Pucca

29.03. 2015 • Zajímavosti 1291x

Pucca je jméno hlavní hrdinky stejnojmenného animovaného seriálu, jehož kolébkou je Jižní Korea, odkud se jeho obliba rychle rozšířila do mnoha dalších zemí po celém světě. V současné době potom za věhlasem malé Puccy stojí především americká The Walt Disney Company, která ji přijala pod svá křídla. S příběhy Puccy se tak velká část jejích fanoušků a fanynek pravidelně setkává právě na Disney Channelu -  po celém světě vysílající televizní stanici zasvěcené pořadům věnovaným těm nejmenším, která byla ještě donedávna v České republice známá jako Jetix.

Samotná Pucca je desetiletá neteř tří vlastníků významné společnosti věnující se výrobě tradičních čínských nudlí, a zároveň dcerou majitele restaurace nesoucí jméno Guh-Ryong..Což se samozřejmě nemohlo neodrazit i na podobách jejích chutí  - důležitou součástí mnoha dílů Puccy je proto také zazangmyun,  tedy korejské nudle s typickou černou omáčkou, které drobná Pucca miluje téměř nadevše. Známý Dům nudlí přitom návštěvník může najít v malé vesničce Sooga, která leží vysoko v horách

Výroba, prodej a konzumace nudlových variací však samozřejmě ani v nejmenším nepředstavuje hlavní linii příběhu. Příběh Puccy se tak točí spíše kolem skutečnosti, že se jí čirou náhodou podařilo na první pohled  zamilovat do o dva roky staršího ninjy, který se jmenuje Garu.

Aby se Pucca svému milému - s nímž se setkala právě ve chvíli, kdy se naplno věnoval tréninku bojových umění – dostala co nejblíže, snaží se přesvědčit svého otce, aby pobočku rodinné čínské restaurace Guh-Ryong otevřel i v Garuově rodné vesnici. Kromě toho se Garua neustále snaží přemoci i v neustálých soubojích, kde jeho fyzickou převahu překonává především díky svému vtipu.

Vlastní seriál se v současné době těší největší popularitě především v Asii a Evropě, početné skupiny jeho fanoušků ale najdete i v Severní, Střední, i Latinské Americe. Nepochybně dobrou zprávou je přitom i fakt, že se s Puccou dnes nemusíte setkat jen na obrazovce Disney Channelu – mnoho dílů tohoto seriálu totiž lze totiž také pořídit na kompilačním DVD. Mimo něj světlo světa v uplynulých letech spatřilo rovněž několik výpravných obrázkových knih.

Kromě nich je v současné době na trhu samozřejmě i dlouhá řádka rozličných předmětů, jimž Pucca vtiskla svou tvář: školní penály, různé notesy a podobně. V Izraeli a Brazílii se potom dokonce můžete setkat i se sladkostmi nesoucími podobu malé Puccy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra