Jak si vybrat ubytování ve Francii?

08.06. 2014 • Cestování 1086x

Chystáte se do Francie a nevíte, kde složit hlavu? Pojďte se podívat, co vám francouzské ubytování nabízí.

Ubytování ve Francii

Ve Francii je spousta možností ubytování a můžete si tak vybrat přesně to, které vám bude sedět na míru. Pokud toužíte po pohodlí, zvolíte si některý ze spousty hotelů či penzionů. Vyberou si i ti, kteří vyžadují luxus, i ti, co si rádi užívají komornější atmosféru rodinných hotelů. Milovníci přírody ocení spoustu kempů a karavanových vesniček, baťůžkáři pak hostely, ve kterých se dá přespat za velice nízké ceny. Pokud víte, že ve Francii strávíte třeba několik měsíců , není od věci pronajmout si vlastní byt. Oblíbenou, i když poněkud dražší atrakcí, je zařídit si pobyt na pravém francouzském zámku nebo venkovském statku.

Jak si najít ubytování

1) Internet

Nejjednodušším způsobem je projít si internetové stránky agentur, které zprostředkovávají ubytování ve spoustě měst po celém světě. Zjistíte si, jaké mají pokoje vybavení, kolik přesně zaplatíte a prohlédnete si fotky daného místa.

2) Cestovní kanceláře

Ubytování nabízejí jako součást zájezdu či pobytu. Díky tomu je o něco levnější, než kdybyste jeli do Francie na vlastní pěst. Největší slevu získáte mimo turistickou sezónu. Ušetříte i tehdy, když budete vyhledávat zájezdy last minute.

3) Tištěné brožury

Informace můžete získat i z tištěných brožur nebo podobných publikací. Jen si dávejte pozor, aby se jednalo o informace aktuální.

4) Reference známých

Úplně nejlepším způsobem je získat informace od známých, kteří vám mohou dané ubytovací zařízení doporučit nebo vás naopak odradit. Sdělí vám svoje subjektivní dojmy, které nikde jinde nevyčtete.

Kde se můžete ubytovat

Rodinné hotely

Tradičních rodinných hotýlků najdete po celé Francii tisíce. Každé městečko i vesnička má alespoň jeden. Ubytování je zde poměrně levné, jen byste mohli narazit na problém s kapacitou, která je značně omezená. Každý hotel má většinou jen asi deset pokojů. Zato si zde můžete užít pravou a nefalšovanou tradiční atmosféru s nádechem starších dob. Ještě větší nevýhodou bývá občas kvalita poskytovaných služeb. Můžete tak narazit na hotel, kde vám například nepoteče teplá voda.

Ke každému rodinnému hotýlku neodmyslitelně patří lidová restaurace, kde dostanete příležitost dostat se do kontaktu s místními obyvateli. Stanete se tak na chvíli součástí městečka.

Klasické hotely

V každém městě narazíte na velkokapacitní hotely. Ty nejlevnější najdete na předměstí nebo u hlavních silničních tahů. Nejznámější jsou hotely sítě Formule 1. Nenajdete zde sice žádný velký luxus, ale zato máte kde složit hlavu a cena je poměrně nízká. O něco lépe co do vybavení jsou na tom hotely sítí Mercure, Novotel nebo Kampanile.

Zájezdní hostince

Svoji osobitou atmosféru mají pokoje, které se nacházejí v patře zájezdních hostinců. Jen se připravte na to, že stravování je tu o dost dražší, než by se vám líbilo.

Levné hostely

Hostely slouží k tomu, abyste se vyspali a jeli zase dál. Jedna noc vás bude stát jen nepatrný peníz. Nejvíc toto ubytování využívají baťůžkáři na své cestě po Evropě. Funkci hostelů plní v letních měsících i vysokoškolské koleje.

Pokoje v hostelech nejsou nijak honosné. Jsou většinou vícelůžkové, můžete ale narazit i na pokoj pro dvojici.

Kempy

Do Francie každým rokem míří spousta kempařů. Je to tím, že zde mají ideální podmínky. Po celé zemi je roztroušeno na jedenáct tisíc kempů! Všechny jsou označené hvězdičkami podle úrovně komfortu. Vyberou si proto skromní i nároční jedinci.

Gites

Pod pojmem „gites“ hledejte ubytování na statcích. Je to ubytování celkem levné, hlavně, když sem vyrazíte mimo hlavní sezónu. Většinou si musíte sami zajistit stravování, ale to není zas takový problém.

Noc ve stylu zámeckého panstva

Hitem poslední doby je ubytování na pravém francouzském zámku. V honosných sídlech se zařizují luxusní pokoje, ve kterých si budete připadat jako šlechta z dob dávno minulých. Pokud chcete zažít naprosto nepopsatelný zážitek, rozhodně ubytování na zámku vyzkoušejte. Můžete si v podstatě vybrat ze všech možných historických dob. Ubytování najdete v renesančním zámku, i v gotickém hradu. Zámky s možností ubytování najdete po celé Francii, nejvíc jich je typicky na Loiře, poté v Savojsku a v deltě řeky Rhony.

Cenou za nezapomenutelný zážitek je hodně vysoká cena, proto ho mohou prožít jen movitější jedinci. Ostatní musí zvolit jiný způsob ubytování, ale i obyčejný hotýlek může mít své kouzlo.

Co byste ještě měli vědět

Hlavně si nezapomeňte zarezervovat vybrané ubytování včas. Mohlo by se vám totiž stát, že bude zařízení plně obsazené. Ubytovací zařízení jsou označená hvězdičkami od jedné to čtyř.

Cena se pohybuje podle sezóny. V hostelech se dá ubytovat od 15€, v hotelech pak cena začíná na 25€/noc v dvojlůžkovém pokoji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra