Jak se vypořádat s bolestí hlavy jednoduše a levně

27.08. 2013 • Zdraví 1370x

Také se často samy sebe ptáte, proč zrovna vás bolí tak příšerně hlava? V kabelce lovíte sytě růžové tabletky s nadějí uvolnění, které možná přináší, ale má řadu nežádoucích účinků, které se projeví buďto ihned – bolestmi břicha, nechutenstvím, anebo po čase – nemocí jater.

Ano, je zapotřebí s problémem bojovat, jenže pokaždé hledat útěchu ve křiklavě růžových pilulkách není úplně vhodné řešení. Jestliže vyloučíme známé vnější vlivy, proč nás hlava bolí – jako je dlouhé ponocování a zejména pak silnější dávka alkoholu, než na jakou jsme zvyklí, či jiná, podobná příčina a stejně nás hlava bolí, půjde s největší pravděpodobností o jeden z následujících důvodů.

Nedostatečný přísun tekutin

Tím není na mysli káva. Ta právě naopak, a vůbec všechny kofeinové nápoje tělo dehydratují, proto by se šálku kávy měla vždy podávat i sklenka vody. Podobné je to se slazenými nápoji, mohou také někdy vyvolávat bolesti hlavy. Nejlepší je zkrátka čistá voda, případně čaje, minerálky apod. Denně by člověk měl vypít (pokud nemá nějaké lékařské omezení), dva až tři litry tekutin, v horkých letních dnech dávku navýšit alespoň o litr. I když je tento fakt většině lidí znám, stejně to nedodržují. Chcete-li vědět, jak jste na tom vy s příjmem tekutin, denně si zapisujte vše, co pozřete. Samozřejmě šálek kávy anuluje sklenici vody. Najednou zjistíte, že během dne sotva vypijete litr nápojů, což je asi příčina bolestí hlavy. Chcete-li více pít, jen nevíte, jak na to, pořád s sebou v kabelce noste i malou láhev vody. V práci, nebo doma si na stůl před sebe postavte sklenici s vodou a pokaždé, když vypijete, doplňujte. Je to známý a levný trik a najednou ušetříte spoustu peněz za odběr tablet proti bolesti.

Nedostatek čerstvého vzduchu

Většina lidí trpí bolestí hlavy z nedostatečného příjmu tekutin. Pokud jste tuto možnost vyzkoušením a zapisováním vyloučili, pak je tu ještě nedostatečný pobyt na čerstvém vzduchu. Zavřete oči a představte si panenskou krajinu někde v horách. Letní ráno, kdy se na lístcích trávy třpytí rosa a lesem se ozývá hučení proudu vody. Cítíte tu svěžest, tu vůni čerstvého vzduch a vy zhluboka nadechujete a vydechujete. To je úžasný, čerstvý vzduch, který každý potřebuje. Dlouhým sezením doma, nebo v kanceláři, v uzavřených prostorách, kde se stěží dá i dýchat, to vše může vyvolat jak mdloby, tak bolesti hlavy. Zejména pak stálé až trvalé pobyty v nevětraných prostorách. Proto je nutné občas, i v zimě otevřít okno a vyvětrat. Zdá se vám, že zde může být příčina, pak choďte pravidelně večer na půlhodinové až hodinové procházky, ideálně do přírody, parku v pohodové chůzi.

Špatné držení těla

A třetí, nejčastější příčinou, proč nás hlava bolí, je v nesprávném držení těla, respektive jeho hrbení se. Dnes spousta lidí sedí před počítačem v nerovné poloze, se svěšenými rameny a předkloněnou hlavou. Dlouhodobé napínání svalů vede nejen k jejich ztuhnutí, ale právě i bolesti páteře, kloubů a i hlavy. Začněte cvičit a posilovat cviky na krční páteř. Pokud nevíte jak na to, zajděte na rehabilitaci a tamější pracovníci vám milerád pomohou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra