Jak na boule, modřiny, kost v krku, návaly horka a kocovinu

13.10. 2013 • Zdraví 7254x

První pomoc nezahrnuje jen obvazovou techniku, krvácení, popáleniny a vážné bezvědomí. Je to i pomoc při akutních stavech, jako jsou modřiny, spolknuté kosti v krku, anebo dokonce i kocovina.

Jak odstranit bouli

Také se vám stalo, že se neopatrností bouchnete do hlavy a vytvoří se vám nehezká boule? Vždy se pomůžete, když na postižené místo přiložíte pevný kovový předmět. Často se používá běžná mince, a pokud po ruce žádnou minci nemáme, určitě nic neponecháváme náhodě a přitiskneme led, sáček s ledem nebo zmraženou zeleninou.

Jak se zbavit modřin

Modřiny sice nejsou životu nebezpečné, ale z estetického hlediska nejsou žádnou výhrou. Jakmile se modřina vytvoří, nebo spíše, ihned poté, co se bouchneme a naražení nejspíš povede k vytvoření modřiny, zatlačíme rukou silně na postižené místo a držíme v této poloze asi jednu minutu. Vhodné je také místo držet ve zvýšené poloze, aby docházelo k omezení průchodnosti krve. Pomáhá i okamžité chlazení a podle staré lidové medicíny skvěle zabírá mast z kostivalu, nebo odvar z heřmánku.

Jak dostat rybí kost z krku

Zejména o Vánocích se stává, že čekárnu ambulance pohotovosti plní pacienti se zapíchnutou kostí v krku. Od tohoto problému si můžeme pomoci i doma, když na to sníme větší množství kysaného zelí. Speciálně naložené zelí obalí kost a vyvede trávicím traktem z těla ven.

Jak řešit návaly horka

Stává se vám, že se snadno zpotíte a v létě jste hned oroseni potem? Není to nic příjemného, naštěstí si od problému můžete snadno ulevit a to proléváním rukou ve studené vodě. Ať pod tekoucí vodou, nebo mácháním se v napuštěné vodě, obojí pomáhá. Vydržte tak minutu, dvě a uvidíte, že se problémy výrazně zmírní i omezí.

Jak na kocovinu

Od kocoviny si můžeme pomoci několika způsoby, záleží na tom, co pijeme, a jestli jsme připraveni na konzumaci alkoholu, nebo je to neplánovaná akce. Pokud se chystáme na oslavu, je dobré vždy celý den hodně pít vody a jíst masné pokrmy. Tuk umí vytvořit povlak na stěně žaludku a vstřebávání alkoholu je omezeno. Proto se stává, že někdo pije alkohol a není v takovém stavu, jako jiní se stejným množstvím. Je to možná divné, ale těsně před tím, než začnete alkohol pít, tak si dejte sklenku s rozpuštěným vitamínem C. Nezapomínejte během večera vše zapíjet vodou a doplňovat nealkoholické tekutiny. Alkohol totiž dehydratuje, což na druhý den způsobuje to nesnesitelné bolení hlavy. Vhodné je také alkohol nemíchat a držet se pořád jednoho druhu. Než půjdete spát, tak vypijte sklenku, nebo dvě čisté vody. Perfektně alkohol jakoby spláchne a hydratuje. A pokud se vám stalo, že jste na vše během večera zapomněli a ráno se vzbudíte tak, že byste raději ani nevstávali, dejte si hovězí vývar nebo česnečku. Dodá vám sílu, potřebné vitamíny i tekutiny. Nepříjemný zápach z úst zaženete silným vývarem z hřebíčku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra