Jak na cvičení ve vodě

17.09. 2013 • Hubnutí 1314x

Cvičení je pro tělesné zdraví velmi, opravdu velmi důležité. Neovlivňuje jen tělesné zdraví, ovlivňuje také psychiku a fyzickou kondici. Když budete pravidelně cvičit, už se nebudete při chůzi zadýchávat, vyjdete bez problému schody, vyjdete do kopce a nic to s vámi neudělá. Navíc tělesné zdraví si udržíte, nebude vás trápit například zácpa, bolesti kloubů, bolesti těla, bolesti zad, bolesti krční páteře a celkově se nebudete cítit unavení, ospalí, bez energie a podobně. Psychiku to také pozitivně ovlivňuje, při cvičení se vyplavují endorfiny, hormony štěstí a i když se cítíte po cvičení vyčerpaní a máte pocit, že už víc nevydržíte, po sprše, kdy ze sebe všechno smyjete, vás nabudí pocit štěstí a spokojenosti. A ten pocit opravdu stojí za to.

Cvičení dneska existuje opravdu mnoho druhu. Můžete cvičit v posilovně, ve fitnes centru. Můžete také jít hrát nějaké sporty například volejbal, squash, tenis, badminton, fotbal, nohejbal a podobně. SPortů a cvičení je velká hromada, můžete cvičit venku, v hale, ve vodě, v horku a podobně. Zkrátka je opravdu moc druhů sportu a tak si v nich určitě dokážete vybrat ten, který bude pro vás ten nejvhodnější a nejlepší. Zkrátka ten pravý.

Cvičení ve vodě je velmi efektivní a velmi příjemné. Zejména pro lidi, kteří mají trošku nadváhu, pro ty, které bolí klouby, kolena a podobně. Při cvičení ve vodě navíc nemanipulujete s celou váhou svého těla, ale voda vás nadnáší. Tudíž odlehčujete kloubům, kolenům a celému tělu. Při cvičení ve vodě nebudete tolik zatěžovat tělo a tím pádem už nebudete trpět bolesti. Navíc i toto cvičení je vhodné například pro lidi, kteří jsou starší a nemají takovou velkou výdrž.

Cvičení ve vodě můžete provozovat například pravidelné plavání. Tím si protáhnete celé tělo, plavání je velmi vhodné na protažení zad, na klouby. Tímto cvičení také krásně formujete postavu a zdokonalujete svou fyzickou aktivitu. Ovšem plavání se musíte věnovat aktivně, nemá vůbec žádný smysl chodit plavat jednou za půl roku, nebo třeba jen v létě a pak nic. Minimálně jednou týdně by, jste se měly hecnout a jít si na hodinku zaplavat. Poté si můžete odpočinout ve vířivce či ve venkovním bazénku, zkrátka si dopřejde oddech takový, jaký vám bazén nabízí.

Dalším cvičením ve vodě může být aquazumba, která je nyní velmi oblíbená. U aquazumby kombinujete prvky klasické zumby se cvičením ve vodě. I když si mnozí myslí, že například toto cvičení bude lehčí, není tomu tak, budete šlapat vodu, a toto cvičení je srovnatelné s běžným klasickým cvičením, akorát v něm nenamáháte klouby a necvičíte s celou vahou svého těla.

Podobně jako aquazumba je na tom aquaaerobic. Ten je o něco dynamičtější než aquazumba a tím pádem také náročnější. Aquaaerobic se začal cvičit dříve, než aquazumba. Tak trošku aquazumba z tohoto cvičení vychází. Samotná zumba je směsicí aerobních prvků, latinsko-amerických tanců. Vychází z melodických písní a rytmického natřásání těla. Je to velmi dobré cvičení a základem zumby je pobavit se na cvičení.

Posledním cvičením ve vodě je takové, kdy vy sama cvičíte různé cviky. Ty si zvolíte podle toho, jaké partie chcete zpevnit, vyrýsovat. Navíc cvičíte svým tempem, podle toho kolik zvládnete a na co se cítíte. Toto cvičení má také jedno plus a takové, že můžete cviči kdekoliv ve vodě. Například doma na zahradě v bazénu, na veřejném koupališti a podobně. Zkrátka kde je voda, tam si zacvičte. Cviky se musí provádět poctivě, přesně a není důležité, že jich uděláte dvacet, když nebudou dobře provedené.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra