Léčba akné doma

30.03. 2014 • Zdraví 1480x

Zejména v dnešní době, kdy se chce každý člověk velmi líbit a okolí od každého z nás vyžaduje, aby vypadal dobře, se mezi lidmi stále více hovoří o léčbě akné doma. Akné je velmi zákeřná kožní choroba, kvůli které se trápí většinou lidé v pubertálním věku. Nejvíce bývají touto chorobou postihovány oblasti obličeje, zad a hrudníku. Hlavně mladí lidé, kterých se tato nemoc nejvíce týká, se každý den trápí tím, jak se s akné vypořádat. Vznik akné je akné neboli také Acne vulgarit, jak se správně choroba nazývá, postihuje 85 – 100% lidí. Není to tedy nemoc, která by byla vzácná. Toto nejčastější chronické onemocnění vzniká v důsledku uzavření vývodů mazových žláz, což způsobuje jejich zanícení. To způsobuje stagnaci sekretu těchto žláz a tím vzniká hluboký zánět, po kterém mohou zůstat také velmi nehezké jizvy. Stav se běžně zhoršuje kvůli různým roztočům, kvasinkám nebo bakteriím.

S postupem věku by mělo akné vymizet, ovšem není to pravidlem. Nemoc, jak už bylo řečeno, obtěžuje od puberty minimálně 85% lidí. Mezi 20 a 23 rokem života člověka akné většinou vymizí zcela. Je to ovšem hodně individuální, proto může akné zmizet až ve věku 40 let, někdy i déle. Někteří jedinci touto chorobou dokonce trpí po celý život a bojují s ní velmi neúspěšně. Akné se projevuje vždy v podobě kordonů, zánětlivých pupínků, uzlina a puchýřků.

Následky akné mohou být velmi nepříjemné a někdy jsou dokonce o hodně závažnější, než by se mohlo zdát. Mimo jizvičky a poškození kůže má akné na svědomí také psychické následky na člověku. Snížené sebevědomí a neláska k sobě samému jsou velkým problémem, který akné vyvolává. Tento stav člověka může dovést až k depresím a byl už dokonce objeven i případ sebevraždy. Jak již bylo řečeno, nemoc se objevuje v pubertě, kdy je už tak člověk velice zranitelný a nejistý sám sebou. Psychicky slabší jedinec tuto zátěž nemusí unést a může to skončit velice špatně.

Akné se musí začít léčit již v raném stádiu , jinak může být pozdě. Pokud není akné až příliš vážné, člověk si jej může léčit z pohodlí svého domova. Nejčastější formou léčby této kožní choroby je léčba akné lokálně. Pro tuto formu existuje opravdu velká řada různých přípravků, které mají omezovat tvorbu mazu. Náš trh je přeplněn těmito přípravky a může si je velmi jednoduše pořídit každý člověk. Tyto přípravky omezují tvorbu bakterií a aplikují se nanesením roztoku na pokožku. Přípravky, které se takto využívají, jsou plné síry, zinku, bóru, ivermektinu, naicinu a spoustu dalších. Principem je, aby se pokožka zcela dokonale pročistila a ucpané póry se daly zase do pořádku. Velmi jednoduchou formou, jak akné léčit z domácího prostředí je také zvýšená hygiena. Je logické, že čím více si bude člověk postižená místa omývat a dbát na jejich čistotu, tím více budou pročištěny i zasažené póry a nebude tak vznikat zánět, z kterého se pak tvoří akné. Samozřejmě také celková detoxikace a změna stravování jsou zcela vítané, pokud se jedná o léčbu akné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra