10 skvělých triků na hubnutí

30.09. 2013 • Hubnutí 1624x

Nedaří se vám zhubnout, i když už jste vyzkoušela množství diet a občas si zacvičíte? Pak jistě děláte něco špatně. A nepokoušejte se odporovat, lžete tím jen sama sobě. Existují triky, které vám mohou pomoci ukázat, kde je „kámen úrazu“ a vyřešit tak odpor proti hubnutí.

Voda

Anebo čaje. Při hubnutí, ale vlastně nejen při něm, je nutné dbát na pitný režim. Samozřejmě že extra sladké nápoje a alkohol jsou tabu, ideální je čistá voda nebo čaje, nejlépe bylinkové. Pokud vás chuťové pohárky nutí zajít si do kuchyně a něco dobrého na zub ulovit, pak ještě předtím, než tuto pochutinu pozřete, vypijte sklenici vody. Možná vás chutě přejdou. A také mějte v před sebou vždy plný pohárek vody či hrnek čaje. Ať už doma, na stole v práci, nebo kdykoli jinde. Je to malý trik, který vás donutí více pít a tím i zahánět mlsný jazyk.

Psaní

Pokud máte pocit, že celkem nic nejíte, jak s oblibou někteří lidé rádi tvrdí (a přitom mají silnou nadváhu nebo dokonce obezitu), tak okamžitě zajděte do papírnictví, kupte malý linkovaný sešit a denně si každé sousto, jež pozřete, zapisujte. Ale opravdu úplně všechno. I mentolový bonbon, žvýkačky i konkrétní nápoje. Možná budete překvapená, kolik že toho ten den „nesníte“. A ještě lepší bude, když si vyhledáte tabulky energetického příjmu a výdeje. Potom se nejspíš pokusíte o změnu jídelníčku.

Schovat

To, co oči vidí, nebo naopak nevidí, funguje naprosto skvěle. Jen si představte stůl plný jídla. Ty nejvoňavější a nejchutnější delikatesy – čerstvá šunka, chlebíčky, jednohubky, buráky, chipsy, sladké věnečky i špičky, právě dopečení koláče, zmrzlina, hranolky, řízečky, slanina a mnoho, mnoho dalšího. Že se vám sbíhají sliny! To je úplně normální a to si to je člověk představil, jen si zkuste domyslet, co se stane, když takový stůl budete teď před sebou mít. Stěží něčemu odoláte. Proto potraviny, které doma máte, nevystavujte. Žádné tácy s upečeným moučníkem, ani miska buráků u televize. Dokonce i v kuchyni by všechny potraviny a jídla měly být schovány. To, co uvidíte, budete chtít sníst.

Malý modrý talíř

A opět je ve hře zrak. Teď mu však nejenže dovolíme se dívat, ale dokonce přikážeme. Je obecně známo, že ve hře chutí hrají důležitou roli i barvy. Je rozhodně chutnější, dívat se na mísu čerstvého ovoce, kde jsou nádherně žluté banány, zelené hroznové víno, červené jablka, oranžové pomeranče a mandarinky a třeba tmavé a šťavnaté švestky. Zkusme tuto mísu postavit na okno, kde slunce hřeje, a na stejnou mísu se podívejme po týdnu – shnilé plody nám nahánějí spíš hrůzu, než chutě. Co se týká barev, tak červená chutě podporuje, a naopak modrá je tlumí. Když chcete zhubnout, pořiďte si malý modrý talíř a z něj jídejte – na malý se toho tolik nevejde a modrá skvěle utlumí chutě.

Fotka

Zase další trik, kde pomocí zraku budeme hubnout. Což je sice nadnesené, ale hned pochopíte. Taky se vám zvedá žaludek, když vidíte morbidně obézní osoby, jak se ládují hamburgry a hranolky a stolem je jejich vlastní břicho? Určitě je vám jasné, jaké obrázky jsou na mysli. A ještě hůř vám bude, když tak uvidíte sebe. Proto si najděte nějakou takovou „tlustou“ fotku na internetu. Určitě to nebude problém, úplně cizího člověka, stáhněte a namísto jeho obličeje vložte svůj. K tomu nebudete potřebovat žádné speciální programy, zvládnete to s uživatelským rozhraním, a pokud si ani tak nevíte rady, jednoduše fotku vytiskněte a svůj obličej nalepte. Takový výtvor si dejte všude, kde jen můžete. Nejlepší je to na lednici, hodně se využívají noční stolky, také dveře na toaletě, nebo od šatní skříně apod. všude se uvidíte jako otesánek, který neustále přibírá na váze. Často vás přejde chuť na mlsání a budete-li mít hlad, raději sníte půlku jablka.

Práce

Taky se vám občas stane, že pro samou práci zapomenete na oběd, nebo jej prostě nestihnete? Stává se to celkem běžně, když chce mít šéf vaši práci na stole nejpozději do konce vaší pracovní doby, jenže mezitím vám zavolá několik klientů a chtějí upravit objednávky, kolegyně vás poprosí o pomoc s nezvladatelnou tiskárnou a pak se vám ještě zasekne počítač. Potřebujete to stihnout, a protože vám byl slíbený dřívější odchod, pokud vše dokončíte, pracujete jako mourovatá a nevidíte napravo a nalevo. Vynecháte jídlo a ani vám to nedochází. To je sice dietní chyba, ale princip triku hubnutí je zde jasný – kdo je zaměstnaný nějakou činností, nepřemýšlí tak často o jídle. Najděte si proto nějakého koníčka a zadejte si určité cíle – například ušiju nový potah na sedací soupravu nejpozději do dvou dnů. Budete jednak zaměstnána a navíc budete mít super pocit, ze splněného úkolu i nového potahu.

Kroky

Nebuďte líná udělat pár kroků navíc. Zapomeňte na výtah (alespoň občas) a jděte po schodech. Když nebudete mít těžké tašky, tak přece není problém, ne? Pokud do práce jezdíte městskou hromadnou dopravou, tak si přivstaňte, jeďte dříve a vystupte o zastávku dříve – k práci to již dojděte. A také je skvělý trik pokud jezdíte autem nakupovat. Zaparkujte pokud možno co nejdál. Budete muset udělat několik kroků navíc. Pokud si říkáte, že nějaký ten krok navíc nic nezmění, tak to pro vás přece nebude problém a pro vás je každý pohyb navíc důležitý. Zpevňujete tělo, a spalujete kalorie a to je pro pár kroků navíc. Úžasný trik.

Odměny

Hubnutí by neměl být způsob, jak cíleně trápit své tělo i svoji mysl. Ba právě naopak – je velice důležité mít ze shazování nadbytečných kil radost. Získáte lepší anebo zcela vysněnou postavu, budete se cítit lépe, zvýší se vám sebevědomí, což povede k tomu, že s největší pravděpodobností získáte srdce muže svých snů anebo také lepší pracovní místo. To jsou ale velké vyhlídky, nyní se musíte soustředit na aktuální stav a z něj mít radost. Dávejte si krátkodobé cíle a za ty se po splnění odměňte. Například jste-li milovnicí krásných bot, dejte si za úkol, že prvně si musíte dát minimálně hodinu na běžícím pásu každý den a to tak, aby se vám podařilo shodit tři kila živé váhy. Když se vám to splní, nové boty si kupte. Bude vám skvěle a již budete přemýšlet o novém úkolu. Hubnutí je prostě zábava.

Vyčištěné zuby

Hra chutí je úžasná. A zvláště v tom případě, kdy vás dostává do lepší postavy. Je veřejně známo, že večer jsou lidé jakoby hladovější. Sedíte u televize a hledáte něco dobrého na mlsání, otevřete balíček smažených bramborových lupínků a u každého sousta si říkáte, že je poslední a jeden brambůrek navíc přece nemůže uškodit. Skončí to tak, že sníte celé balení a jdete spát – úžasný recept na ukládání tuků. Lépe by to snad už ani nešlo, snad jedině to zapít velice sladkým nápojem. Pokud vás často večer honí mlsná, běžte do koupelny a vyčistěte si zuby. A pořádně, nevynechat ani jeden zoubek a nakonec vše završit vypláchnutím ústní vodou. Pachuť zubní pasty i vody vám utlumí chutě a rozhodně již nebudete slídit po dobrotách. Další trik, kde získáte – zdravější zuby a lepší postavu.

Sex

Máte-li chuť, pak do toho. Je jedno, že sladký dortík vyměníte za partnera a chvilku rozkoše. Při sexu jednak utlumíte chutě na sladké, navíc spálíte nějaké ty kalorie a bude vám dobře. A nejen vám, potěšíte i svého milého a váš vztah se třeba ještě o něco vylepší. Tak co říkáte – vyměníte zákusek plný tuku a kil na víc za skvělou postavu a harmonický vztah?

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra