Klidný spánek s lapačem snů

25.10. 2019 • Život a vztahy 366x

Lapače snů bývají již od dob indiánů užívány jako symboly, které si pověsíte nad svoji postel a zbavíte se tak všech zlých snů. Legendy indiánů tvrdí, že pokud se vám během noci zdá zlý sen, bude do lapače zachycen a ranní paprsky ho spálí.

Zůstanou vám tedy jen dobré sny, které vám umožní klidnější spánek a můžete si tak více odpočinout. Indiáni věří, že každý sen je pro ně komunikace s duchy, kteří mohou velice ovlivnit jejich život.

První lapač snů byl údajně vytvořen indiánskou ženou, která chtěla ulevit svému dítěti od pláče. Jistě většina lidí měla svůj vlastní lapač snů, který jim nad postel umístili babičky, aby se jim hezky spinkalo.

Druhy lapačů snů

Pokud si budete vybírat vlastní lapač snů, jistě zjistíte, že je z čeho vybírat. Lapače se rozlišují podle barvy, velikosti, výzdoby apod. Existují tedy lapače, kterého si nad postelí ani nevšimnete, ale zároveň také lapače, které mají křiklavé barvy a jejich velikost dosahuje až 1/3 vašeho polštáře.

Účinnost každého lapače je ovšem stejná, a to bez ohledu na jeho velikost. Rozhodující tedy při zakoupení bude cena, která se pohybuje od pár korun za kus až do několika stovek. Můžete si ho však vyrobit i sami doma.

Stačí zakoupit materiál, který naleznete například v obchodech s okultistickými předměty nebo různých galanteriích. Každý lapač snů musí však mít následující standardní složení, bez kterého se neobejdou.

Kruh

Lapače bývají vždy utvořeny do kruhu. Představují totiž svět a vesmír. Uvnitř kruhu je výplet, který připomíná pavučinu. Jinak se také říká síť. Jeho úkolem je zastavit negativní síly. Pravidelnost sítě, stejně jako pavučina, působí harmonicky, což zlé duchy odpuzuje.

Peříčka

Peříčka jsou přivázána na dolní stranu kruhu. Jejich hlavním úkolem je filtrovat sny. Ty špatné se zachytávají do sítě, zatímco ty hezké se vrací zpět ke spáči. Pro děti se tedy většinou pořizují lapače snů, které mají mnohem více peříček.

Barvy peříček bývají individuální, jejich samotná barva totiž nemá žádný závratný účinek. Můžete tak mít decentní lapač, kde budou peříčka ve stejné barvě nebo může být každé peříčko jiné.

Korálky nebo kamínky

Korálky nebo kamínky, které jsou do lapačů vloženy mají spíše osobní význam. Většina v nich nevidí význam žádný, chtějí pouze okrasu, kterou vytvářejí. Hlavním úkolem však bývá osobnost člověka.

Tyto doplňky charakterizují jejich majitele. Pokud si tedy lapač vyrábíte sami, vložte si nich například kamínek, který symbolizuje vaše znamení ze zvěrokruhu.

Umístění lapače snů

Jak bylo již zmíněno, lapače snů se zavěšují nad postel. Využít je však můžete i během dne, stačí je zavěsit do volného prostranství, kde budou představovat hezkou dekoraci, ale zároveň také zajistí proudění dobré energie.

Nechce se vám do výroby lapače snů, vyberte si z už hotových lapačů snů na stránkách www.poznani-knihy.cz . Najdete zde velké i menší lapače s různých materiálů a v různých barvách.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra