Aby těhotenství a porod už nebylo tabu

04.08. 2023 • Zdraví 410x

Stvoření lidského života, splynutí vajíčka a spermie, růst plodu v ženském lůně. Žena jako dárkyně života a akt plození byly po staletí zahaleny tajemstvím, náboženskou mystikou a bohužel i předsudky. Doba „temna“ ale naštěstí skončila s emancipací a cílenou osvětou. Bohužel to ale trvalo stovky let. Obecně vzato se dá říct, že svoboda projevu ohledně „ženských záležitostí“ nastala až v posledních třiceti letech.

Ještě pro naše matky bylo nemyslitelné, aby se nahlas bavily o porodu, nástřihu hráze, krystýru nebo problémech s kojením. Přirozený stud a hlavně společenské tabu jim velelo mlčet nebo si o ženských problémech jen šeptat. Díky osvětám v podobě mateřských center a online portálů, jakým je například Modrý Koník, jsou dnes ženy mnohem více informované, vědí, do čeho jdou, na co mají právo a hlavně, nebojí se zeptat. Být rodičkou je dnes privilegiem, nastávající maminka je díky posilujícímu marketingu rovnocenným partnerem lékařů i porodních asistentek. Jen tak dál, libují si ženy.

Kdy oznámit těhotenství?

Veřejně oznámit, že jsem těhotná, se doporučuje koncem 12. týdně těhotenství. Teprve v tomto čase totiž nastává určitá jistota, že se embryo ujme, udrží a bude životaschopné. Není žádným tajemstvím, že dvě z deseti těhotenství končí samovolným potratem. A jde o zcela běžný fyziologický proces, jakýsi přírodní výběr. Pro ženu jistě citlivé téma, ale i takový je život a i s tímto nadhledem je nutné se na graviditu dívat.

Dobře vyvíjející se těhotenství je považováno za produktivní, pokud je nejpozději v 10.TT evidována a prokázána funkce srdce. Gynekolog srdeční akci kontroluje na ultrazvuku a mnohdy má tak nastávající maminka příležitost poprvé slyšet tlukot srdíčka svého potomka. Těhotenství se dělí na tři trimestry a celkem 40 těhotenských týdnů.

K čemu slouží Modrý Koník?

Internetový portál pro maminky Modrý Koník věnuje každému týdnu pozornost. Všechny týdny těhotenství s sebou nesou něco nového. Aby také ne, vždyť během 40 týdnů se ze shluku buněk stane miminko, které maminka přivede na svět vaginálním porodem nebo císařským řezem. Na Modrém Koníku se dozvíte všechny potřebné informace k těhotenství, ale i jednotlivým fázím rození. Zeptat se zde můžete skutečně na vše, erudované odborníky žádný dotaz nezaskočí. A ochotné poradit jsou si i maminky vzájemně na chatu, který se přehledně dělí na jednotlivé skupiny a fóra.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra