Goji - kustovnice čínská

06.10. 2013 • Zajímavosti 1503x

Neboli Kustovnice čínská je bohatým zdrojem karotenoidů, také řady aminokyselin, minerálů a stopových prvků a nechybí ani vitamíny, až se to na tak malý a nepatrný plod nezdá být uvěřitelné. Tento až zázračný plod pochází z Himalájí, kde bohatě rosou keře kustovnice. Plodí malé červené bobule, které se v polostínu nechají usušit a poté vyváží do světa a konzumují.

Goji řadíme mezi ovoce, jež se může pochlubit ohromnou zásobou zdraví prospěšných látek. Pro lidské tělo jsou nezbytné esenciální aminokyseliny. Některé si tělo dokáže vyrobit z běžné potravy, jiné musí z potravy přijmout. A právě v tomto je kustovnic jedinečná, neboť veškeré aminokyseliny, jež musí přijmout, obsahuje. Bez nich by se naše tělo neobešlo, strádalo by a vše by vedlo ke smrti.

Jsou zde také ve velkém množství obsaženy antioxidanty, látky nezbytné pro očistu organismu. Každý den je naše tělo vystaveno útoku jedů, toxinů, které jsou pro naše zdraví škodlivé a nepotřebné. A právě pro takové je potřeba mít dostatečnou obranu v podobě antioxidantů. Nejen že zamezují škodlivým látkám se usazovat v těle, ale i podporují mladistvost organismu a oddalují tak fyzické stáří.

Ve výčtu zdraví prospěšných látek nesmí být opomenut beta karoten, který nejen že snižuje množství škodlivého cholesterolu v krvi, ale dokonce je důležitým prvkem v boji s vážnou rakovinou. Příjem beta karotenu výrazně zamezuje vzniku všech druhů rakoviny a navíc v kustovnici je ho mnohem větším množství, než dokonce v mrkvi. Ve výčtu důležitých látek pro náš organismus dále nechybí vitamíny C. většiny skupiny B, E a také zinek, železo, a další prvky.

K čemu je Goji příznivé pro náš organismus

V první řadě je důležité ještě jednou vyzdvihnout příznivý vliv na fyzické mládí a vůbec tak celkovou krásu. Právě díky odstranění toxinů a očistě organismu získává pleť perfektní vzhled, jemnost i pevnost a vyváženou krásu. Vlasy jsou lesklé, pevné a lépe rostou, stejně jako nehty. Goji kustovnice  je po léta využívaná v tradiční čínské medicíně a pro samotné čínské lidové léčitele je národní ovocem.

Obsah karotenoidů zaručí ostrý zrak a posílí oční okolí pro lepší vidění. Známy jsou i účinky proti bolestem hlavy, které tlumí a někdy i zcela omezuje. Proto je doporučována při migrénách či častých bolestech hlavy. Rozhodně je prospěšnější, že sytě růžové tabletky – na rozdíl od nich působí dlouhodobě a nezatěžuje játra ani jiné orgány.

Velkou měrou přispívá konzumace Goji k posilování imunitního systému, což je vhodné zejména u osob s chronickým onemocněním a i těm, které často trápí běžná nachlazení, rýmy a kašel apod. a velice důležitá informace na závěr – konzumace kustovnice čínské působí jako prevence degenerace nervové soustavy. Nejen že uklidňuje a odstraňuje napětí, ale také pomáhá předcházet stařeckým demencím, Alzheimerovy a Parkinsonovy namoci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra