Oblíbené cvičení pro ženy - Zumba

14.09. 2013 • Zajímavosti 1525x

Už jste o Zumbě ve svém okolí slyšely, ale nevíte, o čem je vůbec řeč? Toto taneční cvičení vzniklo v Columbii , v Jižní Americe v 90. letech minulého století. Cvičitel aerobicu, Alberto Perez, si zapomněl na svou hodinu vzít hudbu. Měl u sebe jedině hudbu s latinsko-americkými prvky. O hodině improvizoval v rytmech salsy a merengue. U návštěvníků jeho hodiny to mělo velký úspěch a tak se zrodil nový fitness program – Zumba. Poprvé se Zumba dostala do podvědomí lidí na zlomku tisíciletí. Od té doby se rozšířila po celém světě.

Jak už víte, Zumba je fitness program, který rozhýbe vaším tělem v latinsko-amerických rytmech. Původně tento název vznikl ze španělského „zumbare“, což v překladu znamená „bavit se na párty“. A z toho Zumba vychází. Každý, kdo jde na Zumbu, jde se především pobavit. Těžko najdete v tělocvičně někoho, kdo by snad odpočítával minuty do konce.

Na Zumbu není zapotřebí žádná taneční průprava, protože ji zvládne opravdu každý. Zprvu se začíná těmi jednoduššími prvky, ale postupem času se přidávají obtížnější variace a dokonce i celé choreografie. Avšak se nemusíte bát, že byste to nezvládly, protože se vše několikrát za sebou opakuje a i trenéři ochotně pomohou. Skvělé je to, že si nemusíte počítat, jak to je třeba u aerobicu, ale necháte  se jen unášet rytmem latinské Ameriky. Na těchto hodinách se střídá pomalejší tempo s rychlejším, a tím pádem se zvyšuje úspěšnost v zeštíhlení.

Zumba čerpá převážně z tanců jako je merengue (což je nejjednodušší rytmus s důrazem na každou dobu, který se vyskytuje v hip hopu), salsou (tento tanec je v čtyřčtvrtečním taktu, a její rytmus je rychlý a plný emocí, ale zároveň lze salsu tančit i pomalu a romanticky), další z tanců je cumbia (úplně původně vznikl tento tanec mezi otroky, dodnes se zachoval základní krok, ve kterém je jedna noha jakoby zatížená), samba (tento tanec je známý hlavně z brazilských karnevalů v Rio de Janeiru, která je velice energická a plná vášně a temperamentu), flamenco (pod tímto pojmem si většina představí vážnost, temperament, červenočerné kostýmy, ale hlavně kytary). Nesmíme zapomenout na hodně oblíbené tance, jako jsou cha-cha (bezstarostný a svěží tanec s prvky flirtu, dal základ tancům, jako jsou mambo a rumba), mambo, belly dance, bachata a bollywood.

Zumba pobláznila dalekosáhlejší část veřejnosti než například power jóga nebo pilatek. Především z toho důvodu, že mnoho lidí zápolí se svým fyzickým vzhledem a spalování tuků při pomalé hudbě nebo bez hudby úplně jim přijde nudné. Na Zumbě se mohou vyřádit lidé všech věkových kategorií i všech proporcí. Pokud uvažujete nad tím, že chcete poznat nový způsob trénování svého těla, zhubnout, případně se jen „vyblbnout“, Zumba je určitě skvělá volba. Nejen, že spálíte během jedné tréninkové hodiny přibližně 600 – 1000 kcal, ale zároveň se vám v těle začnou vytvářet endorfiny, které, jak je známo, navozují pocit štěstí, naplnění a seberealizace.

Navíc je Zumba čím dál více dostupná veřejnosti díky přiměřeným cenám za lekce. V tuto chvíli se ceny pohybují podle místa konání od 50 do 150Kč za hodinu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra