Jaké možnosti ubytování jsou na Maledivách?

05.01. 2015 • Cestování 1242x

Maledivy jsou velmi oblíbeným turistickým centrem pro movitější cestovatele. Do tohoto ráje míří ročně spoustu turistů hlavně za odpočinkem. Spolu se nyní podívejme, jaké možnosti ubytování Maledivy svým turistům nabízí.

Turistické resorty

Turistické resorty jsou většinou hotelové komplexy, které jsou luxusně vybaveny. Hotel většinou objednává cestovní agentura, která zájezd zprostředkovává. Mýte možnost si vybrat jeden z mnoha resortů, nacházejících se na různých ostrovech. I v hlavním městě Malé se můžete ubytovat v jednom takovém luxusním hotelu. Je jich tam hned několik, takže turisti si mohou vybírat, podle svých představ a finančních možností. V zařízení tohoto typu naleznete ten nejvyšší komfort, jaký si jen můžete představit. Hotely jsou luxusně a moderně vybaveny. Lákají turisty na všemožné vymoženosti. Hotely jsou většinou obklopeny překrásnou zahradou, která láká k promenádám, či nočním večírkům. Kromě toho se v hotelu královsky najíte, užijete si celodenní program a k tomu všemu můžete využít i jiných nabídek hotelu, jako třeba potápění. Hotel od hotelu se samozřejmě liší. Proto na konkrétní vybavenost, cenovou kategorii nebo nabízené služby se informujte dopředu.

Maledivy a ceny

Ceny za ubytování jsou různé. Samozřejmě záleží na tom, jaký luxus od dovolené čekáte. Běžně se dá sehnat ubytování od sto šedesáti amerických dolarů za dvoulůžkový pokoj a noc. Skutečný luxus si ale budete muset zaplatit, a tak v takových případech se ceny vyšplhají mnohem výše. Cestovní kanceláře v České republice mají s místními provozovateli zjednány smluvní ceny. Proto je rozhodně výhodnější, si zájezd rezervovat tady, než si shánět ubytování až na místě. V ceně ubytování je většinou zahrnuta strava v podobě programu all inclusive. V tomto balíčky mnohdy nejsou zahrnuty nápoje během dne. Na to si dejte pozor, abyste s tím počítali. Jinak se zde láhev francouzského vína pohybuje kole patnácti amerických dolarů. V poslední době si návštěvníci resortů oblíbili wellness, v podobě masáží, bazénů nebo whirpool. Obsahuje-li vaše dovolená jenom polopenzi, oběd zde přijde na deset amerických dolarů. Netradiční zábava v podobě potápění může turisty přijít na čtyři sta amerických dolarů.  Klasické telefonování prostřednictvím mobilního telefonu samozřejmě záleží na operátorovi, ale průměrně se pohybuje kolem patnácti amerických dolarů za hovor. K internetu se připojíte za deset amerických dolarů.

Luxus na Maledivách

Opravdu luxusním zážitkem je svatba v tomto pohádkovém ráji. Nechcete-li na svůj velký den nikdy zapomenout, uskutečněte svatbu zrovna zde. Kromě svateb sem jezdí páry na líbánky, případně na oslavu výročí. Nejčastěji navštěvované letoviska jsou Taj Exotica, Soneva Fushi, Four Seasons a v neposlední řadě Hilton. Veškerý komfort je zde samozřejmostí. Moderní stylové vybavení, obsluha až na pokoj, každodenní servis, či vynikající strava. To a ještě mnohem více si můžete užít.

Maledivy levně

I pro méně movité je řešení, jak se na Maledivy podívat. V hlavním městě Malé můžete najít několik hotelů, které jsou nižší cenové kategorie, případně můžete využít nabídku některých menších resortů. I s minimální investicí si můžete užít báječnou dovolenou. Budete se ale muset spokojit s prostým pokojem a polopenzí. K těm levnějším resortům patří Bathala, Giraavaru, Equator Village a mnoho dalších. Equator Village nabízí svým turistům bezplatný výlet do rybářských vesniček a také na korálový útes na Maledivách. Nejlevnější ubytování na jednu noc v Malé se dá sehnat již od dvaceti pěti amerických dolarů.

Výprava na tradiční ostrov

Asi nejtypičtější ubytování zažijete tehdy, naskytne-li se vám možnost přespat v jedné z malých domorodých vesniček. Budete-li chtít mít něco opravdu typického, vydejte se do takové vesnice, kde nejsou klasické koupelny, ale jen studny obehnané plotem a zakryté došky. Tyto koupelny se nazývají gifili. V ostatním oblastech si můžete užít standardní komfort. Budete-li chtít vycestovat do oblasti, která není určená pro turisty, musíte si opatřit speciální povolení k vycestování, které se nazývá Inter-Atoll Travel Permit. Informace o poskytování tohoto povolení Vám sdělí turistický úřad sídlící v Malé, případně i hotelový resort. Stavebním materiálem tradičních domů je zkamenělý korál, případně palmové listy, které se splétají. Domy mají pouze malá okénka a střecha je došková. Vydáte-li se na ostrov, připravte se, že se budete muset setkat s místním katibem, což je něco jako správce ostrova. Tato tradice se uctívá na téměř všech ostrovech. Snažte se dbát na vhodné oblečení, kterým jsou dlouhé kalhoty a košile pro muže, a dlouhá sukně a triko pro ženy.

Ubytování v Malé

Toto město nabízí hned několik možností, jak se zde můžete ubytovat. Zkuste si prohledat internet a najít vhodné ubytování sami. Většina poskytovatelů ubytování má své nabídky vystaveny na internetu. Další možností je využití služeb cestovní kanceláře, ať už v České republice nebo na Maledivách. Zde samozřejmě počítejte s vyšší cenou, než za jakou byste se ubytovali sami. Za obyčejný pokoj bez klimatizace zaplatíte asi dvacet pět amerických dolarů, za pokoj s klimatizací dokonce dvojnásobek. Kromě toho je nutné zaplatit daň z lůžka, která se pohybuje kolem šesti amerických dolarů. Luxus ovšem nečekejte. Ubytování za tuto cenu bude skromné, ale čisté a bezpečné.

Cestování na vlastní pěst

Na vlastní pěst není moc dobré cestovat. Vlastně tady to ani není zvykem, a tak moc takových turistů zde nepotkáte. Jen malé procento lidí se rozhodne na Maledivy takto vycestovat. Rozhodně je dobré mít dopředu zajištěné ubytování. Pakliže tak neučiníte, ihned na letišti budete nuceni k tomu, abyste si nějaké ubytování okamžitě sehnali. Neučiníte-li tak, bude Vám ubytování zajištěno. Nejlepší je se na pár nocí ubytovat s Malé v levném hotelu, odkud můžete dále plánovat, kam vaše kroky budou směřovat. V Malé si můžete zajistit povolení, které budete potřebovat pro pobyt mimo turistickou zónu. Domorodci Vám také nabídnou pronájem obytného člunu. Nebo si můžete objednat pobyt v některém z turistických resortů. Požadavkům se meze nekladou.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra