Znáte online aukce na Aukro.cz?

23.03. 2014 • Zajímavosti 1677x

Potřebujete něco výhodně nakoupit nebo se zbavit přebytečných věcí z domova? Chcete začít podnikat, prodávat nové zboží a oslovit tak tisíce potencionálních zákazníků denně? Proto vše tady jsou aukční portály. Největší z nich vlastní polská společnost Allegro group, která je nejvýznamnějším hráčem na poli e-commerce služeb ve střední a východní Evropě.  U nás rozhodně vede její dceřiná společnost aukro.cz. Hlavními kategoriemi pro vás připravenými jsou : auto-moto, dům a zahrada, děti, elektro, foto, hry, videohry, herní konzoly, hudba, film, knihy a časopisy, oblečení, doplňky, podnikání a průmysl, počítače, sběratelství, hobby, sport a turistika, telekomunikace, zdraví a krása a jiné. Každá kategorie má většinou své vlastní podkategorie, podle kterých zboží snadno vyhledáte. Aukro umožňuje obchodování prakticky ve všem a hlavně 24 hodin denně, 7 dní v týdnu.  V současné době registruje přes jeden milion uživatelů.

Na aukro.cz se každý den prodá asi 27tisíc položek v celkové hodnotě 16miliónu korun. Jedním z velmi výhodných způsobů jak něco prodat jsou aukce. Denně se počet probíhajících aukcí pohybuje kolem 390tisíc položek. Na webu aukro.cz obchoduje velmi mnoho různých uživatelů. Nejde jen o běžné uživatele, ale i podnikatele a živnostníky. Pořídit a stejně tak i prodat se tedy dají nejen věci starší a použité, ale i nové zboží. Výhodou velkého množství uživatelů je v tom, že existuje velká pravděpodobnost, že zde nakupující najde přesně to co potřebuje. Na aukro.cz se obchoduje buď formou klasické aukce, která může začínat od jedné koruny nebo pomocí ´´kup teď´´, kdy pořídíte zboží za předem určenou cenu.

Rozhodli jste se, že chcete na aukro.cz obchodovat? Je to snadné. Své aukce zde může provozovat každý po dovršení věku 18let. Začít je opravdu jednoduché-stačí se zdarma registrovat. Na základě registrace je každému uživateli vytvořen vlastní účet. Ten lze aktivovat teprve na základě aktivačního kódu, který obdržíte poštou na uvedenou adresu. Tím si ověří platnost vámi uvedených údajů. Jak při nákupu, tak i při prodeji je vždy důležité sledovat hodnocení uživatele. Vždy je důležité se přesvědčit o spolehlivosti, případně pročíst komentáře udělené k proběhnutým transakcím. V mnohém vám napoví a vyhnete se nepříjemnému zklamání. Důležité je také si předem zjistit co nejvíce o položce, kterou si chcete koupit, včetně způsobu platby a doručení. V případě jakýchkoli nejasností můžete předem položit prodejci otázku na upřesnění údajů. Pokud je vše jasné, obchod proběhne bezpečně a hlavně rychle. 

A jak se tedy na aukro.cz nakupuje? Jako nejlepší výhodu shledávám jednoznačně to, že nakoupíte v klidu svého domova, a tam  vám zároveň bude zboží dopraveno.V první řadě je důležité vědět co chcete koupit, jaké zboží vás zajímá. Samotné vyhledávání je velmi jednoduché. Pokud už máte vybráno, opravdu pozorně si pročtěte popis předmětu. Vyhnete se tím zklamání, které by vás čekalo doma po otevření balíku. V případě, že je v aukci uvedená pevná cena, stačí kliknout na položku ´´ Kup teď´´ a vybrané zboží je vaše. Pokud předmět nemá pevně stanovenou cenu, je důležitá kolonka ´´přihodit´´. Tam stačí vložit částku, kterou jste maximálně ochotní za něj zaplatit a systém za vás bude přihazovat až do konce aukce, případně do dosažení vaší částky jiným kupujícím. Pro mnoho lidí jsou aukce výborným adrenalinovým zážitkem. Někdy je až neuvěřitelné o kolik  výherce aukce přeplatí pořizovací cenu zboží. Pro mnohé to není jenom způsob pořízení určitého předmětu, ale určitá forma koníčku. Stává se,že lidé se soutěživým duchem bezesmyslu přihazují na aukcích a poté se jim doma hromadí absolutně nepotřebné věci. Mezi nejoblíbenější patří určitě aukce, které začínají na 1 koruně a je možnost danou věc pořídit opravdu velmi výhodně. Můžete zkusit i aukce na celosvětovém portálu Ebay.

Rozhodli jste se na aukro.cz prodávat? Nezáleží na tom, jestli máte v plánu se pouze zbavovat věcí, které už nepotřebujete nebo se vrhnete do světa profesionálního obchodování. Na aukru je to velmi jednoduché a prakticky s minimální investicí. Platí se pouze velmi nízké poplatky z prodejů a umístění aukce. Vzhledem k množství uživatelů je daleko větší šance prodat zboží za rozumnou cenu než v klasické inzerci či bazaru, kde kolikrát zůstane věc bez povšimnutí. Pokud již máte aktivován účet, stačí kliknout na tlačítko ´´prodat´´ a vyberete si, zda chcete zboží prodat s pevně stanovenou cenou nebo v klasické aukci. Důležité je zvolit si správnou kategorii, aby kupující vaši aukci jednoduše nalezli. Jako další bod je vyplnění názvu aukce. Je dobré mít na paměti, že kupující si zadá do vyhledavače určitý předmět, takže je na vás, aby název byl co nejvíce popisný. Popsat věc, kterou prodáváte by jste měli co nejvíce objektivně a se snahou co  zboží popsat co nepřesněji. Naprosto zásadní při prodeji přes internet jsou obrázky. Čím více detailních záběrů vložíte, tím lépe. Posledním krokem je stanovení ceny a délky předmětu vaší aukce. Vybrat si můžete z přednastavených možností. Maximální délka je však 10 dnů. Velké množství kupujících si prohlíží aukce až téměř před koncem, proto je určitě výhodnější zvolit kratší dobu. Pokud jako vyvolávací cenu stanovíte 1 korunu, může se vám stát, že o zboží nebude dostatečný zájem a vy za danou věc obdržíte opravdu jen minimální částku.  V nejhorším případě právě tu zmiňovanou 1 korunu. Po skončení aukce je povinnost kontaktovat kupujícího do 7 dnů. Čím dříve se však domluvíte, tím lépe. Nezapomeňte, že každý kupující vás může hodnotit a čím více kladných hodnocení budete mít, tím více získáte na důvěryhodnosti.

Rozhodně nezanedbatelnou výhodu obchodování na aukro.cz je vytvoření bezpečnostního programu pro kupující, se zárukou vrácení až 20.000 Kč v případě neobdržení zboží. V případě zboží, které neodpovídalo popisu máte nárok na 50procent z ceny. Jako velké plus je nutno uvést, že Aukro spolupracuje s výhradními distributory především oděvních značek v rámci ochrany kupujících před padělky. Cílem je co možná nejvíce zabránit narůstajícímu prodeji tohoto zboží a podpořit tak prodej kvalitních a originálních výrobků. K ochraně při obchodování slouží ve velké míře komentáře jednotlivých uživatelů. Nikdy neobchodujte s někým, kdo má více negativních hodnocení.

Aukro.cz není jen anonymní server. Vytváří určitou komunitu, jejíž členové se mohou zúčastnit každoročního setkání, Podmínkou účasti je pouze kladný zůstatek na úctě. Zároveň aukro pořádá různé charitativní aukce. Během posledního roku jich bylo celkem 18 a celková částka za vydražené předměty byla téměř jeden milion korun.

Na aukru.cz neobchodují pouze Češi, online nakupování je umožněno i uživatelům ze Slovenska, Polska, Maďarska a  východní Evropy a podle statistiky obchodují na aukru více muži než ženy, nejčastěji ve věku od 20 do 39let.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra