným jídelníčkem. Je nutné si uvědomit, že jóga je prakticky vyrovnání ducha v těle a složení stravy dost ovlivňuje celkové postavení člověka ve společnosti. Jistě většina z nás zná, jaké to je se přejíst k prasknutí. Nejen, že to není zrovna ukázkový příklad zdravého životního stylu, ale především se po každé takové „nakládačce“ cítí člověk unavený, až otupělý a velice špatně se soustředí. Je to proto, že se přejídání zatěžuje jak tělo, tak mysl. Proto pro podporu hubnutí u cvičení jógy, aby vše bylo stoprocentní, volíte lehce stravitelnou stravu, vyváženou a plnou na vitamíny, minerály i další důležité látky. Dostatečný přísun vlákniny zajistí, že se tělo očistí a tím způsobí zprůchodnění energických drah. Tak jedině dosáhneme požadované vstřebávání pozitivní energie a hlavně – nějaké to kilo dolů.

Druhy jógy

Klasická jóga

Cvičení, které zná lidstvo několik tisíciletí (od roku 1000 před naším letopočtem) a které je soubor obrovského počtu poloh a cvičebních pozic, kde je základem, aby se mysl sjednotila s tělem. Zní to možní poněkud nadneseně, ale jakmile se na cvičení zvyknete, poznáte, o čem že ta jóga vlastně je. Základem je vše cvičit tak, aby vám nic nepůsobilo bolest a pokud danou pozici již nezvládáte, jděte o kolo zpět, anebo si pozici ulehčete. V józe nejsou a nepadají žádné rekordy. Jde čistě jen o vás samotné, vašeho duch a i vaše tělo. Vždy je také důležité správně dýchat a soustředit se na propojení dvou částí vlastního ega, tedy mysli a těla.

Power jóga

To pravé cvičení v oblasti jógy, je samotná power jóga, což je aktivní jóga, které je již vnímána více, jako cvičení, než klasická jóga. Je to jakoby taková její další větev, takže původ a základ v klasické józe má a stejně tak se dodržují její zásady. Je to jistí forma relaxace, odpočinku a načerpání pozitivního myšlení i nových sil. Díky power józe bude vaše tělo časem pružnější, štíhlejší a vy budete vnitřně klidnější, odbouráte si stres i napětí a je to také vhodná alternativa k léčbě depresí.

Bikram jóga

Speciální druh jógy, která má samozřejmě původ v klasické józe, založil Ind Bikram Choudhury a jde o unikátní sestavu šestadvaceti pozic, které se cvičí ve velmi horkém prostředí – okolo čtyřiceti stupňů. Cvičení Bikram jógy je dynamičtější, někteří kritici tvrdí, že s běžnou jógou nemá nic společného, což může být za jistých okolností pravda, ale je nutno dodat, že pozice jsou od klasické jógy „okopírovány“. Tím, že se cvičí při vysokých teplotách má na následek, že se tělo zbavuje škodlivin a očisťuje se.

Bonito jóga

Občas se někde v médiích vyskytne pojem „Bonito jóga“, což není jóga, ale pouze reklamní kampaň jedné sportovní značky. Objevují se zde klasické pozice jógy.

Jak tedy hubnout při józe

Změna jídelníčku již byla provedena, základy jógy máte, jak se říká v malíku, takže je vhodný čas na to, uspořádat si program hubnutí. Jistě jsou na vašem těle místa, kde chcete tuk odstranit stůj, co stůj. Tato místa si sepište a nejděte takové pozice, které podporují hubnutí právě v těch daných místech. Jakmile to budete mít, sestavte si kompletní plán cvičení.

Začít hned ráno - vše bude růžové

Pro to, abyste se cítili skvěle po celý den, je vhodné se ráno přivstat a provést třeba i krátké cvičení jógy ihned ráno. Práce vám půjde od ruky, budete se cítit skvěle, čas strávený v práci rychle uteče, takže než se naděje, budete doma a můžete spustit další kolo čerpání pozitivní energie. Nyní již vaši celou hubnoucí sestavu. Proveďte vše tak, jak jen to jde a na co dosáhnete. Po čase budete pružnější, takže pozice může dovést do dokonalosti už i tím, že se na vašem těle začnou nehezké faldíky ztrácet.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra