Posílení těla za pomocí domácího cvičení? S těmito způsoby hravě!

10.05. 2014 • Zdraví 1373x

Cvičení je velice důležité jak pro náš fyzický, tak i psychický stav. Fyzická stránka se považuje za tu podstatnější, neboť téměř každý z nás chce mít pevné a krásné tělo, ne nějakou rosolovitou hmotu. Ne však každý je ochoten obětovat svůj čas cvičení, případně dokonce návštěvám posilovny. Mnohdy ale ani posilovna není ideální volba, zvláště je-li smíšená. Ženy zde mnohdy mívají problém s tím, že muži koukají jak na jejich těla, tak na to jak cvičí a to pro spoustu z nich může být nepříjemný zážitek. Dnes však již existují i fitness centra nebo posilovny určené pouze ženám. To je jedinečná příležitost, jak si zacvičit bez toho, aby vás někdo pozoroval.

V případě, že ovšem nemáte chuť nebo čas někam docházet, můžete se cvičení začít věnovat z pohodlí vašeho domova. Samozřejmě to vyžaduje pravidelnost a pevnou vůli, ovšem není to nic nereálného. Postačí vám investovat finance do tří cvičebních pomůcek a můžete začít.

Na prvním místě je pochopitelně pevná vůle a dodržování pravidelnosti, neméně důležitá je ale také správná životospráva. Budete-li konzumovat řízky, bůček, čokolády a slazené limonády, cvičení nebude mít žádný efekt. Samozřejmě nemusíte jíst přímo ovesné vločky a různé klíčky, ale důležité je upravit svůj jídelníček, jíst po menších dávkách, častěji a zdravěji. Nedílnou součástí je i dodržování pitného režimu. Pijte neslazené, nesycené nápoje, v dostatečném množství a pravidelně.

Nyní si přiblížíme samotné cvičební pomůcky. Jedná se o rotační kolo, činky a mini stepper. Právě ony vám mohou napomoci dostat tělo do formy. Mini stepper, jak si již můžeme odvodit z názvu, je zmenšeninou stepperu, který najdete v posilovnách. Slouží k procvičování stehenních a lýtkových svalů a také tvaruje zadeček. Jeho používání může být pro vás zpočátku obtížnější a půjde vám to ztuha, nicméně při pravidelném cvičení to pro vás časem bude už hračka. Dodržte zásadu, abyste hned na začátku nepřecenili své síly a necvičili příliš dlouho. Mohli byste pak v noci trpět křečemi svalů a nepříjemnými bolestmi. Některé mini steppery jsou rovněž uzpůsobeny pro cviky k posílení rukou, kdy při přešlapování přitahujete zároveň ruce k sobě a dolů. Stroje jsou k tomu vybaveny speciálními úchyty, ty jsou připevněné na gumičkách.

Ruční činky si můžete zvolit dle váhy. Existují varianty půl kila, kilo, 1,5 kila a dvoukilové. Tyto váhy jsou nejoptimálnější pro činky určené ženám. Záleží pouze na vás, které zvolíte, myslím však, že optimální jsou kilové. Pomocí činek posílíte všechny svaly na rukou a ty si krásně vyrýsujete.

Třetí pomůckou je rotační kolo. To je zaměřeno k posílení a zpevnění svalů břišních a šikmých břišních. Tvarování napomáhají pomocí otáčivých pohybů ze strany na stranu. Toto cvičení působí také posílení rovnováhy.

Tyto tři cvičební pomůcky společně se silnou vůlí vám pomohou vyformovat tělo dle vašich představ. Ovšem nečekejte výsledky ze dne na den, ty se dostaví po několika měsících cvičení. Hodně úspěchů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra