Pojištění elektroniky? U drahých spotřebičů nutnost!

01.10. 2019 • Zajímavosti 556x

Drahá televize, lednička nebo sušička, a co teprve počítač nebo oblíbený iPhone? Pořídili jste si drahou elektroniku a chcete, aby vám dlouhou dobu sloužila? Kromě adekvátní péče o spotřebiče zvažte i patřičné pojištění drahých přístrojů. Cena za opravu rozbitého drahého telefonu může snadno převýšit cenu nového přístroje. Obdobné je to i u ostatních spotřebičů velkého elektra nebo audio-vizuální elektroniky. Jak lze elektroniku pojistit?

Pojištění nahodilého poškození a odcizení

Nedopatřením spadnete a poškodíte si displej nového telefonu značky iPhone. Nebo se dokonce zlomil celý? Přesně pro takové případy se hodí mít pojištění nahodilého poškození. To se vztahuje i na odcizení krádeží nebo loupeží. Rozhodně se toto pojištění vyplatí mít sjednané pro dražší elektroniku, audiovizuální techniku nebo počítače, které se mohou nedopatřením rozbít nebo by je mohl někdo, i přes zabezpečení např. v uzavřeném batohu, odcizit.

Pojištění prodloužené záruky

Jak zabezpečit pračku, sušičku nebo novou americkou lednici? Pro tyto drahé domácí spotřebiče je naopak vhodné mít pojištění prodloužené záruky. Tímto pojištěním prodloužíte svým spotřebičům záruku až o 36 měsíců nad rámec té zákonné, přičemž ochrana je zcela totožná jako při záruce standardní. Pro případy neopravitelnosti dokonce získáte finanční prostředky na nákup nového spotřebiče, což při pořízení nové pračky nebo ledničky rodině doslova vytrhne trn z finanční paty.

Blbost se nevyplácí

Rozbité zrcadlo v hotelu nebo váza v obchodě, ale i vytopení sousedů kvůli prasklé přívodní hadičce k bidetu. Pro všechny tyto případy je nutné mít pojištění odpovědnosti, často známé pod pojmem pojištění proti blbosti. Bývá součástí pojištění domácnosti, ale lze si jej zařídit i samostatně. Pojištění se vztahuje na všechny členy rodiny a má celosvětovou platnost, takže můžete jet v klidu na dovolenou beze strachu, „co by kdyby“ vaše dítko v hotelu provedlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra