OMG dieta

15.11. 2014 • Hubnutí 1464x

Tato dieta, nazývaná také revoluční, se nyní šíří po celém světě a je známá především tím, že vyvrací většinu dlouho uznávaných názorů na dietní režim a zdravý způsob života. Proto logicky budí velký zájem u všech odborníků, jak výživových poradců, tak obezitologů ale i u široké veřejnosti. Kdo by nechtěl zhubnout rychle, spolehlivě a s minimem vlastního úsilí? Zní to velmi idylicky, neboť každý by chtěl štíhlou postavu téměř zadarmo.

Ó můj Bože

Ve spoustě lidí vyvolá dieta OMG slovní spojení „oh my God“, což v překladu znamená doslova „ó můj Bože“.  Výživoví poradci nad touto dietou bědují, jakmile zjistí, v čem spočívá. Původem této idey je americká dieta a je založena převážně na důvěře člověka v její fungování.

Vyhraje ten, kdo věří

Jsou lidé, kteří tvrdí, že diety poctivě dodržovali, a přesto nezafungovaly. Tvůrci OMG diety apelují na fakt, že daní jedinci jí skutečně nevěřili a v tom je ta chyba. Její původci tvrdí, že v případě, že byste byli přesvědčeni, že je to jediná správná možnost, jak se zbavit nadbytečných kil, dieta by fungovala a přinesla výsledky. Z tohoto důvodu, tato forma redukce samozřejmě budí i zájem médií.

Postup diety uvádí jediná kniha

Přesný návod, jak při dietě postupovat, dosud nebyl zveřejněn. Tvůrcem je americký sportovní specialista Venice A. Fulton. Ten její přesný návod popsal ve své knize a každý, kdo má o dietu zájem, je nucen si toto vydání pořídit. To se projevilo pochopitelně ve velkém zisku z prodeje, neboť je spousta lidí, kteří chtějí vyzkoušet dietu od slavného specialisty na hubnutí celebrit.

Venice A. Fulton

Tento specialista má několikaletou praxi s celebritami a známými osobnostmi. Právě pro ně sestavuje podrobné plány hubnutí. A pochopitelně, jsou-li známé celebrity štíhlé a zdravé, je to jasně daný úspěch, kterého chce dosáhnout velká spousta lidí. Fulton využívá své znalosti, zkušenosti a poznatky z oblasti psychologie, fyziky, genetiky, biochemie a zdravé výživy vůbec.

Pouhých 6 týdnů

Délka této diety je pouze šest týdnů a kritici ji často srovnávají s dietou Dukanovou. Podstatou je, že vám slibuje v tomto časovém horizontu zhubnout právě tolik kilo, kolik jste si předem stanovili. Můžete volit z variant 4,5 kg, 6,5 kg, anebo celých 9 kg. Navíc si sami určíte, kterých partií vašeho těla by se mělo zhubnutí týkat. Záleží na vás, zda vás trápí problematická místa, jako jsou nejčastěji stehna, břicho, boky nebo zadek, ale třeba i ruce nebo záda.

Základní principy

Při OMG dietě je nutné dodržovat pravidlo, že budete jíst pouze třikrát denně. To samozřejmě je proti běžným doporučením, že by člověk měl jíst 5-6 krát za den po menších porcích. U této diety se spíš vracíme k běžným praktikám uspěchaného života a to stravování jen třikrát denně.

Další podmínkou je nesnídat, což opět vyvrací běžně doporučené standarty. Podle OMG diety byste měli první jídlo sníst nejdřív v 10 h dopoledne. Bohužel to neznamená, že si budete moci ráno přispat, vzhledem k tomu, že se nemusíte věnovat snídani. Spíš naopak, neboť místo snídaně byste si měli dát koupel. Nejedná se ovšem o nic relaxačního, protože vanu byste měli napustit studenou vodou, aby se prokrvila vaše pokožka, stimuloval se krevní oběh a lymfatický systém. To by mělo zabránit usazování tuků a celulitidě.

Po studené koupeli by měla následovat káva, tak jak jste po ránu zvyklí. Ledová koupel a vaše oblíbená káva vás nabudí a vyvolá pocit štěstí a vitality. Káva se ale doporučuje černá, vůbec neslazená, na tu byste si měli zvyknout. Vypustit však musíte čerstvé džusy, sirupy a ovocné šťávy.

Hned ráno byste také měli ve svém plánu mít zařazený sport nebo jinou pohybovou aktivitu, neboť vzhledem k tomu, že dosud nepřijmete žádné tuky, vaše tělo bude lépe spalovat. Dejte si proto alespoň několik minut na rotopedu, nebo si běžte zaběhat.

Co se týče jídelníčku, v jeho skladbě by měly být dominantní proteiny. Ty jsou základem. Další povolené nebo striktně zakázané potraviny jsou přesně popsány v knize. Určitě nebudete moci jíst vše a bude se jednat hlavně o příjem bílkovin a proteinů s omezením sacharidů.

Při OMG dietě byste neměli hubnout na svalové hmotě, pouze v tuku. Přestože to nebude na váze vidět od počátku. Po předepsaných 6 týdnech se údajně dostaví výsledek. Ten ale může zůstat jen snem, pokud porušíte některé z hlavních zásad. Spousta lidí si ráno dopřeje studenou koupel a oběhne několik koleček kolem paneláku, ale problémem je to, že dietě moc nevěří, třeba po špatných zkušenostech s jinými hubnoucími plány.  Hlavní myšlenkou OMG diety je, abyste jí přímo propadli, věřili jí a byli přesvědčeni o jejím fungování. Jinak se vám zhubnout nepovede. Alespoň tak to tvrdí její tvůrce a nikdo to nemůže vyvrátit, ani potvrdit. Držte se názoru, že pokud věříte, vše se podaří. Budete-li v hloubi duše pochybovat, kila neshodíte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra