Dovolená se blíží - vyberte si kvalitní cestovní pojistku!

Dovolená se blíží - vyberte si kvalitní cestovní pojistku!

29.03. 2016 • Cestování 1144x

Už balíte kufry a těšíte se, jak si užijete dovolenou v zahraničí, poznáte cizí zemi, ochutnáte jinou kuchyni, vystavíte tělo slunečním paprskům nebo se vydáte na trek do hor? Na chvilku se ještě postavte nohama na zem, je třeba si koupit dobré cestovní pojištění, které vás na cestě bude „krýt“. Jak poznáte kvalitu a co určitě nesmíte udělat?

Nespoléhejte se na kartičku

Možná jste zaslechli, že pro cesty po státech Evropské Unie nemusíte mít cestovní pojištění, protože stačí jen modrá kartička zdravotního pojištěnce. Na to rychle zapomeňte. Modrá kartička funguje jako důkaz, že si platíte zdravotní pojištění ve státě, kde máte trvalý pobyt. Kartička je garancí, že se vám dostane pouze nezbytně nutné péče ve zdravotnických zařízeních, která jsou financována z veřejných zdrojů. Vše ostatní – například převoz, nákup léků apod. si budete muset platit. Částky se mohou lehce vyšplhat do statisíců i milionů korun. Více se na toto témě dočtete v tomto článku.

Jak poznat výhodné pojištění?

Před každou cestou si raději zařiďte výhodné cestovní pojištění. Jeho výběru věnujte pozornost. Často lidé chybují v počtu dní. Domnívají se, že se na cestě nic stát nemůže, proto si pojistku uzavírají jen na dobu pobytu v cílové zemi. Je to velká chyba, pojistěte se vždy na všechny dny, které budete trávit mimo ČR. Tarify cestovního pojištění se u různých pojišťoven podstatně liší, proto se při výběru pojistky nesmíte řídit cenou. Ukazatelem kvality pojištění je výše léčebných výloh. Je to maximální částka, kterou za vás pojišťovna vyplatí za ošetření, převoz aj. Čím vyšší jsou, tím určitě lépe. Pokud by suma za ošetření přesáhla léčebné výlohy, museli byste vše hradit z vlastní kapsy.

Pro běžné turistické cesty po Evropě i mimo ni je doporučován limit pro léčebné výlohy ve výši 5 000 000 Kč. Před podpisem smlouvy si důkladně pročtěte pojistné podmínky k pojištění na cesty. Musí v nich být jasně definovány všechny situace, za kterých pojištění platí. 

Cestovní pojištění levně sjednáte online. Při online vyřízení ušetříte čas i peníze. Některé pojišťovny nabízí k pojistce zdarma či za zvýhodněnou cenu například pojištění odpovědnosti nebo zavazadel.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra