Zajímavá místa Malediv

25.11. 2014 • Cestování 1425x

Maledivy – tropický ráj, který svádí k celodennímu lenošení u moře na bělostných plážích. Jestli ale patříte mezi aktivní jedince, kteří by se při slunění ukousali nudou, máme pro vás pár tipů, jak navštívit některá ze zajímavých míst, které ostrůvky v Indickém oceánu nabízejí.

Malé – hlavní město Malediv

Hlavní město Malediv jménem Malé si zamilujete na první pohled. Sice je pohledem Evropana hodně malé, to ale víc než dost vynahrazuje hustota zalidnění. Na malém prostoru tu trvale žije asi 74 tisíc obyvatel. V ulicích, které si místní udržují v dokonalé čistotě, budete potkávat domorodce a uděláte si tak dokonalou představu o životě na ostrůvcích, její kultuře i historii. V Malé se mísí městská a venkovská kultura. Vedle typických vesnických staveb stojí moderní městské domy. Město je jedno velké mraveniště a občas vám může přijít nemožné, že se sem vejde tolik lidí. Ale i tak si určitě neobvyklou atmosféru zamilujete.

Mešita Grand Friday

Většina obyvatel Malediv se hlásí k islámu, proto se v hlavním městě tyčí velká bělostná mešita Grand Friday s typickým minaretem. Jedná se o nejpůsobivější stavbu celého města a každý pátek sem míří spousta věřících za motlitbami.

Tržiště

Pokud chcete okusit plody Malediv, vyrazte na tržiště. Kromě plodů moře si můžete koupit čerstvě utržené banány, kokosové ořechy a další druhy exotického ovoce.

V Malé to žije i v noci

Přes den je v Malé takové horko, že se nikomu zrovna nechce do nějakých namáhavých aktivit. Po západu slunce ale celé město ožije. Začne se hrát fotbal, volejbal, basketball, kriket a jezdí se na kolečkových bruslích. Perfektně si užijete i odpočinek v kavárnách při ochutnávce vynikající zmrzliny.

Okolí Malé – ráj pro potápěče

Malé je pro potápěče skvělou základnou. Jen kousek od města se nachází ráj všech milovníků mořského života – vyhlídková ponorka Whale Submarine. Uvidíte v ní na vlastní oči mořský život, aniž byste se museli ponořit do vody.

Na své si v okolí hlavního města přijdou hlavně aktivní potápěči. Ti budou nadšení z ponoru k vraku lodi Maldive Victory, která leží na mořském dně od roku 1981. Spoustu barevných rybiček a roztodivných jeskyní si pak můžete užít v chráněné podmořské oblasti Hans Hass Place.

Ostrov Viligili

Až vás poznávání hlavního města omrzí, můžete vyrazit na ostrov Viligili, který najdete jen necelý kilometr od Malé. V bývalém turistickém letovisku je roztroušená spousta rodinných domků, ve kterých bydlí téměř 4 300 obyvatel. Nad krajinou se tyčí vysoká telekomunikační věž, která je poznávacím znamením ostrůvku. Kam jen oko dohlédne, roste bujná zeleň a spousta volných ploch je jako stvořená pro hraní fotbalu, volejbalu a dalších her. Jezdí sem jak turisté, tak domorodci za relaxací. Perfektně si odpočinete v proslulé čajovně Sun Down. Na ostrov se dostanete z Malé za pouhé tři rupie.

Výlet pro odvážné

Pokud patříte mezi milovníky záhad, vyrazte na ostrov Hulhule. V minulosti tu stál hřbitov, na kterém údajně strašilo. Dnes už tu na žádné duchy ani jiné příšery nenarazíte. Na místě, kde dřív rostla jen bujná vegetace, vyrostla spousta administrativních budov, obchody a dokonce i letiště.

Hulhumalé – ostrov, který se vynořil z moře

Domorodci na Maledivách ustavičně bojují s kritickým nedostatkem souše. Proto přistoupili k vytváření nových ploch odvodněním. Na nově vzniklém ostrově zatím nic není, do budoucna se tu chystá postavení hotelu, tropické promenáda a obchodů. Ostrov by měl mít i svoji vlastní autobusovou dopravu.

Vězení na Dhoonidhoo

Pokud nechcete poznávat jen klasická krásná místa, můžete si prohlédnout vězení, které bylo zřízené v bývalém sídle britského guvernéra na ostrově Dhoonidhoo. O kousek dál leží ostrov Aarah, kam jezdí relaxovat prezident Malediv.

Přírodní rezervace na ostrově Kudabados

Milovníci přírody by neměli vynechat návštěvu ostrova Kudabados. Najdete tu přírodní rezervaci, ve které můžete nasávat atmosféru krás maledivské přírody. Domorodci v rezervaci a na bílé pláži ostrova tráví víkendy, turisté sem jezdí na jednodenní poznávací výlety.

Žraloci u atolu Ari

Každý rok od května do září brázdí vody kolem atolu Ari žraloci kladivouni. V tomto období je tu můžete pozorovat.

Maledivské pyramidy

Na ostrově Gan můžete nalézt pyramidy, tzv. hawity. Jsou to základy buddhistických chrámů, které na stejném místě stojí už od starověku. Kromě nich najdete na ostrově i pozůstatky po hrůzách druhé světové války.

Další zajímavá místa

Chcete-li obdivovat krásy přírody, navštivte ostrov Kandu Maa. Ve vodách kolem něj se můžete pokochat pohledem na překrásné korály. Nadchne vás také jeden z nejkrásnějších ostrovů Dhiffushi. Tady v typické rybářské osadě poznáte domorodý způsob života. Nepředstavujte si ale nějaké zaostalé místo! Osada má dvě mešity a svoji vlastní školu. Místní se živí převážně pěstováním tropického ovoce. Na ostrově Huraa můžete obdivovat překrásnou mešitu, kterou tu nechala vystavět bohatá sultánská rodina. Ostrov nenese téměř žádné známky typického turistického místa, proto si tu můžete užít zasloužený klid.

Surfaři vyrážejí na atolNorth Malé, kde jdou pro provozování tohoto sportu ideální podmínky. Potápěči kromě vod kolem Malé navštěvují i další atraktivní místa. Za všechny jmenujme potápění k vrakům lodí kolem atolu Gaafaru Falhu nebo překrásné břehy průlivu Vaadho Kandu.

Suvenýry se vám kromě hlavního města budou dobře nakupovat na ostrově Himmafushi. Stačí se projít po třídě lemované spoustou obchůdků a vybírat. Exotickou atmosféru pak můžete nasávat na ostrůvku Thulusdhoo, kde shlédnete ukázku tradičních tanců, pochutnáte si na solených rybách a jako suvenýr si odvezete tradiční buben.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra