Power plate - přístroj pro skvělou náladu a štíhlou postavu

17.09. 2013 • Hubnutí 1558x

V posledních letech se stalo jistým fenoménem žít zdravě a také se pravidelně pohybovat. Proto se také na trhu objevují nové cvičební přístroje a jedním z nich je Power plate, revoluční přístroj pro cílené posilování. Jeho úkolem je u samotného cvičení zesílit účinek při zachování stejného fyzické námahy. Ulehčí a zjednoduší tedy posilování. O kvalitách tohoto jedinečného přístroje se měla možnost přesvědčit již řada lidí a také známých osobností i celebrit.

Jak funguje Power plate

Základní princip ve fungování přístroje Power plate, spočívá ve vibracích. Díky nim lze procvičit i jiné, další svaly, než při vykonání zcela stejného cviku bez vibrací. Pro fyziky je jistě zajímavá informace, že přístroj Power plate funguje na principu prostého Newtonova zákona, jež tvrdí, že síle, kterou vyvíjí těleso, se rovná součinu zrychlení, přičemž tělesná hmotnost je zachována. Na přístroji se cvičí běžné cviky, jako dřepy, protahování, či jiné, běžné posilovací cviky.

Pro koho je Power plate

Na přístroji je skvělé také to, že je využitelný i pro většinu osob. Mezi touto řadou lidí jsou i tací, pro které je přímo určen. Skvělý na například pro ženy, které se touží zbavit nejen nadbytečných kil, ale i pomerančové kůže. Tyto vibrace totiž přímo útočí na lymfatický systém, který dostávají do pohybu. Ten je v našem těle potřeba pro detoxikaci. Funguje totiž jako odpadní potrubí a v případě, že nepracuje tak, jak by měl, dochází k jeho útlumu a následně tvorbě dolíčků na kůži.

Navíc rozpohybováním lymfatického systému se také do těla mnohem lépe vstřebávají živiny z těla a tím je pokožka hladší, pevnější, zbavena pupínků a dalších neduhů. Člověk se cítí lépe, svěží, lehký a plný síly. Navíc hubne a je pořád nabitý energií k tomu, aby dále a více cvičil. Celkově je šťastnější a spokojenější, už jen kvůli endorfinům, které se uvolňují.

Přístroj Power plate se dá využít hned několika způsoby. Mimo posilování se také se také užívá k celkovému protažení a uvolnění svalů, dokonce i jako masáž anebo obecná relaxace, zejména pro partie sedací, zádové a krční.

Pro koho není vhodný

Dalo by se tedy předpokládat, že je Power plate naprosto skvělým cvičebním přístrojem pro širokou veřejnost. Což není tak úplně pravda. Většina osob sice může využívat cvičební přístroj bez omezení, ale musí pamatovat na to, že nesmí patřit mezi osoby trpící onemocněním diabetes, anebo kardiaky. Vůbec jakékoli onemocnění krevního oběhu, anebo vážné nemoci, jsou prostě passé. Omezit cvičení na Power plate by měli zraněné osoby a lidé v rekonvalescenci a také těhotné ženy. Ne že by vibrace působili negativně na plod, ale vždy je lepší se poradit s lékařem.

Jak často cvičit?

No a samozřejmě je také otázkou, jak často na přístroji cvičit. Některé studie uvádí, že patnáct minut na Power plate, vydá za ukrutných devadesát minut na běžných posilovacích přístrojích v posilovně a prý stačí pravidelně cvičit třikrát týdně. Avšak vždy záleží na člověku, jak si to zvolí. Cvičení by však mělo být, pokud možno, pravidelné.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra