Účinky Acai Berry na hubnutí a zdraví

14.09. 2013 • Hubnutí 1587x

Hned na úvod bychom pravděpodobně měli zmínit, že plody palmy acai neumí dělat zázraky. I když je přesvědčivě dokázáno, že acai berry dokáže spustit procesy spalování tuků, bylo by obrovskou chybou se v naší snaze o ztrátu několika kilogramů spoléhat pouze na tyto bobule. Nutnému pohybu a konzumaci vyvážené stravy se rozhodně  pouze bobulemi acai nevyhneme. Jinak ale můžeme říct, že při omezení těch nejzásadnějších prohřešků proti dietě a při pravidelném tělesném cvičení nás příspěvek acai berry k naší snaze velmi mile překvapí.

Hlavním favoritem je v případě tohoto tropického ovoce zejména přítomnost vysokého množství antioxidantů, které dokážou poměrně rychle začít správnou funkci lidského metabolismu, což patří mezi často opomíjenou podmínku spalování tuků. Jinými slovy můžeme říci, že pokud nebudeme mít v pořádku metabolismus, můžeme na úbytek váhy rovnou zapomenout. Jestliže se tedy rozhodneme začít s opravdovou snahou o konzumaci pestré stravy a zařadíme na náš jídelníček také acai berry, tak existuje velká šance, že spolu s dalšími pozitivy na poli zdravotním, jimiž se na jiných místech těchto stránek také zabýváme, se nám podaří efektivně spalovat i tělesný tuk. Současně nesmíme zapomenout na to, že součástí složení acai berry jsou také omega mastné kyseliny, jež představují další součást přispívající k plynulým snižováním tělesné váhy.

Ovoce pocházející z palmy acai je známé jako výborný zdroj energie. I proto můžeme již přibližně čtyřicet let najít velkou část konzumentů mezi profesionálními sportovci. Sportovci se konzumací acai berry snaží zajistit před tím, aby je organismus nezradil v důležitých chvílích silné fyzické zátěže. Acai berry tedy přispívá k redukci tělesné hmotnosti za pomoci snadného principu, kdy nám energie získaná z plodů acai umožní cvičit déle a intenzivněji, čímž můžeme dosáhnout spalování tuků rychleji.

Nesmíme však podcenit ani skutečnost, že plody palmy acai jsou z více než jedné třetiny tvořeny vlákninou, jež v lidském organismu zvyšuje pocit dostatečně naplněného žaludku, čímž prodlužuje dobu, kdy máme pocit sytosti a nemusíme jíst. Jestliže tedy máte celodenní hlad a pocit prázdného žaludku, pokuste se podívat po některém z produktů obsahujícím acai berry.

Toto exotické ovoce v boji s nadváhou dokáže pomoci i dalším způsobem. Jeho složení totiž pomáhá s vyčištěním lidského těla (ať už jde o odpadní látky obsažené ve střevech nebo v samotném žaludku).

Na úplný konec bychom si měli ještě jednou připomenout, že samotná konzumace plodů z palmy acai za vás problémy s váhou nevyřeší. Ač se mnohé ze schopností acai berry dokážou projevit i v případě, že nebudeme příliš cvičit, bylo by nesmyslné vynechávat z našich plánů na redukci hmotnosti právě cvičení či dokonce zdravější a vyváženější jídlo.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra