Chybí vám adrenalin? Vyrazte na aktivní dovolenou

02.09. 2014 • Cestování 1206x

Už vás nebaví o dovolené jen ležet u vody a spíše toužíte po nějakém adrenalinovém zážitku nebo chcete poznávat kulturní či přírodní krásy jiných zemí? Pak vyrazte na aktivní dovolenou, nabídka takových zájezdů je v poslední době opravdu pestrá.

Podívat se můžete třeba do Švýcarska, aktivní dovolená ve Švýcarsku totiž může mít hned několik podob. Můžete si vyzkoušet nejen horskou turistiku a cykloturistiku, ale také MTB zájezdy a v zimních měsících i běžkování a lyžování v Alpách. Vyrazit můžete také na ferraty, milovníci zajištěných cest si ve Švýcarsku opravdu přijdou na své. Švýcaři totiž tyto cesty budují s pečlivostí, hravostí a citem pro sebemenší detail.

Švýcarské ferraty jsou plné vzdušných pasáží, lanových mostků, točitých žebříků, ferratových lanovek a fantastických výhledů na Matterhorn, Dufourspitze, Monte Rosa, Eiger či Jungfrau. Navíc jsou skvěle udržované, takže jsou velmi vhodné i pro začátečníky.

Ferraty Bernských Alp

Parádní výhledy z Julských Alp

Ferraty si můžete užít i v jiných zemích. Ani aktivní dovolená ve Slovinsku nemusí být jen o vodáckých zájezdech a cykloturistice. Tamější ferraty nabízejí parádní výhledy třeba z nejvyšších partií Julských Alp či výstup na samotný Triglav. V podhůří Julských Alp si můžete užít také pestrý multisportovní adrenalinový víkend, jehož součástí je rafting na průzračné řece Soči, canyoning v divokém kaňonu potoka Sušec, via ferrata na vrchol Mangrt a další zpestření. 

Julské alpy

Jak ale vybrat kvalitní zájezd, abyste nakonec nebyli zklamaní? Vsaďte na ověřenou cestovní kancelář s bohatými zkušenostmi. Zárukou spokojenosti jsou například poznávací zájezdy s CK Kudrna. Tato cestovní kancelář pořádá zájezdy více než dvacet let a za kvalitu všech zájezdů ručí, o její klienty se totiž stará tým zkušených průvodců i kuchařů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra