Azurové pobřeží - ráj na zemi

20.12. 2014 • Cestování 1045x

Azurové pobřeží. Ráj, ve kterém se dá zapomenout na všechny starosti, které vás tíží. Jeho poklady užívají plnými doušky každoročně turisté z celého světa, i sami Francouzi. Na své si zde přijdou opravdu všichni. A co můžete na francouzském Azurovém pobřeží zažít?

Nice - město nejen pro šlechtice

Nice je páté největší město Francie a nejrozsáhlejším letoviskem u Středozemního moře. Na zdejší letiště jsou vypravovány přímé lety ze všech koutů světa. Zdejší příjemné podnebí a překrásnou přírodu si zamilovali už starověcí Řekové a Římané, kteří zde vybudovali základy dnešního města. V minulých stoletích bylo město centrem, kde se setkávala hlavně šlechta, dnes sem díkybohu může zamířit i obyčejný člověk. A že toho lidé z celého světa hojně využívají. Právě do Nice míří každoročně mnohem víc turistů, než do ostatních oblastí Azurového pobřeží.

Když už se vám omrzí chytání bronzu na pláži a koupání v průzračném moři, můžete vyrazit za poznáním i za zábavou. Milovníci historie zde naleznou pozůstatky z dob starověku, středověku i novověku. Na svazích můžete objevovat pozůstatky římské civilizace, z dob hlubokého středověku pak pochází klášter Notre-Dame-de-Cimiez. Nejen romantické duše nadchne pět kilometrů dlouhá promenáda z 30. let 19. století, kde můžete posedět v některé z mnoha půvabných kavárniček, zajít si do galerie nebo si koupit pěkný suvenýr. Moderní zástavbu naleznete hlavně v oblasti Cimiez.

Nice je městem, kde to žije i v noci. Chcete-li si užít pravou zábavu, navštivte některý taneční klub nebo diskotéku. Nebo můžete jen tak brázdit ulice a obdivovat umění pouličních umělců. Nejen vegetariáni budou nadšení z návštěvy zeleninového a ovocného trhu ve čtvrti Cours Saleya, kde je tolik čerstvých surovin překrásných barev, že z toho až přecházejí oči.

Proslulé Cannes

Cannes je pojem! Jakmile vyslovíte jméno města, většina lidí hned bude vědět, čím je město nejproslulejší. Je to zdejší filmový festival, který se koná každoročně v květnu. Sjedou se sem filmové celebrity z celého světa a představují světu své nejnovější filmové počiny.

Cannes je plné turistů i po zbytek roku. Mohou za to překrásné pláže i možnost kulturního vyžití. Více si přečtěte v článku, který je městu věnovaný.

Saint Tropez – pozor na četníka!

Jméno francouzského města Saint Tropez se vrylo do mysli lidí po celém světě hlavně díky proslulým filmům se vzteklým četníkem v hlavní roli. Tvář mu dal nezapomenutelný Louis de Funés. Budova, která ve filmech sloužila jako četnická stanice, je dodnes turistickou atrakcí, kterou si vyfotí téměř každý, kdo do města zavítá. Z filmů točených v Saint Tropez ještě zmiňme film A Bůh stvořil ženu se svůdnou herečkou Brigitte Bardot v hlavní roli. Tu klidné městečko natolik zaujalo, že si zde dokonce postavila vilu. Poté ovšem musela uprchnout kvůli dotěrným novinářům, kteří toužili po skandálních fotografiích, a také kvůli všudypřítomným turistům.

Chcete-li strávit svoji dovolenou na Azurovém pobřeží, ale neláká vás ruch prvních dvou jmenovaných letovisek, je pro vás Saint Tropez jako stvořené. Svůj klid a pohodu si město udržuje i ve 21. století díky tomu, že se nachází stranou od ostatních na samé špičce poloostrova.

Saint Tropez je centrem zájmu významných světových osobností i umělců už od 19. století. Dodnes nasávají místní atmosféru, která člověka nabije novou energií. Všudypřítomné pláže, z nichž nejkrásnější zůstává ta s názvem Pampelonne, lákají k chytání bronzu a sladkému nicnedělání. To ale neznamená, že by bylo město jen místem pro relaxaci. Kromě procházek po pobřeží a koupání v moři můžete ochutnat místní kuchyni v některé restauraci nebo si zajít na výstavu do muzea. Osvěžující je i návštěva nedalekého městečka Port Grimaud nebo malebného města Ramatuelle, které vypadá, jako by vypadlo z obrazu některého z proslulých francouzských malířů.

Grasse – město vonící parfémem

Nevyjdete z domu bez toho, abyste na sebe nanesli váš oblíbený parfém? Možná vám zaujme, že právě ve francouzském městě Grasse se parfém zrodil. Výroba voňavek má bohatou tradici. Dodnes si zde můžete prohlédnout domky voňavkářů z 18. a 19. století a následně vyrazit do muzea parfémů. Nejenže si určitě odvezete nějaký parfém jako suvenýr z cest, ale dokonce si můžete namíchat vlastní přesně podle svého gusta. Kromě opojné vůně parfémů si můžete užívat zdejší romantickou atmosféru, která je ovlivněna tím, že už se téměř nacházíte v Provence.

Monako – pod vlajkou knížete

Turisté často spojují pobyt na Azurovém pobřeží s návštěvou Monaka. Knížectví má bohatou historii. Však ho také jeden čas ovládali Římané. V dnešní době je Monako synonymem luxusu. Bohatí šťastlivci navštěvují zdejší kasina, pětihvězdičkové hotely, ti chudší mohou alespoň obdivovat historickou i moderní architekturu a pobýt na pláži.

Azurové pobřeží pro všechny vrstvy

Jestli vzdycháte, že jsou pro vás uvedená letoviska příliš drahá a kvůli tomu se o Azurovém pobřeží můžete nechat jenom zdát, máme pro vás dobrou zprávu. Kromě zmíněných luxusních hotelů je oblast plná prázdninových městeček či vesniček, kde najdete cenově přijatelné ubytování v kempech nebo standardních apartmánech. Užijete si tak dovolenou bez toho, abyste za noc dali tolik, kolik vyděláváte za měsíc.

A kam tedy zamířit? Méně movití turisté vyrážejí do měst: Cap Ferrat, Menton, Antiber, Cassis,…

Na výlet do voňavé Provence

Byl by hřích nacházet se tak malý kousek od Provence a vynechat její návštěvu. Oblast má přírodní hranice, které určujte Středozemní moře na jihu, řeka Rhona na západě a olivové háje na severu.

Pro Provence jsou typické malebné vesničky a městečka, které jako by minul vliv 21. století. Všudypřítomná zeleň vás nadchne a probudí ve vás romantickou náladu. Ze všech míst jmenujme městečka Gordes nebo St. Rémy de Provence. Město Orange vás okouzlí svými kulinářskými specialitami. Zdejší víno, med a olivy jsou jednoduše vynikající. Za zkoušku stojí i věhlasné lanýže.

Po návštěvě Provence se budete cítit plní nové energie a možná si s sebou povezete i koření, nebo suvenýr, který vám bude váš výlet připomínat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra