Zážitkový let: Skvělý dárek pro vás i vaše blízké

04.04. 2018 • Cestování 555x

Říká se, že nejlepší dárek je zážitek. A ještě lepší je zážitkový let, protože se během něj můžete kochat pohledem na zem z ptačí perspektivy. Prožijete nepoznané a pochopíte, proč létání holduje stále více Čechu. Kdo ví, třeba si nakonec uděláte pilotní průkaz a budete si vyhlídkové lety dopřávat pravidelně každý víkend. Ale nepředbíhejme. Seznamte se s nejoblíbenějšími zážitky ve vzduchu a vyberete si ten, který byste chtěla vyzkoušet.

Vyhlídkové lety

Klasika, ale rozhodně ne nudná! Vyhlídkové lety v letadle či vrtulníku sice nejsou tak „akční“ jako ostatní zážitky, ale přesto vám vykouzlí úsměv od ucha k uchu. Když se se zkušeným pilotem proletíte nad důvěrně známou krajinou a poznáte ji z jiného úhlu, budete nadšená. Všední starosti necháte alespoň na chvíli za hlavou a užijete si chvilku jen pro sebe. A tak to má být.

Pilotem na zkoušku

Jak to ten pilot dělá? To můžete docela snadno zjistit. Stačí, když si namísto standardního vyhlídkového letu rezervujete zážitkový let s názvem pilotem na zkoušku. Po krátké prohlídce letiště se seznámíte s letadlem či vrtulníkem, podstoupíte krátkou instruktáž a pak hurá mezi mraky. Vyzkoušíte si přímočarý let, zatáčení, let po okruhu, krátký navigační let a samozřejmě přistávání.

Je libo pořádný adrenalin?

Pokud se vám výše zmíněné varianty jeví jako příliš nudné, nezbude vám, než si vychutnat let v akrobatickém letounu. O pudu sebezáchovy nemůže být řeč, jde o naprosto dechberoucí záležitost, po jejímž absolvování se budete cítit jako znovuzrozená. Střemhlavý let, výkruty, ostré zatáčky – to vše a ještě mnohem více společně se zkušeným pilotem

Milovníci adrenalinu by neměli vynechat ani zkušební výcvikovou lekci s letounem L-29 Delfín. Stroj se svého času využíval v armádě při výcviku pilotů a dokonce se dostal i do jednoho ozbrojeného konfliktu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra