Hubnutí pomocí léků

01.03. 2014 • Hubnutí 1244x

Máte nadváhu a přejete si zhubnout? Chcete docílit úbytku hmotnosti pomocí léků na hubnutí?

Pokud jste odpověděli ano, navštivte svého lékaře.

Jak tyto léky na hubnutí účinkují a jaké jsou na našem trhu k dostání?

Léky na hubnutí

Přejete si zhubnout pomocí léků? Zapomeňte na kouzelné prostředky, kterých jsou plné reklamy a teleshopingy. Jestliže toužíte po efektivním úbytku váhy pomocí léčiv, navštivte lékaře, který vás vyšetří a předepíše ty správné léky.

U něj si můžete být jistí, že vám předepsané léky nepoškodí zdraví. Zjistíte také, jestli je ve vašem případě potřeba jakékoliv léky na hubnutí užívat či postačí změna stravování a cvičení.

Léky na hubnutí, tzv. anorektika, mají tu vlastnost, že potlačují chuť k jídlu a probouzí v člověku pocit sytosti. Pozor! Léky nedokáží vše zachránit. I s nimi musíte vyměnit životní styl. Jedině tak se vám podaří zhubnout.

Anorektika se doporučují užívat pouze několik měsíců. Z dlouhodobého hlediska není užívání vhodné, protože mají i nežádoucí účinky. Ty by vám měl sdělit lékař.

Konkrétní léky na hubnutí

Existuje několik skupin léků na hubnutí. Dělí se podle funkce na:

·  inhibitory zpětného vychytávání serotoninu: Tyto léky pomáhají jako antidepresiva. Účinkují i při redukci váhy. Léčivou složkou je sibutramin. Obsahují ho léky Merdia a Lindaxa. Při jejich užívání se mohou objevit následující nežádoucí účinky: nespavost, závrať, brnění končetin, bolest hlavy, úzkost, hypertenze, potíže s dýcháním a další.

·  látky podobnénoradrenalinu: Léčivou složkou je fentermin - látka podobná noradrenalinu. Působí v centrálním nervovém systému, kde tlumí chuť k jídlu. Jeho účinky jsou přechodné a léčení by nemělo být delší než tři měsíce. Řadí se sem hlavně lék ADIPEX. Mohou se projevit nežádoucí účinky: nespavost, závrať, úzkost, bolest hlavy, pocit na zvracení, změna chuti, pocení a další.

·  látky působící na lipidový metabolismus: léčivou složkou je orlistat. Působí ve střevě, kde snižuje propustnost tuků. Základním principem není omezení chuti k jídlu. Tuk se neštěpí, proto ho více odchází z těla v nespálené podobě. Mezi nežádoucí účinky patří: bolest břicha, nadýmání, průjem a další.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra