Vyvarujte se chyb při hubnutí

01.01. 2015 • Hubnutí 1326x

Spousta z nás se domnívá, že v létě se hubne velice snadno, bohužel není tomu zcela tak. Léto je obdobím, kdy si naplno užíváme grilování, zmrzliny či nanuků a také dovolených, kde si většinou dopřejeme, na co máme chuť atd. V horkém počasí ale pochopitelně přijdou na řadu i ovocné a zeleninové saláty, pijeme hodně vody a případně můžeme i několik gramů vypotit při plavání. Má to své pro i proti. Mnozí lidé jsou přesvědčeni, že v létě se hubne jednoduše.  Ale zde také můžeme udělat chyby, jste si jisti, že vše děláte správně? Představím vám pět nejčastějších chyb letního hubnutí, se kterými se setkáváme jak u mužů, tak u žen.

Ovoce je zdravé a dietní

O tomto je přesvědčena naprostá většina lidí. Ovoce je samozřejmě velmi zdravé s obsahem spousty vitamínů. Ovšem to neznamená, že je v létě můžeme konzumovat naprosto neomezeně. Ovoce mimo jiné obsahuje rovněž jednoduché cukry, které jsou velmi rychlým zdrojem energie. Proto doporučujeme dát si ovoce raději dopoledne, než po obědě a později večer. Během dne se cukry v našem těle lépe rozpustí, zatímco večer se mohou ukládat v oblasti břicha, což jistě není u nás žádoucí. Rovněž se doporučuje konzumace ovoce před sportovními výkony, abychom tak nabrali energii na výkon. Z jídelníčku pokud možno vynechejte sušené, zavařované a kandované ovoce, které obsahuje mnohem víc cukrů než to čerstvé.

Zeleninu mohu konzumovat neomezeně

Do zdravého jídelníčku zelenina neodlučitelně patří. Během léta, kdy je jí na trhu dostatek, se proto častěji orientujeme na zeleninové saláty a pokrmy, jako např. oblíbený salát s kuřecím masem apod. Ale i zde musíme být obezřetní, protože např. zeleninové saláty s kousky smaženého kuřecího masa jsou vysoce kalorické, mnohdy ještě víc než např. hamburgery atd. Kalorická hodnota se dále navýší také použitím krutónů, sýrů různých druhů, sýrových omáček, smetanovými a majolkovými zálivkami atd. V případě že zvolíte malý zeleninový salát k obědu, použijte jej až jako druhý chod, neboť jako hlavní chod Vás dostatečně nezasytí a po krátké době budete mít opět hlad nebo chuť na jídlo.

Alkohol v malé míře neuškodí

Letní teplé počasí nás přímo vybízí k posezení na terasách či zahrádkách u piva, vína nebo lehkých koktejlů. Bohužel i v alkoholu je obsaženo vysoké množství kalorií. Proto i na tom, že po pivu roste bříško, je něco pravdy. Navíc při podobných posezeních většinou nezůstanete u jednoho piva nebo koktejlu, které poté doplníte konzumací nezdravých oříšků, chipsů, tyčinek, často také pizzy nebo hranolek. Tato strava rozhodně nemůže patřit mezi ty dietní. Nicméně dát občas jeden drink vám určitě neuškodí, mezi nejméně kalorické patří např. vinný střik.

Zmrzlina je pouze voda

Toto tvrzení není určitě pravdivé, možná ani netušíte, že smetanová zmrzlina např. s polevou obsahuje až 350 kalorií. Takže při konzumaci této laskominy je potřeba určitě dobře vybírat. Méně škodlivý dopad  na vaši linii bude mít např. tvarohový nanuk nebo jogurtová zmrzlina, té smetanové se raději vyhněte. Ideálním řešením je výroba vlastní, domácí zmrzliny. V tom případě znáte její přesný obsah. Vyzkoušejte např. tříště, které jsou ryze čistě ovocné, použijte oblíbené ovoce, smíchejte dohromady, rozmixujte, zamrazte a poté už přejeme jen dobrou chuť.

Místo vody limonádu

V letním období naše tělo potřebuje zvýšené množství tekutin, a to min. o 1 l více než v chladnějším počasí. Nejlepší volbou je samozřejmě voda. Té bychom měli vypít denně min. 2 litry, v horkém počasí se doporučují litry 3. Vodu můžeme jednoduše dochutit např. pomerančem nebo citrónem. Vhodné jsou také čaje, např. ledový, černý, či zelený.

Takže dodržujete striktně všechny zásady, nebo jste objevili u sebe nějaké chyby?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra