Zhubněte pomocí černého čaje Pu erh

03.10. 2013 • Hubnutí 1598x

Toužíte po redukci váhy a nevíte si rady, jak toho docílit co nejrychleji?

Správným řešením jsou velice oblíbené Pu-erh čaje na hubnutí, jenž mají i další pozitiva.

O čaji Pu-erh na hubnutí

Pu-erh čaj tu je od pradávna. Pije se cca 2000 let. Jedná se o jeden z nejkvalitnějších čínských čajů, který chutná zvláštně zemitě. Chutí má daleko víc. Vše závisí na způsobu přípravy a kvalitě čaje. Čím je čaj starší, tím je chuť jemnější a většinou je mírně nasládlá.

U nás se objevuje v nejrůznější jakosti. Pokud si přejete, aby pozitivně účinkoval na organismus, musíte vybírat čaj vyšší kvality.

Lidé pěstují Pu-erh čaj hlavně v čínské provincii Jün-nan. Zde se nachází specifické podnebí, jenž je pro čaj přínosem. Jmenuje se podle okresního města, v němž se zpracovává.

Jeho výroba probíhá na základě dodatečné oxidace čaje černého.

Puerth má tmavší barvu. Při delším louhování vypadá více jako černá káva.

Pu-erh čaj se sklízí třikrát během roku. Existuje několik druhů sklizně - polovina dubna, jiné mezi červencem a srpnem a další v září a říjnu.

Podle zpracování se dělí na 2 typy:

  • Sheng: Lístky se nejprve nechají zvadnout, poté se zahřívají na pánvi a nakonec se rolují. Suší se na slunci. Po usušení se napařují a lisují.
  • Shu - Mao cha: Nechává se zoxidovat, poté se lístky roztřídí, napařují se a nakonec lisují.

Druhy čajů Pu-erh na hubutí

Existují čtyři hlavní druhy pu-erh čajů :

  • Shu - tmavý: U nás nejznámější. Není tak kvalitní. Má i své vyšší třídy. Nahrazuje drahý a kvalitní čaj Shen.
  • Sheng - zelený: Velmi starý čaj s ovocnou medovou chutí, časem až zemitou. U nás není rozšířený.
  • Bílý: Lisované tipsy čajovníků.
  • Květový: Lisované květy čajovníku.

Pozitivní účinky čaje pu-erh na hubnutí

O Pu-erh čaji se dočítáme většinou ve spojení s redukcí váhy. Různé studie dokazují, že opravdu umí snížit váhu a hladinu nezdravého tuku v krvi. Čaj pomáhá k očištění organismu, zrychluje trávení a sekreci tělesných šťáv.

Obsahuje vitamín E a celkově tak posiluje imunitní systém. Dále snižuje cholesterol, vysoký krevní tlak, odbourává alkohol a pozitivně ovlivňuje lidskou psychiku.

Příprava čaje pu-erh na hubnutí

Pro uchování kvality je důležité přichystat každý šálek zvlášť. Nepřipravuje se do velké konvice. Pokud je pu-erh čaj kvalitní, dá se z jedné dávky získat více nálevů.

Na jeden čtvrtlitrový šálek je potřeba jedna malá lžíce čaje. Čaj se zalévá vodou, která sice vařila, ale není již úplně vroucí. Ideální teplota vody je cca 95oC. Pro lepší chuť čaje se používá voda odstátá. Nedoporučuje se voda obsahující chlor. Po zalití se čaj musí třicet vteřin vylouhovat. Při dalších nálevech se doba louhování postupně prodlužuje.

Pu-erh čaj se zvláštně skladuje. Potřebuje vzduch, dochází u něj k dodatečné oxidaci, z toho důvodu se nezavírá do žádných nádob.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra