Hubnutí a jojo efekt

26.02. 2014 • Hubnutí 1251x

Rádi byste snížili váhu? Stačí najít tu správnou dietu a pravidelně cvičit. Držením hladovky nebo různých nezdravých diet se vám sice zhubnout podaří, ale jakmile budete jíst co před dietou jojo efekt se vám jistě nevyhne. O co se jedná a jak ho přelstít?

O hubnutí

Hubnutí neboli snížení tělesné hmotnosti znamená proces, při němž se snižuje energetická rezerva člověka uložená v tukové tkáni. Snížení váhy je zdravé u obézních lidí či lidí s nadváhou. Nesmí být rychlé a na jeho správnost by měl dohlížet lékař.

Za hubnutím nestojí vždy pouze dieta. V těchto případech se většinou jedná o hubnutí, které znamená potíže. Může se jednat o genetickou poruchu, nadměrnou fyzickou či psychickou zátěž, poruchu asimilace potravy, depresi, psychózu, AIDS, myopatii, skrytý zánět, parazitární onemocnění a další.

O jojo efektu

Jojo efekt má mnoho společného s hračkou Jojo. Funguje na principu nahoru a dolů. Běžně se tento termín vyskytuje ve spojejí s hubnutím a tloustnutím.

Při jojo efektu jde o opakovaný cyklus snížení a následného zvýšení hmotnosti. Je typický pro lidi, kteří chtějí co nejrychleji zhubnout. Přísná dieta se nedá vydržet příliš dlouho a člověk se postupně vrací k původním pokrmům. Tělo má strach, že bude znovu strádat a udělá si zásobu v podobě přibraných kilogramů.

Jojo efektem trpí věční dietáři, kteří k hubnutí přistupují nesprávným způsobem. Lidé neztrácí pouze tuk, ale i svalovinu a to je chyba.

Jak předejít jojo efektu

Chcete se zbavit případného jojo efektu? Vyberte si správnou dietu! Ptáte se jakou?

Obecným pravidlem je jíst zdravě a dietně delší dobu. Je potřeba změnit zaběhlý životní styl a začít se stravovat méně a zdravěji a vydržet dlouhodobě!

Nezapomínejte, že zdravé snížení hmotnosti je za týden maximálně jeden kilogram.

Při rychlejším hubnutí se pravděpodobnost jojo efektu zvyšuje.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra