Čím nás lákají největší města České republiky?

29.06. 2018 • Cestování 524x

Česká republika je plná krásných měst, která stojí za navštívení. Ne každý člověk je všechny navštíví, což je škoda. Města, která bychom však neměly vynechat, jsou hlavně ta, která se řadí do trojice těch největších měst Česka. Přece jenom když jsou největší, tak asi mají co nabídnout. Jinak by se do nich lidé nestěhovali.

V současné době se stalo poměrně velkým trendem stěhování se do měst z venkova. Města jsou plná pracovních možností, ale jsou i plná zábavy. Čím však tři největší města v České republice lákají lidi do svých spárů?

Památky

Nejvíce se do velkých měst jezdí za památkami. Památky jsou zkrátka něco, co neomrzí. Nejvíce se za nimi jezdí do Prahy, našeho hlavního města, což je pochopitelné. Nachází se jich zde nejvíce. Nejnavštěvovanější je Karlův most, kde se setkáte s turisty z celého světa (nejsme jedinými na světě, kdo miluje pražské památky). Samozřejmě se chodí k Pražskému hradu, fotí se Tančící dům či navštěvuje se Národní muzeum. Staroměstské a Václavské náměstí jsou samozřejmostí.

Nejen v našem hlavním městě, ale i do Brna se jezdí za památkami. Zde se navštěvují hlavně hrady, a to konkrétně hrad Špilberk, odkud je krásný výhled na celé Brno, či hrad Veveří, kde se pořádají mnohé kulturní, společenské, sportovní i hudební akce či festivaly.

Zoologické zahrady

Nejen děti, ale i dospělí milují zoologické zahrady. Pokud i vy jste vášnivým milovníkem zoologických zahrad, určitě jste navštívili nejen tu pražskou a brněnskou, ale i tu v Ostravě. Každá zoologická zahrada je jiná, každá nabízí něco jiného. V Česku je takových zahrad kolem osmnácti a každá z nich stojí za navštívení. Pro děti jsou nejzajímavější takzvané kontaktní zoo, kde si zvířata mohou pohladit. Krokodýlí zoo je taky poměrně populární, ale jiné tvory, než krokodýly, zde bohužel nenajdete.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra