Akné u dětí

02.03. 2014 • Zdraví 1890x

Mnoho studií, doktorů a různých odborníků se v dnešní době zabývá problémem, který všichni moc dobře známe pod názvem akné. Tato kožní choroba postihuje nejčastěji lidi v pubertě, ovšem dnes už není výjimkou, že jí mohou být postiženy také děti. Tento problém je poslední dobou probírán mezi lidmi stále častěji. Jedná se spíše o nepříjemný kosmetický problém, než o klasický druh akné, které známe. Tudíž se rodiče dětí, které jsou akné postiženy, nemusí obávat o jejich zdravotní stav.

Hodně z nás se setkalo zejména s druhem dětského akné, které je známo jako novorozenecké akné. To se objevuje u úplně malých miminek i do věku jednoho měsíce. Projevuje se malými pupínky na tvářičce miminka, které ovšem samy časem vymizí. Tento problém se objevuje u většiny miminek a je to zcela běžný jev. Odborníci studovali, proč se už takto malinkým dětem akné tvoří. Je to z důvodu velkých hormonálních změn dítěte. Je individuální, jak dlouho bude u dítěte tento druh kožní choroby trvat. Většinou se po půl roce dítěte dětské akné vytrácí úplně. Pokud ovšem matka nadále kojí i po tomto věku, může se akné, z důvodu výměny hormonů objevovat i nadále. Nikdy není vhodné dětské akné dítěti odstraňovat pomocí různých přístrojů nebo dokonce mačkáním. Už vůbec se nesmí na dětskou tvářičku dostat přípravky, které jsou určeny na akné pro dospělé. Jak již bylo zmíněno, pupínky se odstraní časem samy. Pokud je ovšem problém opravdu velký a zdá se vám, že to již není v mezích, určitě se poraďte s dětským lékařem, ještě dříve, než začnete dítě léčit svépomocí. V tomto případě většinou dětský lékař doporučí omývání dětské tvářičky speciálním mýdlem pro děti a mírným osušením čistým ručníkem. Pokud chcete dítěti od tohoto problému pomoci, určitě používejte jemné prací prášky, které nebudou dráždit pokožku miminka. Důležitá je u dětí, stejně jako u dospělých, kteří se léčí na akné čistota.

Je zcela jisté, že se dětským akné  nemusí nikdo zbytečně stresovat. Tudíž není ani potřeba vyhledávat speciální léčbu nebo tento problém dokonce řešit ambulantní léčbou. Toto onemocnění nemá na dítěti ani žádné následky, proto se tím nemusí rodič zabývat až do doby, kdy by se náhodou začal problém kožního onemocnění stupňovat, nebo by nějaký pupínek dokonce hnisal.

Jak již bylo řečeno, akné u dětí vymizí většinou zcela samo a pro jeho rychlejší odstranění a omezení jeho růstu a rozestupu stačí jen udržení dítěte v čistotě. Mnohdy se rodiče zbytečně zabývají problémy, které za to nestojí, což dětské akné rozhodně je. Do roku dítěte akné vymizí a miminko si těchto pupínků ani nevšimne. Dítě tento druh akné nijak neomezuje. Nesvědí, neštípá, dítě o pupíncích vůbec neví, proto není dobré ani ze strany rodiče, aby svou ratolest trápil tím, že by se mu je snažil uměle odstranit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra