Jak na fotkách vypadat skvěle

20.12. 2014 • Zajímavosti 1174x

Vypadat na fotkách dobře je docela umění. Jistě si říkáte, jak je možné, že všechny slavné modelky a celebrity vždy na fotkách tak září a vy vypadáte jak trouba. Modelky i mokré, neupravené působí dokonale a vy u moře jako zmoklá slepice? Jistě si podobné otázky kladete skoro při každém focení. Krásné fotky chce mít každý. Fotografie zachytí všechny nedostatky a chybičky. Některé záběry hodně zkreslují. Člověk na nich může vypadat například jako opilý a ve skutečnosti nebyl.

Sem tam člověk v životě potřebuje mít dobrou fotku. Většina zaměstnavatelů v dnešní době požaduje při přijímání do zaměstnání fotografii. Jistě musí být reprezentativní. Člověk na fotografii by měl vypadat seriózně, bez slunečních brýlí, pokrývek hlavy a podobně. V současné době se rozmohl trend sociálních a jiných podobných komunikačních sítí, na které si každý umisťuje své fotky. Samozřejmě jen ty nejlepší.

Cvičení před zrcadlem

Abyste měli své fotky co nejdokonalejší, chtělo by to malý trénink. Momentky, které bývají nejvtipnější, se ovšem nacvičit nedají. Nacvičit si ale můžete různé pózy, postoje, výrazy obličeje nebo dokonce i úsměvy. Stoupněte si před zrcadlo, kde se sami uvidíte, a můžete vypilovat vše do dokonalosti. Existují totiž úhly, ve kterých vypadají lidé lépe. Proto je nutné je najít a umět se natočit přesně tak, jak je to nejlepší. Pokud najdete v zrcadle tu nejlepší pózu, zkuste si ji i mimo zrcadlo. Nebo spíš stoupněte si před zrcadlo, stoupněte si do oné pózy, zavřete oči. Nyní se snažte si zapamatovat všechny části těla, jak je máte. Uvědomte si, jak držíte ruce, jaký výraz máte v obličeji a podobně. Po chvilce otevřete oči a podívejte se do zrcadla, zda stojíte pořád ve stejné póze. Pokud ano, můžete vše opakovat a znovu zavřít oči. Toto cvičení můžete opakovat tak dlouho, dokud si nejste jisti, že skutečně pózu dokonale zvládáte. Nyní ji můžete bez problémů aplikovat.

Časté focení

Je asi pochopitelné, že čím častěji se budete fotit, tím více to budete mít vychytanější. Fotomodelky, které jsou před fotoaparátem jako doma, již vědí, jak si bezchybně stoupnout. Některé nedokonalosti jsou na fotkách vidět více než normálně. Například máte-li nos tzv. pršáček, raději se malinko při focení předkloňte, aby Váš nos na fotce nevypadal jako prasečí. Rozhodně je výhoda, pokud někdo z přátel nebo příbuzných má foto ateliér. Můžete si tam zkoušet různé pózy, oblečení, ale i styly fotografií. Profesionální fotograf navíc může poradit, jak vypadat ještě lépe, které barvy se hodí a které naopak ne. Rozhodně si nemyslete, že všichni si můžou dovolit například odhalené fotografie. Máte-li silná stehna, rozhodně si neberte krátkou sukni na focení. Čím víc fotek pořídíte, tím lépe sami sebe poznáte a uvidíte jaké nedostatky, kde máte.

Pitný režim

Zdravý životní styl, se kterým souvisí i dostatečný a pravidelný pitný režim, který má velký vliv i na vzhled pleti a pokožky. Vzhled pokožky se samozřejmě odrazí i na fotografii. V ideálním stavu by měl člověk vypít alespoň tři litry denně, nejlépe vody, případně přírodních bylinných čajů.

Nevhodné fotky

V žádném případě se nenechte vyfotit zespodu. Takové fotky jsou většinou velmi nevhodné a nelichotivé. Můžete mít extrémně štíhlou postavu, a přesto na fotce focené zespod budete vypadat minimálně o dvacet kilo těžší.

Správné oblečení

Pokud se chcete fotit, připravte si co nejvíce oblečení, ale hlavně takové, ve kterém se cítíte dobře. Jakmile se sami budete cítit nevhodně, i fotka bude nezdařená. Volte oblečení, které lichotí vaší postavě. Úplné zázraky dokáže černá barva, která zeštíhlí postavu. Dáte-li si černé šaty, proměníte se ve štíhlou modelku. Navíc je černá barva velmi elegantní a budete v ní za dámu. Černé „koktejlky“ jsou klasickou. Můžete si hrát s barvami. Například barevné lodičky umí pěkně oživit i jinak nudný celek. Podobně je to i barevnými doplňky, ale nic se nemá přehánět.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra