Vše o mladém ječmenu

20.01. 2015 • Zajímavosti 1100x

O ječmenu slýcháváme stále častěji. Dokonce je nazýván jako surovina nového století. Bylo zjištěno, že obsahuje velké množství zdraví prospěšných látek. Zdravý životní styl a kvalitní strava se stala fenoménem posledních let a lidé stále více dbají na to, co konzumují a vybírají si jen ty nejlepší potraviny. Proto se ječmen stal surovinou, která je v hojném množství vyhledávaná.

Co je mladý ječmen

A jak vlastně mladý ječmen vypadá? Je stejný jako ten klasický? Asi ne. Všichni znají, alespoň z obrázků, pole plné obilovin, ať už pšenice nebo ječmene. Ve skutečnosti se jedná o malý ječmen a doslova. Doroste-li rostlina ječmene do 25 cm, tak se okamžitě sklidí. Právě v této chvíli totiž obsahuje nejvíce prospěšných látek, jaké ječmen kdy může mít.

Tyto stonky, nebo-li lístky, ale běžný konzument nedostane. Na talíř se dostane pouze extrakt z mladého ječmene. Stonky se nejdříve lisují, suší, až nakonec je z nich suchý zelený prášek. Lžíce tohoto prášku se rozmíchá s vodou a může se užívat.

Obsah látek v mladém ječmenu

Nyní si řekněme něco o tom, proč je vlastně ječmen tak prospěšný. Výčet látek, které obsahuje je opravdu bohatý. Obsahuje především vitamíny a minerály, stopové prvky, ale také aminokyseliny, prospěšnou, sice nestravitelnou, vlákninu, chlorofyl, který je přítomný ve všech zelených rostlinách. Co se vitamínů týče, je zde vitamín E, K i B-komplex, provitamín A. z prvků je přítomno železo, zinek, hořčík, draslík, vápník, mangan, chróm, fosfor, bór, mě´d, křemík, sodík a mnoho dalších látek. Sami můžete posoudit, že výčet je opravdu bohatý.

Důležité enzymy

Schválně, kdo z Vás ví, co to ty enzymy jsou? Ano, výborně, skoro nikdo. O enzymy se nikdo ani nezajímá, ne tak, aby ještě věděli, co to je. Tak pěkně čtěte dál. Nemusíte o nich vědět žádné závratné informace, postačí jen to, že jsou to složky, bez kterých lidský organismus nemůže fungovat. Enzymy jsou vrozené, mimino je má již při narození v sobě. S rostoucím věkem se enzymy ztrácí, a to se projevuje stárnutím. Mladiství vzhled se dá udržovat pravidelným doplňováním enzymů do těla. Vhodnou možností je právě mladý ječmen, který jich obsahuje spoustu, dokonce až nadměrné množství.

Očista organismu

Pravidelné očišťování organismu by mělo být samozřejmostí, třeba jako čištění zubů, alespoň jednou za čas. Taková očistná kůra pomůže nejen zažívání, ale i celkovému stavu organismu. Člověk konzumuje potraviny dobré na trávní a vylučování. Detoxikací organismu se tělo zbaví nežádoucích a nepotřebných látek. Člověk se cítí uvolněnější, pročištěný a svěží. Odbourá se únava, ale také se tělo nastartuje novou energií.

Mladý ječmen a nemoci

Všechny blahodárné účinky mladého ječmene se hojně využívají i v lékařství při léčení různých nemocí. S jemným práškem z ječmene se dá léčit například astma nebo alergie, což jsou chronické choroby. Potvrzeny jsou i příznivé účinky v boji proti rakovině, kdy tlumí její projevy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra