Bezuhlovodanová dieta

02.03. 2014 • Hubnutí 2564x

Bezuhlovodanová dieta představuje pozoruhodnou možnost pro ty, kteří mají před sebou nelehký úkol: v co nejkratším čase zhubnout co nejvíce nadbytečného tuku. Může se zdát, že se jedná o kouzelný způsob, jak docílit a udržet štíhlou postavu. Realita je většinou jiná.Vzhledem k tomu, že se z jídelníčku vyřadí jeden z hlavních prvků vyvážené výživy, doporučuje se stravovat bezuhlovodanovou dietou pouze nutně dlouhý čas.

Základním principem této metody je omezit všechny cukry a škroby obsažené v potravě. Tedy veškeré sacharidy, které normálně jíme. Pozor! Určité množství sacharidů,  jenž se liší podle naší fyzické schránky a především naší fyzické činnosti, je z lékařského hlediska v potravě nutná.

Zdůrazňuji, že metoda založená na vynechání sacharidů je možná jen krátkodobě a musí být přesně určen záměr. Při pravidelném nebo snad trvalém stravování pomocí této diety si koledujeme o velmi vážné zdravotní problémy. 

Jak redukce hmotnosti při bezuhlovodanové dietě probíhá? Velmi jednoduše. Lidské tělo využívá sacharidy jako přirozený zdroj energie. Pokud v organismu z jakýchkoliv důvodů dochází k omezení jejich přísunu, tělu začnou po krátké době tyto zdroje energie chybět, a jako obranu štěpí místo nich tuky.

Díky extrémnímu omezení sacharidů může dojít k relativně výraznému hubnutí. Bohužel tak snadné to není. Mimo uloženého tuku využívá organismus k dodání energie také svalové bílkoviny, čímž je do jisté míry ovlivněna naše svalová hmota. Nemusíte se bát, k tomu je zapotřebí delší časový úsek, za deset dní z vás kost a kůže nebude.

Během bezuhlovodanové diety člověk může jíst velmi podobně jako před ní. Beze strachu se konzumuje maso i uzeniny, vejce či mléčné výrobky a samozřejmě zelenina, která neobsahuje cukr. Ideální jsou různé saláty nebo oblíbené okurky. Dejte si i celozrnné pečivo.

Mezi zakázané suroviny patří ovoce, zelenina obsahující cukr – mrkev, kukuřice, hrách.  Nesmí se pít žádný alkohol. To znamená ani dvě deci vína nebo pivo. Sladkosti jsou tabu, stejně jako některé přílohy - brambory, těstoviny nebo rýže! Nejdůležitější je u této diety vynechat bílé pečivo!

Ze seznamu vhodných a nevhodných surovin vyplývá, že bezuhlovodanová dieta není řešením po zbytek života. Hlavní předností je umožnění rychlého snížení hmotnosti. Tohle stravování však neobsahuje potřebné složky, které lidský organismus z dlouhodobého hlediska vyžaduje.

Stálého efektu této diety se dosáhne jedině dodržováním určitých zásad i po jejím skončení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra