Pomoc, blíží se večírek a já potřebuji zhubnout do šatů!

08.04. 2014 • Hubnutí 1301x

Znáte to, občas se v jídle nehlídáte a něco málo přiberete. Na pohled to možná poznat nejde, ale vy to cítíte, když zapínáte kalhoty nebo když se ohnete, cítíte, že to nejde tak snadno jako předtím. Jsou však oblečení, ve kterých jde vidět každý gram navíc. To obvykle bývají společenské šaty nebo šaty, které máte připravené na večírek. Jenže co teď? Večírek se blíží, vy se chcete blýsknout svou postavou, pro tuto příležitost jste si koupila ty krásné šaty, které vám padnou jako ulité a vy se těšíte, až budete sbírat obdivné pohledy mužů a závistivé pohledy žen? Když si však šaty zkoušíte, nevypadají tak dobře jako před několika týdny. Přibrala jste a pár špíčků se vytvořilo, což ovšem v šatech, které vás obepínají a ukazují vše, vypadá, jako kdybyste přibrala nejméně deset kilogramů, nevypadá to vůbec dobře a vás zachvátí panika. Co si s tím počít? Co teď dělat? Máte si koupit nové šaty? Najít nějaké staré? Vzít si na sebe něco jiného, co nebude tak sexy, a také budete moci na obdivné pohledy zapomenout? Nemusíte, můžete zhubnout do vašich šatů. Postačí vám zhubnout tři kila, do šatů se v klidu vejdete a na večírku budete za hvězdu.

Toto hubnutí je zdravé, takže nemusíte mít strach, že by jakkoliv ublížilo vám či vašemu zdraví. Nebudete držet žádnou hladovku, protože ty sice na chvíli pomohou a zhubnete například pět kilogramů, jenže po večírku a většinou už rovnou na něm, začnete jíst tak jako vždycky, dopřejete si mlsání a kilogramy jsou opět rychle nahoře a obvykle ještě tři další přibudou. To rozhodně není to pravé ořechové. Například i takové diety, kdy jíte jen jednu potravinu, nebo určitý druh potravin, nejsou vhodné. Tělo nejdříve odbourává vodu, pak svalovou hmotu a tuky pěkně ponechávají v těle. Což rozhodně dobré pro vás není. Docílíte akorát oslabeného imunitního systému, únavy, budete mít rozhozené zažívání, což nepomáhá nikomu.

Používat rozum se vyplatí, nevěřte všemu, co píšou

Spousta žen se snaží rozlousknout tajemství správného hubnutí a mnohé články a časopisy toho využívají a jejich titulky zdobí názvy jako Dieta bez trápení, Zhubněte snadno a bez pomoci, Máme tajný recept na hubnutí, Hubněte s námi lehce, Známe tajemství hubnutí, prozradíme vám jej a podobně. Články a časopisy slibují zázraky za krátký čas a bez nějakého odříkání a bez cvičení a podobně. Bohužel, tak to nefunguje a za krátký čas co nejvíce kilogramů nezhubnete, a když ano, nebude to rozhodně zdravé a pro vás to tím pádem nebude dobré. Stačí vám pravidelný pohyb, který doplníte zdravým a vyváženým jídelníčkem, který bude zdravý, pestrý, vyvážený a také chutný. Nehubněte na kila, během hubnutí nemusíte shodit požadovaný počet kilogramů, ale pokud shodíte centimetry v pase, je to rozhodně lepší. Zaměřte se na zdravou stravu, dostatek zeleniny, jezte průběžně po celý den, malé porce, dodržujte pravidelný pitný režim, nebudete mít pocit hladu. Když toto budete dodržovat, pak můžete za týden zhubnout až jeden kilogram tuku, což je rozhodně to správné hubnutí.

Zdravé vaření

Pokud držíte dietu, nemusí to nutně znamenat, že musíte kupovat jen bio výrobky, jen ty výrobky, které jsou označené jako light a podobně. Daleko důležitější je, když při nákupu čtete pozorně etikety a zde zjistíte, co je pro vás dobré a čemu se raději vyhnout. Omezujte potraviny, kde je velké množství cukru, kde je až příliš mnoho éček, dívejte se na energetickou hodnotu výrobku, také na podíl soli a podíl sodíku. Místo koření se zaměřte na bylinky, to také pomůže. Pokud vaříte i v tuto chvíli myslete na to, že chcete zhubnout do šatů. Vyhněte se smažení, vaření na oleji nebo na sádle. Nejlepší vaření, které pro hubnutí existuje, je vaření v páře, kdy v jídle zachováváte důležité vitamíny a důležité minerály. Obdobou může být také pečení bez tuku v kvalitní troubě.

Glykemický index potravin (GI)

Glykemický index je pro vaše hubnutí také důležitý. Jedná se totiž o to, že čím větší glykemický index je, tím cukr rychleji stoupá. Výška glykemického indexu je ovlivněna poměrem třech základních živin, sacharidů, tuků a také bílkovin. Hlad a chuť na sladké v našem těle reguluje a ovlivňuje právě hladina cukru v krvi. Tedy máte větší chuť na sladké a větší hlad, když hladina cukru rychleji stoupá. Cukr se pak v těle přetváří na tuk a ten se ukládá. Tělo jej pak využívá jen a pouze při fyzické zátěži. Do jídelníčku proto raději zařaďte takové potraviny, které mají glykemický index menší než 55. To je například kořenová zelenina, houby, česnek, saláty, brokolice, ořechy, nesladké ovoce, sušené ovoce, luštěniny, rýže, celozrnná mouka, bílé jogurty a další potraviny.

Pohyb, pohyb, pohyb nejlépe aerobní

Pro správné hubnutí je důležité a nutné pohybovat se a to pravidelně a dostatečně. Musíte si hlídat tepovou frekvenci, protože jen díky ní účinně spalujete a hubnete ty správné partie, které chcete. Postačí jen zaměřit se na pravidelný pohyb, který se vykonává určitou dobu a v té správné tepové frekvenci. Pohyb, který to všechno zajišťuje je například běh, chůze, tanec, jízda na kole a podobně. K tomu je potřeba přidat vhodný posilovací a tvarující pohyb. Po každém cvičení je velmi nutné se protáhnout. Vhodnou kombinací obojího je například kruhový trénink.

Závěrem pro vás máme deset tipů pro správné hubnutí

  • hladovka rozhodně nepomáhá, cvičte a pravidelně jezte
  • energetický výdej musí být větší než energetický příjem
  • jedna hodina intenzivního sportu denně pomáhá hubnout jeden kilogram tuku za týden
  • nutností je pestrý a vyvážený jídelníček
  • do jídelníčku zařaďte celozrnné pečivo, ovoce, zeleninu, vyhoďte bílé pečivo
  • omezte jednoduché cukry, maximální příjem by měl být asi 10% denně
  • průběžně a hlavně pravidelně pijte, vypijte minimálně dva až dva a půl litrů tekutin, vodu či neslazené čaje
  • zapomeňte na chvíli na tučné jídlo, smažené pokrmy, slané pochutiny a sladkosti
  • do večírku se vyhněte alkoholu
  • přemýšlejte nad tím, co jíte

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Googlu

Další zajímavé články
Nej online hry
Bubble Glee online hraRise of Atlantis online hraSara Super Spa online hraMahjong Alchemy online hraSnail Bob 2 online hraPersonal Shopper 2 online hraLady Gaga Celebrity Makeover online hra