Jste na dietě? Mějte na paměti tato pravidla

02.02. 2014 • Hubnutí 1352x

Touha po štíhlé postavě a celý proces hubnutí není jen o jídle, jak by se mohlo zdát. Ano, jídlo s tím dost souvisí, protože důvod, proč mají lidé nadváhu a obezitu je ten, že jedí více, než je jejich tělo schopno spálit. Jenže také je potřeba do svého běžného denního života zařadit i jisté náležitosti, které pomohou v procesu hubnutí a vy tak nebudete strádat, ale těšit se na štíhnou a krásnou postavu dle svých přání.

Mluvit o své dietě

Jsou lidé, kteří o tom, že hubnou, nechtějí nikomu říkat. Pro někoho možná nelogické, ale každý je nějaký. Nejspíš mají obavy, že pokud se jim zhubnout nepodaří, budou v očích jiných jako slaboši. Jenže toto je nutné překonat. Možná právě proto, že lidé o vaší redukční dietě budou vědět, se sami vybičujete k tomu, aby vaše snahy nevešly vniveč, ale skutečně jste tentokrát zhubly. A také pokud budou o vaší dietě vědět, nebudou vám nutit sladké a tučné pokrmy. Alespoň ne většina. Najdou se i tací, kteří nad vašimi snahami jen mávnou rukou. Obvykle jsou to babičky, nebo někdy i tchýně, jež razí heslo, že žena má být „za co chytit“. Jenže pokud se ve vašem těle sami dobře necítíte, musíte s tím něco udělat. Pokud vaší přátelé budou vědět o vaší dietě, nejspíš vám připraví speciální pohoštění složené ze zeleniny a pouze dietních potravin. Skvělé.

Žádné čokolády

Ať se jedná o jakoukoli redukční dietu s dlouhodobým účinkem, vždy stanoví, že je nutné se zbavit cukru, jako jsou čokolády, sušenky, oplatky a další sladkosti. Na začátku vaší diety a to opravdu ihned, jakmile se rozhodnete shodit nadbytečná kila, prohledejte celý dům a všechny takové pochutiny jednoduše posbírejte a zbavte se jich. Nemusíte je nutně vyhazovat, postačí třeba i darovat známým, nebo i bezdomovcům. Pozor ale na krmení svých zvířecích miláčků. Například svému psovi byste nadělali více škody, než užitku. Zdá se vám to líto, se takových pochoutek zbavit? A to chcete mít pořád ty kila navíc? Určitě ne a takové čokolády jsou nadbytečná kila, jen asi v hezčím balení, než jak se časem promění ve faldy na vašem břiše. Skoncujte s tím. A zapomeňte na to, že se ovládnete a sušenek se během diety ani nedotknete. Při hypoglykemickém šoku se nebudete dívat doprava ani doleva a půjdete na jistotu. Vaši mysl zaměstnají jen ty čokolády a kila navíc jsou tu. Nejhorší chyba, jako můžete udělat.

Plánovač cesty

Chodíte do práce nebo školy kolem lahůdek, panství nebo dokonce cukrárny? A vůně čerstvého pečiva vás vyloženě vtáhne dovnitř a přinutí pokaždé něco koupit? Tak pak, ať to zní jakkoli bláznivě, si cestu naplánujte tak, abyste se takovým místům vyhnuli. Můžete mít jakkoli silnou vůli, ale při omezování cukrů a tuků tělo prostě protestuje a žene vás za takovými pamlskami. I když odoláte na cestě tam, zpátky to již bude složitější. Celý den totiž budete přemýšlet o voňavých buchtičkách a smažených koblížcích. Zbavte se takového trápení a choďte cestou, která je třeba delší, ale bez lákavých chutí. Navíc zvýšeným pohybem zrychlíte proces hubnutí.

Menší oblečení

Takovým trikem pro hubnutí je i menší oblečení. Jistě máte představu o tom, kolik chcete asi zhubnout a jak by vaše postava měla vypadat. Pak není nic jednoduššího, než si koupit jeden kus oblečení – ideálně nestresové kalhoty, a do nich hubnout. Bude to pro vás silná motivace. Mějte toto oblečení neustále na očích – například je pověste na ramínko a zavěste na dvířka skříně z vnější strany. Budou vám připomínat proces hubnutí.

Nákup se seznamem

Pozor na nákup v supermarketech. Pokud jdete nakoupit, procházení mezi regály vás může snadno zlákat ke koupi malé a tudíž i nepatrné čokoládové tyčinky, která přece také musí mít nepatrné množství kalorií i tuků. Takové myšlenky jsou jen lhaním sami sobě. Sami to víte, tak se toho zbavte. Nakupujte jen a pouze se seznamem a ideálně se ještě pojistěte tím, že si s sebou vezmete jen omezení množství peněz. Druhou variantou je nákup v malých obchůdcích, kde se ještě vyznává pultový prodej a když za vámi stojí řada, jen si říkáte o potřebné zboží ze seznamu a nekupujete nic navíc.

Domácí kuchyně

Více si doma vařte. Z čerstvých potravin a vlastními recepty se tak postaráte o to, že budete vědět, co jíte. Navíc jestliže máte pravidelně teplou stravu, alespoň jednou denně, více vás zasytí, než takové to běžné pojídání rohlíků a obložených chlebů. Sníte toho méně, ale budete mít pocit většího nasycení.

Důležitý pohyb

Nezapomínejte na jednu z velice často propagovaných a pravdivých zásad, že je nutné při redukci tělesné hmotnosti nejen snížit energický příjem, ale také zvýšit pohyb. Pokud nejste zvyklí, není dobrým nápadem začít intenzivně navštěvovat fitness, a zapsat se na lekce zumby. Vše to chce postupně. Prvně třeba začněte pravidelnými procházkami. Postupně přidávejte na čase a intenzitě. Doma třeba zkuste jógu a pokud rádi tancujete, není nic jednoduššího, než si doma pustit hudbu a tancovat tak, jak to cítíte.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraPersonal Shopper 2 online hraSnail Bob 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra