Zlozvyky, které prospívají zdraví

20.09. 2013 • Zdraví 1726x

Asi každý má nějaký ten zlozvyk. Ťukáte perem do stolu, klepete nohama, hrajete si s vlasy, koušete si nehty a podobně. Existují, ale zlozvyky, které prospívají zdraví. Zlozvyky většinou jdou druhým na nervy, někdy dokonce i takové zlozvyky, které vadí přímo vám. Například když si často hrajete s vlasy, může se stávat, že budou vlasy mastné a podobně. Zlozvyky, které zdraví prospívají? Tady jsou některé z nich.

1. ŤUKÁNÍ PEREM DO STOLU

Drobné, často neuvědomělé pohyby jako například ťukání perem do stolu, klepání o stůl, kmitání nohou, natáčení vlasů na prst, otvírání a zavírání propisky, cvakáním propisky (to bývá doprovázeno nepříjemnými zvuky), klepáním nehtů o desku stolu (doména žen) a mnohé další. Těmito projevy ventilujeme svůj vnitřní neklid. Pokud takto potřebujete ventilovat svůj neklid, klidně to provozujte dále. Ono totiž těmito pohyby si zlepšujete své soustředění. Pokud vám to někdo zakáže a nebudete moci své drobné nevědomé pohyby provozovat, zhorší se tak vaše soustředěnost a někdy také pracovní výkon, tím že se nesoustředíte.

2. ČTENÍ NA TOALETĚ

Většinou je to doména mužů, avšak ani ženy nejsou v tomto pozadu. Údajně si čtení na záchodě "užívá" až polovina populace. Dokonce někteří, to mají "vymakané" tak, že mají na záchodě také knihovničku, kde jsou oblíbené tituly a může si čtenář tak vybrat titul na jaký má zrovna chuť. Dnešní moderní doba také přináší to, že lidé nemusí nutně na záchod chodit s knihou. Například si sebou berou mobilní telefon či tablet a surfují po internetu, nebo hrají nějakou hru. Lidem je tento zlozvyk často velmi vyčítán, ovšem není pro to důvod. Průzkumy potvrzují, že ti, co chodí na záchod s knihou, mobilním telefonem či tabletem, dělají dobře, protože se tak lidé uvolňují a to napomáhá snadnému vyprázdnění. Samozřejmě je nutné myslet také na čas strávený na záchodě. Pokud je to nad deset minut, zaděláváte si na hemeroidy, což není velmi příjemné. Proto na toaletu s knihou ano, ale jen krátkou dobu.

3. SAMOMLUVA

Ta je velmi častá. Ostatně, je velmi dobré mluvit si sám pro sebe. Můžete se pochválit, pokárat, pomoci se uvolnit, upozorňovat na úkoly, které vás čekají a mnohé a mnohé jiné. Navíc, jak říká jedno vtipné úsloví, je dobré si občas promluvit s někým inteligentním, což vy bezesporu jste a rozumíte si nejlépe. Pokud například také myslíte nahlas, pomáhá vám to lépe si zorganizovat čas a mnohdy ani nemusíte vlastnit elektronický diář, vaše paměť to udělá za vás. "Nejdříve seběhnu dolů pro balík, potom zavolám na prodejnu a pak máme poradu". Takhle nějak to vypadá u vás? Jen tak dál a nenechte se odradit. Nebo například "Bože, jak mě se nechce. No jo, tak se naposledy protáhni a jdi na to. Čím dřív, to budeš mít, tím dřív vypadneš. Šup, šup". Zkrátka, když není v okolí nikdo, kdo by vás povzbudil, uděláte to sami.

Tak co říkáte? Poznáváte se v některých zlozvycích? A teprve teď se vám ulevilo, když jste zjistili, že neděláte nic špatného, ba právě naopak, utvrzujete si tím zdraví a procvičujete paměť.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra