Anticelulitidové masáže

27.02. 2014 • Zdraví 1347x

Letní období neznamená pouhý čas prázdnin, dovolených a teplého prosluněného počasí, tedy několika týdnů zaslouženého lenošení někde u vody či na horách. Zároveň to ale pro spoustu lidí představuje pravidelnou příčinu, ze které mají až panickou hrůzu. Začíná totiž jakási doba zúčtování. Na lidech se společně s odkládáním nepotřebného šatstva v plné síle ukazuje to, jak hřešili během uplynulého roku od podzimu až zase do léta. Přespříliš chodů k obědu, přecpávání se různých pochutin večer při sledování televize, nezřízená konzumace piva... To jsme nejspíše vyjmenovali ty pravé důvody, proč se lidé nakonec v plavkách necítí svoji, ale asi trochu jak v presu.

Celulitida poté hodně lidem připadá jako velký trest za to, že nedodržovali správnou životosprávu či jednoduše neměli potřebný čas na cvičení. Jestliže sem patříte i vy, nemusíte naštěstí v současnosti se s tím lehce smířit, avšak bez jakýchkoliv potíží se můžete spolehnout na proškolené specialisty, kteří vám dobře poradí, jak se celulitidy zbavit. Mezi jednu z velmi vyhledávaných verzí, jak lze s tímto strašákem plážového sebevědomí zápasit, patří i tzv. anticelulitidová masáž. V následujícím textu se o ní dozvíte bližší informace.

Ačkoliv se celulitida bezpochyby nachází i u spousty mužů, největší obavy mají v dnešní době spíše ženy. Jedná se zde o to, že společně s přibývajícími léty se pro ni jejich kůže stává pořád více náchylnější, to způsobuje proměnu její struktury především na problémových místech.

Tuková tkáň se v tomhle případě postupně mění, a jestliže se s nynějším stavem nechceme jen tak snadno smířit, nezbývá nám než upravit stravu, začít pravidelně a samozřejmě velice poctivě cvičit, a v neposlední řadě i občas zajít na anticelulitidovou masáž. Sice bohužel sama o sobě hotové zázraky nezmůže, v kombinaci s těmito ostatními postupy zafunguje opravdu až nečekaně silně.

Momentálně poskytované anticelulitidové masáže stojí na jednoduchém principu, a sice že na partie s tzv. pomerančovou kůží, většinou tedy oblastí okolo hýždí a stehen, se nanese vrstva speciálního oleje s dostatečným množstvím ozónu, a to se poté pečlivě a hlavně do hloubky vmasíruje. Zrovna výskyt ozonu se v tomto ohledu ukazuje jako klíčový. Ozon totiž rovnou vypíná pokožku, napomáhá vyhladit různé malé žilky a strie. Obecně platí, že dochází k celkové regeneraci pokožky a jejímu uvolnění.

Po této první fázi anticelulitidové masáže následuje přímo k tomuto účelu přichystaný tlakový zábal. Jeho úkolem je podpořit, aby se stahovaly hýždě, stehna a vlastně celé nohy, jakož i partie okolo břicha.

Samotný tlakový zábal v tom nejideálnějším případě značně podpoří vstřebání ozonu, které tímto stylem se v zábalu pohybuje v rozmezí patnácti až třiceti minut.

Ještě bychom tu měli připomenout, že mimo téhle ozonové varianty si můžete zvolit i anticelulitidovou masáž, jež se zakládá na použití kolagenu, ten nejenom že  přímo zvyšuje pružnost naší pokožky a schopnost její obnovy, ale stimuluje také množství a fungování kolagenu, který se přirozeně nachází v kůži každého z nás.

Výše uvedený postup značně pomáhá, aby se zlepšil odvod odpadních látek z buněk i mezibuněčných mezer pomocí lymfatického systému. Svědomité promasírování celulitidou postižených částí také ovlivňuje tukové tkáně, jež jsou obsaženy v podkoží inkriminovaných oblastí, to napomáhá k obecně lepší funkci metabolismu těchto částí lidského těla. Tlak na konkrétní partie mimo to napomáhá k vyšší výkonnosti jak hluboko pod kůží vyskytujících se svalů a kapilár, tak i těch, které leží těsně pod povrchem kůže. Výsledkem je to, že dojde k narušení struktury tukových polštářků a zároveň k přímému vyhlazení pokožky.

Ještě jednou raději zdůrazníme, že vlastní anticelulitidová masáž samozřejmě ihned nepřinese naprosté zázraky. Jestliže už dopředu víte, že dlouhodobé a především pravidelné dodržování cvičebního plánu, který vám sestavil specialista, bude zřejmě pro vás příliš obtížné, snažte se  kromě zmíněných masáží minimálně přizpůsobit jídelníček požadavkům vašeho usilovného boje s celulitidou. Samozřejmě sem patří množství zeleniny a ovoce s nízkým obsahem cukru. Podstatnou složku tvoří také vhodný pitný režim. Měli byste tedy vypít alespoň dva a půl litru tekutin denně (ve velkých vedrech klidně i o litr a půl víc), přičemž jeho základem by měla být zejména voda, možná je i minerální voda s nízkým obsahem dusíku. Také se v tomhle případě velice doporučují bylinné čaje. Zcela byste se měli vyvarovat sladkým limonádám, ale třeba také kávě.

     

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra