Jak na ranní cvičení

11.08. 2014 • Zdraví 1571x

Cvičení po ránu jistě není moc příjemná představa pro nikoho z nás. Po ránu je člověk ještě takový rozespalý a ne tak si ještě dávat pořádně do těla. Každý si raději udělá dobré kafé, vezme něco pořádného k snědku, vyčistí si zuby, případně dá jemnou ranní spršku. Ale cvičit? To se většinou nikomu nechce. Navíc většinou každý vstává co nejpozději, aby s pořádně prospal. Ti, co musí vstávat brzo do práce, rozhodně nejsou ochotni vstávat ještě o hodinu dřív, kvůli cvičení. Jenže to je chyba. Takové cvičení po ránu je to nejlepší, jak nastartovat tělo pro celý den. Tělo se prokrví, dodá s emu potřebná energie a navíc je člověk živější a je schopen udělat mnohem více věcí během dne. Ranní cvičení by mělo být lehké, aby se tělo zbytečně neunavilo hned po ránu. Volí se proto jen pohodové cviky, spíše relaxačního a protahovacího charakteru. Člověk uleví celému tělo. Zvláště ti, kteří budou následně celý den sedět například v kanceláři nebo ve škole, by měli tyto cviky volit na uvolnění zad.

Cvičení by nemělo být delší než patnáct minut. Dobré je protažení celého těla, od hlavy až k patě. Pořiďte si podložku, abyste necvičili na zemi, z toho by Vás mohly naopak bolet záda. Toto cvičení bohužel nestačí v případě, že chce shodit nějaké kilo. Rozhodně se teda nejedná o redukční cviky. Ovšem jako podpůrné cvičení pomoci může. K hubnutí je potřeba mnohem více. Nyní si představme ty nejlepší cviky, které se dají hned ráno provozovat.

1. HLAVA

Na procvičení hlavy je dobrých hned několik cviků. Pro zdokonalení cviků je dobré si stoupnout před zrcadlo, abyste se v něm viděli. Stoupněte si vzpřímeně a hlavou otáčejte kolem dokola. Opakujte pětkrát. Dále je možné vykonávat jen půlkruhy. Opět pětkrát. Ruku přiložte na protější spánek a hlavu mírně nakloňte. Po pěti opakováních vyměňte ruce. Dále můžete hlavou dávat dolů a dozadu, doprava a doleva. Stejné opakování jako dříve. Cviky je nutné provádět pečlivě a s chutí. Cviky provádějte poctivě a v množství, které je doporučeno. Nedělejte to švihem, ale spíš pomalu a táhle. Při rychlých pohybech by se mohlo stát, že si dokonce i ublížíte.

2. RUCE

Po hlavě jsou na řadě ruce. Opět zde doporučujeme několik snadných cviků. Cviky většina lidí zná již ze svých školních let. Pro začátek si opět stoupněte vzpřímeně, natáhněte ruce a kružte s nimi v ramenou. Nejprve dopředu, poté dozadu, a pokud to zvládnete, můžete i každou rukou na jinou stranu. Opět v pěti opakováních. Dále ruku natáhněte před sebe a druhou ji přitáhněte k prsům. Tím ruce protáhnete. Ruce natáhněte nad hlavu a vytahujte se za nimi. Nic opět nedělejte na silu, abyste si neublížili. Stejně, jako se krouží s rameny, můžete kroužit i s lokty, případně zápěstí.

3. BŘICHO A BŘIŠNÍ SVALY

Stoupněte si do mírného rozkroku, ruce si dejte v bok a vytáčejte tělo z jedné strany na druhou. Opakování je pět na každou stranu. Při dalším cviku natáhněte ruce před sebe, spojte je a vytahujte tělo směrem za nimi. Záda přitom se snažte držet rovně. Protáhněte se minimálně pětkrát. K dalšímu cviku budete potřebovat podložku. Lehněte si na ni. Pokrčte nohy v kolenech, ale chodidla nechte na zemi. Ruce dejte za hlavu a zvedejte se směrem ke kolenům. Jedná se o klasické sklapovačky. Zde opakujte minimálně dvacetkrát. Je možné tento cvik provádět jen do polovičního zdvihu. Případně se v polovině zastavte a držte pár sekund. Dále provádějte velmi podobný cvik. Opět si lehněte, pokrčte jen jednu nohu a druhou přes ní přehoďte. Ruce dejte za hlavu a směrem nahoru se vytahujte. Pokud máte přehozenou pravou nohu, tak levý loket vytáčejte, pokud máte levou nohu přehozenou, tak vytáčejte pravý loket. Zde stačí opakování pětkrát. Tímto cvikem posilujete boční břišní svaly. Dbejte na kvalitu a ne na rychlost.

4. NOHY

Lehněte si na podložku a nohy mírně pokrčte. Nohy zvedněte a nechce ve výdrži asi deset sekund. Případně je můžete pomalu zvedat a dávat je zase dolů. Snažte se o velmi pomalé tempo a opakujte pětkrát. Výborné jsou i klasické dřepy, které provádějte pomalu, nikoli švihem. Při dalším cviku si stoupněte vzpřímeně a dějte výpady. Přední nohy pokrčte v koleně a zadní natáhněte. Nohy střídejte.

5. CELKOVÉ PROTAŽENÍ

Po skončení samotného cvičení je dobré se protáhnout, aby svaly neztuhly a vy se mohli během dne hýbat. Stoupněte si vzpřímeně, ruce natáhněte nad hlavu a s výdechem je spusťte dole. S výdechem uvolněte celé tělo. Opakujte alespoň třikrát.

Zásadou během cvičení je pravidelné dýchání. Nikdy nezadržujte dech. Nemusíte nutně provádět všechny cviky. Stačí si od každé části těla vybrat jeden, který bude vyhovovat právě Vám. Hodně štěstí při cvičení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra