Zimní radovánky v Zillertal

Zimní radovánky v Zillertal

15.10. 2011 • Zajímavosti 4151x

Pohoří Zillertalské Alpy leží na hranici Rakouska a Itálie. Tvoří součást hlavního hřebene Východních Alp a jsou mohutně zaledněné, čehož využívají především lyžaři. Největším ledovcem je Schlegeiskees s obrovskou rozlohou 4,5, km2. Turisticky známější a využívanější je tyrolská strana hor, kde se nachází oblíbené lyžařské středisko Hintertux, jež nabízí možnost celoročního lyžování. Pohoří je rovněž velmi významným zdrojem vodní energie. Tato se využila při vybudování několika velkých přehradních nádrží, které svojí krásou a rozlohou lákají turisty.

Údolí Zillertal představuje jednu z největších lyžařských oblastí Rakouska i celých Alp. Návštěvníkům nabízí neuvěřitelných 662 kilometrů sjezdovek, 171 nejmodernějších lanovek a vleků. O propojení všech středisek oblasti Zillertal se starají skibusy a lyžaři si mohou zakoupit pro celý region jeden společný skipas. Tento areál se pro přehlednost dělí do čtyř regionů: postranní regiony Gerlos/Königsleiten a Kramsach, dále Fügen/Hochfügen/Kaltenbach/Zell v nižších partiích údolí Zillertal, třetím regionem je Mayrhofen/Finkenberg v místech, kde se Zillertal dělí na čtyři postranní údolí a poslední, nejvýše položené Tuxské údolí s ledovcovým areálem Hintertux.

Zillertal má bohatě rozvinuté zázemí pro veškerý turistický ruch a to ve všech cenových kategoriích. Jako největší a hodně neobvyklá zajímavost se jeví dopravní systém skibusů. Ten totiž doplňuje lokální železniční trať a noční kyvadlová doprava mezi všemi nabízenými zábavními středisky.

První větší lokalitou údolí Zillertal je obec Fügen. Ta tvoří nejnavštěvovanější část a to především v hlavní sezóně. Daleko méně vytížený je o tisíc metrů výše položený Hochfügen, jež se právem pyšní vynikajícími sněhovými podmínkami. Jeho menší vytíženost se přičítá nutnosti sněhových řetězů při příjezdu.

Poklidné, přímo rodinnou atmosférou dýchající místo, s výhodnými cenovými podmínkami, to je Zell am Ziller. Toto unikátní a historií dýchající centrum oblasti Zillertal, je už po mnoho let vyhledávaným rájem všech lyžařů. Za největší střediska této oblasti se považuje Mayrhofen a sousední Fikenberg, což jsou tradiční sportovní a turistická místa, která se pyšní perfektně upravenými svahy jak pro snowboarding, tak bohatým mimolyžařským sportovním vyžitím, hlubokým prachovým sněhem a hodně lákavým společenským životem.

Zájemcům o celoroční lyžování jistě vyhovuje celé údolí tuxského potoka s ledovcovým areálem Hintertux. V této oblasti je kladen důraz na sportovní charakter. Sněhové podmínky tam patří k nejlepším v celém Rakousku a na ledovci se jako na jediném nabízí možnost celoročního lyžování.

V celém komplexu se nachází několik horských vesnic, které mají ve své nabídce spoustu služeb, co se týče hlavně ubytování. Jako nejzajímavější a nejznámější se jevi útulná horská vesnice s názvem Ginzling. Ta se nachází v nadmořské výšce 999 metrů a spadá do oblasti rakouského údolí Zillertal. Návštěvníci jsou fascinováni okolní krajinou, neboť vesnice leží uprostřed vrcholků Zillertalských Alp a je doslova obklíčena třítisícovými vrcholy. Silnice, po níž se dá dostat do tohoto pozemského ráje, jsou perfektně udržované, takže je velice snadná dostupnost a nehrozí zde žádné laviny. Vesnička nabízí pro příjemný pobyt všech návštěvníků komfortní ubytování v hotelích, apartmánech nebo horských chatách. 

Pro milovníky pěší turistiky je malebné údolí Zillertal opravdovým rájem a dovolená strávená v tomto koutu ledovců, umožňuje nevšední a nezapomenutelné zážitky. Více než 1000 kilometrů upravených tras pro pěší turistiku, dává opravdový důvod k poznání této nádherné přírodní scenérie. Od ústí řeky Ziller do řeky Inn se táhne údolí přibližně v délce 30 kilometrů až k Mayrhofenu, kde se pak větví do čtyř bočních údolí. Díky tomu je krajina v této oblasti různorodá a každá část má své vlastní kouzlo. 

Velkým lákadlem návštěvníků je bezesporu ledovec Hintertux s výškou 3250 metrů nad mořem. Před výstupem je ale potřeba se pořádně obléct, neboť teplota v této závratné výšce dosahuje až -30 stupňů. 

Každá sjezdovka, která je zde k nalezení, má svůj půvab. Pro nespočet skokánků, černých sjezdovek a mnoho dalších, je vyhledávanou lokalitou. Za největší raritu a lákadlo se považuje sjezdovka příhodně nazvaná Harakiri. Je nakloněna o 70 stupňů a přímo vyzývá k svému pokoření ty nejlepší z nejlepších. Toto centrum se doporučuje každému, kdo se nebojí opravdového adrenalinu a kdo má chuť si stoprocentně zalyžovat v těch nejlepších podmínkách pro tento zimní sport.

Přijdou si tu na své i milovníci snowboardingu. V areálu jsou totiž 4 mega skoky s nafukovacím doskočištěm. Díky převládajícímu slunečnému počasí je zde preferováno mnoho sportu, ať už jde o snowboarding, lyžování, paragliding nebo skoky s padákem. Pořádá se tu také mnoho soutěží, jako například lyžařský slalom, skoky na lyžích a snowboardu. Dále se tu může návštěvník těšit na přeplněné bary, kde většinou hraje živá hudba.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra