Jak vybrat taštičkové matrace

16.03. 2014 • Domácnost 1119x

Pakliže se máme orientovat na trhu matrací, tak bychom měli znát jednotlivé druhy těchto podložek k ideálnímu lidskému spánku. Když si vezmeme samotný vývoj matrací, tak se jednalo o velmi složitý proces, při kterém se lidé postupem času snažili přijít na to, který materiál by se stal tím nejideálnějším z hlediska lidského spánku.

Zpočátku lidé spali na slaměných matracích, až postupem času došlo na velmi kvalitní technologie. Jedním z nejmodernějších matrací, které dnes můžeme na trhu s tímto zbožím najít, jsou matrace taštičkové.

Jestliže máme taštičkové matrace popsat, tak je třeba říci, že nejblíže se technologie jejich vzniku podobá matracím pružinovým. Taštičkové matrace vznikají velmi podobně jako ty pružinové a jedná se o takový druh matrací, které se vyznačují obrovským množstvím malých pružinek, jež jsou jakoby velmi umě zabaleny v obalu, který má tvar jakýchsi taštiček. Tyto taštičky jsou zpravidla vyrobeny z některé z netkaných textilií. Co se týká umístění a uspořádání samotných taštiček, tak ty jsou k sobě přilepeny. Tato metoda je velmi dobrá zejména v tom, že když dojde k přilepení jednotlivých taštiček, tak je již není třeba spojovat dalšími pérky, což má za následek velmi příjemné a tiché spaní. Nalepené taštičky totiž nemohou vrzat. Právě díky tomuto velmi výhodnému spojení je také několikanásobně zvýšena pružnost. Tento fakt vede k tomu, že lidé dávají těmto matracím přednost, jelikož nejsou nikterak tvrdé a nepříjemné. Větší pružení pochopitelně vede také k tomu, že se tyto matrace dají velmi dobře použít také na polohovací rošty, respektive lůžka. Když si vezmeme, že samotné jádro se skládá z několika malých pružin, které jsou vyrobeny z poměrně tenkého drátu, tak tento fakt nás jen utvrdí ve velké pružnosti těchto matrací.

Co se týká úplně svrchní vrstvy, tak ta se vyrábí z rozličných materiálů. Mezi nejčastěji používané se řadí například latex a nebo líná či studená pěna. Kdybychom si měli povědět něco málo o vlastnostech těchto taštičkových matrací, tak je třeba na prvním místě kromě již zmíněné vynikající pružnosti jmenovat anatomické zóny, které jsou velmi často na těchto matracích.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra