Chlorella

16.12. 2014 • Zdraví 1708x

Nezoufejte, pokud jste přečetli místo chlorella cholera. Jistě nejste sami. Naše oči jsou zrádné, a slova tak podobná. Význam slov je ale úplně jiný a tak by nebylo dobré je zaměňovat. A co že to vlastn ta chlorella je? Jedná se o sladkovodní řasu, která obsahuje velké množství chlorofylu. Už víte, proč se jmenuje právě tak, jak se jmenuje? Ano dostala pojmenování po obsahujícím chlorofylu.

V žádném případě se nejedná o nic nového, s čím by se měli lidé teprve seznamovat. Objevena byla již na konci devatenáctého století holandským vědcem Beijerickem.

Nutnost pro vegetariány

Patříte-li mezi vegetariány, zbystřete svůj zrak na následující řádky. Maso obsahuje velké množství bílkovin, a pokud ho nejíte, musíte je sehnat někde jinde.  A právě tato řasa je výbornou náhražkou masa. Obsahuje totiž velké množství bílkovin. Doporučuje se také pro sportovce, kteří chtějí zlepšit své výkony. Samozřejmě jinak ji mohou konzumovat téměř všichni.

Přírodní antibiotikum

Její přezdívka – přírodní antibiotikum – není náhodná. Obsahuje spoustu látky chlorellin. Tato látka má významné antibakteriální účinky. Díky této složce se chlorella používá pro osoby mající oslabený imunitní systém. Sehnat ji můžete v každé lékárně nebo prodejně zdravé výživ. Prodává se ve formě tablet, které se zapíjí nejlépe vodou. Její výhodou je to, že nemá snad žádné vedlejší účinky, a je vhodná opravdu pro všechny.

Jak již jsme se zmínili, má skvělý vliv na posílení imunity člověka. Ale to není vše. Zlepšení sexuální výkonnosti se dá dosáhnout pravidelnou konzumací. Ano. Je to tak. Pokud chcete uspokojit svůj protějšek ještě více než doteď, pořiďte si tento doplněk stravy.

Dalším výrazným kladem chlorelly je schopnost detoxikace organismu. Každý z nás má občas pocit únavy, bolesti hlavy, celkového oslabení. Pomocí detoxikace, nebo-li očisty těla, se toho snadno zbavíte. Pro správné fungování těla je detoxikace nezbytná. Z těla se dostanou látky, které lidský organismus nepotřebuje a naopak snadněji přijímá látky jemu prospěšné, jako jsou vitamíny a minerály. Následuje zrychlení metabolismu, díky němuž se rychleji začnou spalovat tuky v těle. Sami na sobě tuto změnu poznáte, protože se budete cítit svěžeji, odpočinutěji, a budete mít více energie a chuť do života. Detoxikace ulehčí trávicí soustavě, tělo pak lépe spaluje tuky a člověk hubne, aniž by cokoliv dělal. Očistou organismu se dají řešit i problémy se zácpou nebo naopak s průjmy.

Naprosto nezbytná by měla být pro lidi, kteří trpí vysokým krevním tlakem, nebo-li hypertenzí. Chlorella snižuje hladinu cholesterolu v krvi. To zabraňuje vzniku srdečních příhod. Dále působí jako prevence vzniku rakoviny a mnoha dalších vážných onemocnění.

Chlorella bojuje i proti neduhům v dutině ústní, jako jsou opary, afty nebo záněty dásní. Pokud teda trpíte například stále se opakujícími opary, nebojte se sáhnout po tabletkách s chlorellou. Napomáhá při hojení ran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra