Atkinsova dieta

Atkinsova dieta

07.08. 2012 • Hubnutí 2519x

Atkinsova dieta vyvolala v 70. letech 20. století na Západě hotovou smršť. Obrátila naruby pokyny uznávaných dietologů za mnohá léta. Lidi toužící zhubnout vedla k tomu, aby se zbavili zábran a jedli vše, co mají rádi a ve vyhovujícím množství. Nesměli jíst pouze pokrmy obsahující sacharidy. Mohli jíst smažená kuřata dle libosti a pořád se jim dařilo váhu snižovat. Říkáte si jak?

Doktor Atkins shrnul poznatky několikaletého průzkumu do slavné knihy, které se prodalo cca 17 milionů výtisků. Za chvíli se ukázalo, že Atkinsova dieta je natolik účinná a pomáhá lidem s nejvýraznější nadváhou. Na první pohled nabádala nečekaným a originálním způsobem. „Jezte co nejvíc bílkovin a tuků!“, hlásal tehdy skoro celý svět stravování za účelem snížení váhy.

Tato metoda je založena na celkem snadném a mnoha profesionálními sportovci ověřeném schématu. Pokud nešetrně omezíme denní příjem sacharidů, začne si brát tělo potřebnou energii z dřívějších tukových zásob, které se rychle ztenčí.

Prakticky to znamená jediné. Žádné dodržování ustálených rad a doporučení od praktických lékařů či odborníků na výživu. Místo nutného snížení příjmu tuků a zvýšení pohybu, máme během Atkinsovy diety daný jídelníček, který se asi z jedné třetiny skládá z bílkoviny, a zbytek tvoří tuky!

Pokud vás zajímá konkrétní potraviny, jenž během diety můžete jíst, a které z jídelníčku vynechat, nabízím vám jejich seznam.

Hlavní složkou by měly být potraviny bez sacharidů. V první řadě je důležitý příjem masa, vajec či mléčných výrobků. Tím se nemyslí slazené jogurty a krémy. Dále jezte některé druhy zeleniny a houby.

Není podstatné hlídat množství těchto přijímaných potravin. Mnohem důležitější je nejíst potraviny obsahující sacharidy. Jinak je naše snaha o zhubnutí zbytečná a v počáteční fázi Atkinsovy diety by se to mohlo vymstít.
Jaké potraviny mám na mysli? Zaprvé se nejedná jen o nejrůznější sladkosti, džusy nebo slazené limonády, ale o většinu příloh, které k jídlu podáváme.

Abyste omezením příjmu sacharidů v potravě nastartovali hubnutí, zapomeňte na brambory či rýži. Nesmí se jíst pečivo, obiloviny či potraviny, které milují zastánci zdravé výživy jako ovesné vločky či méně rozšířené corn flaky. Neměli by se konzumovat ani těstoviny.

Možná se vám zdá Atkinsova dieta moc přísná. Vždyť většinu těchto potravin máte doma! Nezapomeňte, že maso a mléčné výrobky smíte jíst dle libosti. Ve skutečnosti nemusíte mít strach. Umírat hlady ani nic podobného nebudete.

Jednoduše řečeno, jestli jste zvyklí sníst k obědu menší kousek řízku a o to více brambor, během Atkinsovy diety tomu bude naopak. Místo brambor sníte klidně dva řízky. Nebo tři.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra