10 potravin pro štíhlou linii

10.09. 2013 • Hubnutí 1372x

Říkáte si, že nemusíte nějak razantně zhubnout, ale nějaké to kilo dole by neuškodilo? Máte chuť, občas, si jakoby obrousit boky, zadek nebo břicho? Ale i když občas pokukujete po nějaké dietní radě, nějak se nemáte k tomu, abyste něco razantně měnila. A už vůbec ne se trápila držením krutých redukčních diet. V tom případě postačí pouhá úprava jídelníčku, některé potraviny můžete omezit, u jiných naopak konzumaci zvýšit.

Zelenina

To je samozřejmě základ. Všude se mluví, že základem zdraví a štíhlé linii je právě konzumace zeleniny. Vtip je hlavně v tom, že (zejména čerstvá) obsahuje soustu vitamínů a jiných prospěšných látek, ale hlavně je plna vody, bez tuku a zaženete s ní hlad raz-dva. Máte večer u televize chuť na smažené bramborové lupínky? Nakrájejte si okurku hadovku na kolečka a chroupejte. Můžete trochu osolit a namáčet do bílého jogurtu. Spokojeno bude nejen vaše zažívání, ale posléze i vy, když se podobným tempem vlezete brzy do starých upnutých šatů.

Ryby a mořské plody

No jasně – všude je vždy zmínka o rybách. Obsahují totiž nejen důležité prvky pro správné fungování těla, ale pro trávení jsou lehké, téměř s žádným tukem a navíc jsou i elixírem mládí, oddalují naše fyzické stáří. Průzkum také prokázal, že většina lidí, která pravidelně a často konzumuje ryby, má neustále dobrou náladu. Problém u nás je zejména ten, že dobré a čerstvé ryby jsou stěží k sehnání. Sledujte v okolí vašeho bydliště výlovy rybníků a tam si dobrou rybu kupte. Máte jistotu, že kupujete kvalitu.

Luštěniny

A tady je opět také jistá stálice redukčních diet. A proč tomu tak je? Jednoduše – luštěniny podporují správné trávení, dávají pocit plného žaludku, takže dlouho po jídle nemáte pocit hladu. Navíc jsou plny důležitých prvků pro zdravý organismus, napříč své sytosti obsahují minimální množství kalorií a tuků. Urychlují trávení a díky vysokému procentu obsažených bílkovin, jsou vhodné pro vegetariány, jako náhražka masa.

Rýže

Má podobný efekt jako luštěniny. Také dává dlouho po jídle pocit plného žaludku a tak není potřeba ihned vyhledávat nějaký ten pamlsek. Navíc je jedinečná v tom, že postupně uvolňuje energii, takže si dlouho cítíte fit a plni sil a únava jde stranou. Nezatíží vás tuky a dá se kombinovat s většinou jídel.

Kuřecí a krůtí maso

Není nic špatného na tom, si občas dopřát výtečnou svíčkovou anebo pravý hovězí steak. Jenže toto maso je hůře stravitelné. Proto je dobré si běžný jídelníček raději zaplnit kuřecím masem a to tmavé, více tučné spíše omezit.

Mléko a mléčné výrobky

Ať uděláte se svým jídelníčkem cokoli, mléčné výrobky do něj patřit musí. Jsou důležitým zdrojem vápníků a jiných, nezbytných prvků pro dobré fungování organismu. Jestliže však chcete zhubnout, vyměňte tavený sýr za čerstvý sýr cottage, smetanový jogurt za kefírové mléko a třeba plátkového eidamu se vzdejte na počest roztíratelné lučiny. Mléko obvykle navodí pocit plného žaludku a tak využijete další trik na hubnutí.

Pečivo

Není zakázáno, pokud jde o celozrnné. Nejde o to, že by obsahovalo méně tuků, než běžné bílé pečivo, ale tělo jej lépe stráví a vyloučí.

Ovoce

Namísto nadýchaného moučníku, nebo ještě hůř věnečku s máslovým krémem, si jako desert dopřejte nějaké čerstvé ovoce. Sice obsahuje cukry, ty ale stejně potřebujeme taky, a navíc je bez přidaných tuků. Výborný nápad je nakrájet banány na kolečka, meruňky a švestky (vypeckované) na čtvrtky, udělat pomocí lžíce z melounu koule, a to zasypat kuličkami hroznového vína. Ovocný salát vypadá krásně barevně a také se výtečné konzumuje.

Čaje

Bylinkové čaječaje na podporu hubnutí, anebo bílé čaje. To vše jsou nápoje, které podporují trávení, urychlují metabolismus anebo navozují pocit plného břicha. Jako podporu pro shození nějakého toho kila dolů se určitě hodí.

Voda

A na závěr čistá, dokonalá a nezbytná voda. Dodržování pitného režimu napomůže vašemu trávení, odstraní bolesti hlavy i únavu a navodí pocit svěžesti a energie.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra