Gingko biloba a jeho účinky

06.10. 2013 • Zdraví 1820x

Snad každý už o něm slyšel, v podvědomí má informaci, že je příznivý na paměť, ale málokdo ví, co je gingo vlastně zač. běžně se setkáváme s přípravky, obsahující gingko bilobu, nejúčinnější jsou však gingobilové tablety jako doplněk stravy. Výroba všech těchto, i dalších přípravků se neobejde bez extraktu z listů stromu Jinan dvoulaločný. To je naprostý nezmar v přírodě. Zkoumáním vědci došli k závěru, že Jinan je snad nejstarší rostlinou, která na naší zemi vůbec roste. Byl tu již za dob dinosaurů a je tu i dnes. Původní oblastí výskytu tohoto stromu je dnešní Čína, během osmnáctého století se však rozšířil do celého světa. Tento strom je neuvěřitelně odolný a dokonce může růst až dva tisíce let. Což je informace, kterou si stěží jako pokus ověříme.

Užívání gingka

Obsah látek je tak dlouhý, že je snad i zbytečné všechny látky vypisovat, případně vybrat jen některé a zazdít tak jiné, neméně důležité. V každém případě, rozhodneme-li se posílit paměť a obránit se vzniku množství nemocí, nejcílenějším pomocníkem bude gingo ve formě tablet. Navíc užívání by mělo být dlouhodobé, uvádí se, že než se dostaví první znatelné účinky na lidský organismus, uplyne od podání první tablety šest až sedm týdnů. I když u ginga nebyly zaznamenány nežádoucí účinky, v případě těhotenství nebo léčení dlouhodobých chorob, se o užívání nejprve poraďte se ošetřujícím lékařem.

Příznivé účinky gingka na organismus

Léčivé účinky ginga jsou znatelné při bolestech, zejména hlavy. Užívání ginga výrazně omezí, utlumí a postupně i odstraní (v závislosti na míře postižení), migrény. Stává se vám někdy, že se vám točí hlava, tedy máte mdloby, zvoní vám v uších, či máte problém s dobrým sluchem? Pak gingo biloba může váš problém odstranit. Účinné látky v gingu příznivě působí i na cévy a celý krevní oběh. Posiluje jejich stěny a zaručuje se o dostatečné prokrvení celého organismu. Tím také odvrací možnost vzniku infarktu myokardu anebo náhlých mozkových příhod. Zde je gingo považováno dokonce za nejlepší prevenci těchto vážených příhod. Významných účinků dosahuje gingo i při onemocnění diabetes. Při lehké formě této nemoci může dokonce chorobu i vyléčit.

Gingko biloba a mozek

Na mozek a nervovou soustavu, působí gingo podobně, jako bílkoviny na svaly – posiluje je. A to dost výrazně. Zlepšuje prokrvení mozku, tím zlepší paměť i soustředěnost a způsobí vnitřní klid. Významně se podílí na léčbě i předcházení vážných chorobo, jako je Parkinsonova a Alzheimerova nemoc. Posiluje zdravé sebevědomí a odstraňuje úzkostlivé stavy. Silné jsou i nervy a pravidelný uživatel ginga je zbaven dlouhodobých stresů, neklidu, napětí a nervozity. Proto se gingo doporučuje studentům, zvláště ve zkouškovém období – posílí paměť a odstraní nervozitu ze zkoušek – naprosto dokonalé spojení.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra